1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Müdür Cırıt okul müdürleriyle bir araya geldi
Müdür Cırıt okul müdürleriyle bir araya geldi

Müdür Cırıt okul müdürleriyle bir araya geldi

Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vadettin Tekin ve şube müdürü Cevdet Parlar'ın da katıldığı toplantıda, 2016-2017...

A+A-

2017 öğretim yılı sene başı eğitim öğretim toplantısı gerçekleştirdi.

Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vadettin Tekin ve şube müdürü Cevdet Parlar'ın da katıldığı toplantıda, 2016-2017 eğitim öğretim yılına ilişkin planlamalar, bir önceki toplantıda alınan kararlarla okullarda açılacak olan "Destekleme ve Yetiştirme Kursları"na yönelik çalışmalar görüşüldü. Karakoyunlu YİBO'da yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, 2015-2016 eğitim öğretim yılının Iğdır'da ve tüm ilçelerde kazasız, belasız bir şekilde tamamlandığını söyleyerek, "Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma, her kademedeki eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum. Yaz döneminde yoğun ve sıkıntılı bir süreç geçirdik. 15 Temmuz'da yaşanan başarısız darbe girişimi, Türkiye'nin tüm dengesini alt üst etti. Millet; milli iradeye, demokrasiye sahip çıktı. Her görüşten vatandaşlarımızla bu tehlike bertaraf edildi. Eğitim öğretim etkinliklerinde çocuklarımızı Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yetiştirmeye çalışacağız. Çocuklarımıza kayıtsız şartsız vatan ve millet sevgisi vermeye çalışacağız. En önemlisi de insan sevgisi. Eğer bunlardan biri eksik olursa yaşadığımız sıkıntılar ortada. Baktığınız zaman Türkiye'ye her yerden akın akın insanlar geliyor. Türkiye çok stratejik, çok zor bir coğrafyada yer alıyor. Üç tarafı denizlerle çevrili cennet ülke olduğu gibi etrafı düşmanlarla çevrili de bir ülkeyiz. Şu bir gerçek ki Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşları olarak başımıza bir şey geldiğinde gidip sığınabileceğimiz bir yer yok. Bu vatan bizim son kalemiz. Bu nedenle biz eğitimciler olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Eskisinden daha fazla gayret sarf edeceğiz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizleri hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma noktasında çok çalışacağız. Biz toplumun aynasıyız. Bizim sorumluluğumuz çok büyük. Eğitimciler olarak görevimizi hakkıyla yerine getirmemiz bu ülkenin refahıdır, kurtuluşudur. Daha önceki döneme göre daha fazla çalışmalıyız. Çünkü hiçbir gayret, çalışma karşılıksız kalmıyor. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet huzur ve refah içerisinde yaşamaya devam edecektir. Devletimiz gereğini yapar. Devlet yarına bırakır ama yanına bırakmaz" şeklinde konuştu.

Destekleme kurslarına da değinen Cırıt, "Okul müdürü kursları denetleyecektir. Öğrenci az ise kursu kapatacaktır veya öğrenci velisi ile görüşüp kurslara devamını sağlayacaktır. Bu sene kurslardan daha çok başarı bekliyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.