1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. MHP Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Yücel’den hava kirliliği uyarısı
MHP Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Yücel’den hava kirliliği uyarısı

MHP Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Yücel’den hava kirliliği uyarısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, Kayseri'deki hava kirliliğine dikkatleri çekerek yetkilileri çözüm noktasında...

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, Kayseri'deki hava kirliliğine dikkatleri çekerek yetkilileri çözüm noktasında önlemler almaları gerektiğini söyledi.

MHP Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel yaptığı açıklamada Kayseri'deki hava kirliliğinin son sinyalleri verdiğini söyleyerek, bu hava kirliliğine neden olan 3 etken hakkında bilgiler verdi. Sanayileşme, trafikteki kırmızı ışıklar ve yerleşmeden kaynaklanan hava kirliliğinde yetkililerin gerekli tedbir ve önlemleri almaları gerektiğini dile getirdi. Yücel, "Hava kirliliği her sene gündemimizi yoğun bir şekilde meşgul etmektedir. Bu sene de yine zamanı gelmiştir. Hava kirliliği ile ilgili Kayseri halkına biraz bilgi biraz da yetkili insanlarımızdan bu konunun üzerinde durduğumuzu ima etmek istiyoruz. Hava kirliliğinde Kayseri, Türkiye'de en yoğun yaşandığı illerden bir tanesi olduğu malumdur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın araştırma istasyonlarında artık Kayseri'deki hava kirliliğinin son sinyalleri verdiği ortadadır. Doğal olarak Kayseri'ye Erkilet'ten, Hisarcık'tan veya Talas'tan yukarıdan baktığınızda bu günlerden sonra sis bulutunun altında bir şehir olduğunu göreceksiniz. Bununla ilgili yapılabilecekleri konuşmamız kadar doğal bir şey olmaz. Çünkü muhalefette olmanın getirmiş olduğu ikazdır, dikkat çekici konulardır. Kayseri'de 3 ana unsuru ayırt edebiliriz. Araçlardan, sanayileşmeden ve yerleşimden kaynaklı diye tabir edebiliriz. Araçların şuanda trafik ışıklarında çok yoğun bekliyor olmaları tabi ki hava kirliliğini etkileyen etkenlerden biridir. Sanayileşmenin çok şehrin içerisinde olması. Organize Sanayi'yi taşıyamayız ama bunun gibi sanayi noktalarının şehrin çok yakınında olması ve üretim yapıyor olmaları hava kirliliği etkenlerinden birisidir. Bir de yerleşim alanlarımızın artık doğalgazla ısıtılan bölgelerde olması gerekirken hala birçok mahallemizde kalorisi düşük kömür yakılması ve doğalgazın gitmediği noktalarda tezek yakılması. Bunların yetkililer tarafından bir şekilde önlem alınması ve önlemler içerisinde ikaz edilmesi, eğitici bir tavır sergilenmesi dikkat çekecek konular olduğunu düşünüyoruz. Bugün Organize Sanayi bir şekilde şehrimizde barındırılacak hale getirilmiştir. Fakat küçük yerleşik organize sanayi tarzındaki sanayileşmelerin de alanlarını Kayserimizin Ambar Bölgesi veya Çevreyolu taraflarında oluşturuluyor olması gelecekte de bu hava kirliliği için etken olduğunu, bugünden itibaren tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum. Ben Kayseri halkımızın kalorisi düşük kömür yakmamalarını, organize sanayideki arkadaşlarımızın hava kirliliğini göz önüne alarak bacalara filtre taktırması, veya trafikteki ışıkların biran önce daha asgari seviyelere düşürülmesi ve ışıkta beklemekten kaynaklı hava kirliliğine önlemlerin alınmasını her türlü yetkili arkadaşlara bir şekilde Milliyetçi Hareket Partili bir belediye meclis üyesi olarak duyurmak ve ikaz etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yücel ayrıca vatandaşa kazasız, belasız bir kış geçirmeleri temennisinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.