1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP Grup Toplantısı
MHP Grup Toplantısı

MHP Grup Toplantısı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'nin çok kaygan ve kaygı verici bir süreçte olduğunu belirterek, "Milletin korkmadığı yerde onun adına demokratik...

A+A-

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'nin çok kaygan ve kaygı verici bir süreçte olduğunu belirterek, "Milletin korkmadığı yerde onun adına demokratik bir görevi yerine getiren temsilcileri asla korkuya şans tanımaz, tanımayacaktır" dedi.

Bahçeli, "19 Ekim'den itibaren 3 ay daha uzatılması kararlaştırılan OHAL şartları her düzeyde etkisini sürdürmektedir. Devlet ve toplum hayatının kilidi henüz açılamamıştır. Huzur, asayiş ve emniyet arzulanan biçimde tesis edilememiştir. Milletimiz katı ve kronik bir endişe girdabının içine yuvarlanarak hapsolmuştur. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü devletin tüm ayar ve dengelerini gevşetmiş, milletimizin gelecekle ilgili tasavvurlarını zedelemiştir. Yaşadıklarımız, şahit olduklarımız kolay hazmedilir türden değildir" dedi.

"Milletin korkmadığı yerde onun adına demokratik bir görevi yerine getiren temsilcileri asla korkuya şans tanımaz, tanımayacaktır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. "Milletin korkmadığı yerde onun adına demokratik bir görevi yerine getiren temsilcileri asla korkuya şans tanımaz, tanımayacaktır" diyen Bahçeli şöyle devam etti:

"TBMM'nin yeni yasama yılında yüksek bir fazilet örneği, kökü eskiye dayanan kahramanca bir tavır göstermeliyiz. Oyalanacak vaktimiz, kaybedecek değerimiz, israf edecek kaynağımız yoktur. Boşa harcayacağımız, demagoji ve istismarla geçireceğimiz bir saniyemiz kalmamıştır. Türk milleti hizmet beklemektedir. Türkiye'nin zincirlerinden kurtulması için üsteleyen, çabalayan, taviz vermeyen mücadele kararlılığı lazımdır. Artık siyaset ve demokrasi hayatımızda her şey 15 Temmuz sonrasına göre şekil alacak, bitmeyen tehditler, azalmayan tehlikeler ancak bu şekilde göğüslenecektir. İşbirliği kanallarını açık tutmalıyız.

Anayasanın tadili veya yeniden yazımı konusunda dürüst, atılgan ve dayanışma içinde bulunmalıyız. Hassasiyet göstermemiz gereken önceliklerimiz vatandır, millettir, kardeşliğimizdir, istiklalimizin akıbetidir. Türkiye ve Türk milletinin tarihsel hak ve çıkarlarını tek yürek halinde müdafaa etmek hepimizin kaçınılmaz görevidir. Doğal olarak bu görevden kaçamayız, ihmal edemeyiz. O bunu söylemiş, bu şunu konuşmuş demeyecek, ayağımızdan çekiştirmeye, elimizden tutmaya, önümüzü kesmeye çalışanlara fırsat vermeden milletçe yolumuza çıkanları teker teker ayıklayacağız. Yeni Yasama Yılının en başta ülkemize, milletimize, siyasi partilerimize, demokrasi hayatımıza hayırlı olmasını Rabbim'den niyaz ediyor, siz değerli milletvekili arkadaşlarıma üstün başarılar diliyorum."

"Ülkemiz çok kaygan ve kaygı verici bir süreçtedir"

Yönetmenin bir yönüyle öngörme kabiliyeti, olacakları önceden yorumlama ve kestirebilme becerisi olduğunu belirten Bahçeli, "Gideceği limanı bilmeyen bir gemiye hiçbir rüzgârın yardım etmeyeceği bilinen bir gerçektir. Hadiselerin akışına kapılmış bir toplum, belirsizliklerin akıntısına düşmüş bir yönetim en azından belirleyici, yönlendirici, tayin edici vasfını kaybetmiş demektir. Bu durum başlıbaşına sorun ve açmazdır. Ülkemiz çok kaygan ve kaygı verici bir süreçtedir. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, uzun vadeli planlamaların tutmayacağını, tahmin ve akıl yürütmelerin pek bir işe yaramayacağını peşinen söylememiz mümkündür. Çünkü gelişmelerin denetim ve kontrolü sağlanabilmiş, insiyatif tam manasıyla ele alınabilmiş değildir. Nitekim 19 Ekimden itibaren 3 ay daha uzatılması kararlaştırılan OHAL şartları her düzeyde etkisini sürdürmektedir. Devlet ve toplum hayatının kilidi henüz açılamamıştır. Huzur, asayiş ve emniyet arzulanan biçimde tesis edilememiştir. Milletimiz katı ve kronik bir endişe girdabının içine yuvarlanarak hapsolmuştur. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü devletin tüm ayar ve dengelerini gevşetmiş, milletimizin gelecekle ilgili tasavvurlarını zedelemiştir. Yaşadıklarımız, şahit olduklarımız kolay hazmedilir türden değildir" şeklinde konuştu.

"Pensilvanya'ya sığınmış vaiz görünümlü bir terörist, örgütünü uzaktan kumanda ederek aziz milletimizi zapturapt altına almaya kalkışmıştır"

15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye'yi ele geçirme, ardından da bütün tarihsel miras ve emanetlerini eritme ve yok etme operasyonun silahlı denemesi olduğunu kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bu hainliğin bürokrasi, eğitim, emniyet, üniversite, yargı, ekonomi ve sivil toplum ayakları vardır ve buralara gizlenmiş kanı bozuk vatansızlar birer birer ortaya çıkarılmaktadır. FETÖ, devlete virüs bulaştırmış, ahlak, hukuk, vicdan ve insan hakkı tanımamıştır. Bu örgütte bir defa Allah korkusundan iz yoktur. 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin defin ruhsatını hazırlayan kanlı, kirli ve küresel mihraklar FETÖ maşasıyla son darbeyi indirmek istemişlerdir. Amaç Türkiye'nin bölünmesi ve bölüşülmesidir. Amaç Türk vatanın paramparça edilmesi, Suriye ve Irak'a dönüştürülmesidir. Ve tüm hedefleri kapsayacak şekilde Anadolu'nun istilası planlanmıştır. Pensilvanya'ya sığınmış vaiz görünümlü bir terörist, örgütünü uzaktan kumanda ederek aziz milletimizi zapturapt altına almaya, sonra da ortak olduğu diğer terör örgütleriyle bu aziz vatanı yakmaya kalkışmıştır. Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz'da ipten dönmüştür. Karşımızda olağanüstü bir tablonun dehşet ve nefret saçan yankıları vardır. FETÖ, devlete tutunarak, devlete sızarak, yine devleti çökertmek istemiştir. Milletimiz boyunduruk altına alınmanın eşiğinden son anda muazzam diriliş ve karşı çıkışıyla kurtulmuş, üstelik vatanını kurtarmıştır."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.