1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Milletvekili Şahin ve Belediye Başkanı Polat’tan mahalle ziyareti
Milletvekili Şahin ve Belediye Başkanı Polat’tan mahalle ziyareti

Milletvekili Şahin ve Belediye Başkanı Polat’tan mahalle ziyareti

Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile birlikte bazı mahalleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

A+A-

Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile birlikte bazı mahalleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Yeşilyurt Belediyesinin "Hizmet götürülmeyecek hiçbir mahalle kalmayacak" sloganı altında 82 mahalleyi kapsayacak şekilde devam eden yatırım ve hizmetleri yakından incelemek adına bir araya gelen AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Porga, Kozluk, Aşağıköy, Ortaköy, Öncü ve Salkonak Mahallelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Polat, ziyaret edilen mahallelerde sürdürülen hizmetlerle ilgili Milletvekili Şahin'e detaylı bilgiler aktardı. Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Haydar Şahin ve Mehmet Çınar ile Yeşilyurt İŞGEM Genel Müdürü Mehmet Karaman'ın yanı sıra Birim Müdürlerinin yer aldığı ziyaretler kapsamında ilk olarak Porga mahallesine giden Milletvekili Mustafa Şahin ile Belediye Başkanı Polat, muhtar ve mahalle sakinleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Başkan Polat, ziyarette yol açma, genişletme, kaldırım yenileme, asfalt ve diğer hizmetler hakkında mahalle sakinlerine bilgiler aktardı.

Milletvekili Şahin ve Belediye Başkan Polat ile diğer yetkililer, daha sonra Kozluk, Aşağıköy, Ortaköy, Öncü ve Salkonak Mahallelerinde devam eden hizmetleri yakından incelerken, mahalle sakinleriyle fikir alışverişinde bulundu. Muhtar ve vatandaşların taleplerini dinleyen Belediye Başkan Polat, iletilenlerin çözüme kavuşması için Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerine talimat verirken, Milletvekili Şahin ise aktarılan sorunların takipçisi olacağını ve sorunların çözüme kavuşması için elinden gelen gayreti göstereceğini ifade etti.

"82 mahalleye eşit seviyede hizmet götürüyoruz"

82 mahalleye de eşit seviyede hizmet götürdüklerini ve bölge ayrımı yapmadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Polat, "Yeşilyurt Belediyesi olarak sınırlarımızda bulunan tüm mahallerimizin en güzel hizmeti alması için göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun bir mesai yapıyoruz. Ekiplerimiz buralarda önemli hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturuyorlar. 7/24 mesai anlayışıyla çalışıyoruz. 82 mahallemizin tamamına eşit seviyede hizmet götürüyoruz. Kırsal mahallelerde mezralara kadar yatırımlarımız devam ediyor. İşimiz millete hizmet etmek, bizde bu anlayış çerçevesinde görev yaptığımız yerde en güzelini halkımıza ulaştırmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

"Her ziyaretimizde bir fark görüyoruz"

Kırsal mahalleleri sürekli ziyaret ettiklerini ve çalışmaları yerinde takip ettiklerini ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, "Kırsal mahallelere en güzel hizmetlerin ulaşabilmesi için hem belediyelerimiz hem de resmi kurumlarımızla beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgelere her gelişimizde Hamd olsun bir fark ve gelişimi görüyoruz. Daha önce geldiğimizde bizden istedikleriniz ve taleplerinizi Büyükşehir Belediyemiz ve Yeşilyurt Belediyemize illettik şu an çalışmaların bir kısmı tamamlanmış bir kısmında da hizmetlerine devam ediyorlar. Amacımız; buraları yaşanabilir beldeler ve bölgeler olarak standartlarını yükseltmektir. Biz bunları kendi kesemizden yapmıyoruz, elbette siyasetçiler ve yerel yöneticiler olarak devletin milletten aldığını tekrardan yerel idarelerimiz vasıtasıyla kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır. Bize düşenleri yeri gelir elçilik yaparız, yeri gelir kurumlarla mahalle halkı arasında aracılık yaparız, yeri gelir bizatihi biz takip ederiz. Sorunların kısa süre içerisinde çözüme kavuşması için çabalıyoruz. Elbette sizler devletin ve hükümetin yanında yer aldıkça bizlerde sizlere bu hizmetleri sunmakta daha fazla sorumluluk hissederek gayret edeceğiz. Her hangi bir sorun bize iletildiği zaman elbette siyasiler olarak halkımızın emrine amadeyiz. Bu bölgede yaşayan insanlarımız bu toprakları yurt ediniyorsa bizde o yurt parçasını daha güzel hale getirmek öncelikli görevimizdir" ifadelerini kullandı.

Adıyaman ile Malatya arasında geçtiğimiz aylarda oluşan sınır ihtilafına ilişkin düşüncelerini de paylaşan Milletvekili Şahin, "Adıyaman ile aramızda sınır ihtilafı oluşmuştu veya oluşturulmaya çalışılmıştı, bizim hiçbir kimseyle sınır ihtilafımız yok. 1930-1950'li yıllardan itibaren oluşturulan iller arasındaki sınırlar ne ise biz aynısına sadık kalınmasını istiyoruz. 5-6 ay evvel muhtarımız aradığında "Burada bir sıkıntı yaşadık" dedi. Biz bu bölgede bizim için önemli olan Kaptaj'ın yer aldığı o vadideki yer altı sularının zarar görmemesi için bu bölgelerde taş ocaklarına izin vermedik. Biz buranın dokusunu korumakla mükellefiz, o bölgede değişik zamanlarda taş ocağı ruhsatı alabilmek için girişimde bulunanlar bizim bu endişemizden dolayı ruhsatlarını alamayınca taş ocaklarının sınırlarını özellikle Malatya'nın sınırlarının dışına çıkarma yolunu tercih ettiler. Gecenin bir saatinde ilkel bir anlayışla, belki de "Böyle bir deneme yapalım, orda bu ruhsatı alalım" düşüncesiyle, bir levhayı yer değiştirmekle sanki köyün sınırları ve ilin sınırları değişecekmiş gibi bir anlayışla bir girişimde bulunmuşlardı. Kozluk Muhtarımız Ali Ercan durumu ifade edince bizde milletvekili arkadaşlarımız ve Bakan Bey ile beraber bu konuda gereken adımları attık. Başbakanımız Binali Yıldırım'a ulaşıp durumu anlatınca mevcut durumun korunması noktasında gereken talimatları verdiler. Şu anda her hangi bir sıkıntı yok, biz hak ve adaletten yanayız. Adıyaman'da bizim Malatya'da bizim. Burada önemli olan nizam ve intizamın zarar görmemesidir. Tabiat'ın tehlike altına girmemesi için elimizden geleni yapmaktayız" şeklinde konuştu.

Milletvekili Şahin ve Belediye Başkanı Polat ziyaretlerde çocuklara oyuncak dağıtıp hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.