1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç:
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç:

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç:

Melikgazi İlçe Müftülüğünce Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda düzenlenen Hizmet İçi Eğitim seminerine iştirak eden Melikgazi Belediye Başkanı...

A+A-

Melikgazi İlçe Müftülüğünce Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda düzenlenen Hizmet İçi Eğitim seminerine iştirak eden Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, dede ile torunun avlusunda buluştuğu, sevgi, saygı ve hoşgörünün paylaşıldığı camilere hizmet ve yatırımlar gerçekleştirildiğini söyledi.

Camilerin ibadet yeri dışında aynı zamanda birer sosyal mekan ve semt halkının adeta buluşma alanı olduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, camileri sadece ibadet yeri olarak görmenin yanlış olduğunu bu açıdan belediye olarak ilk etapta CAMİ DUVARLARINI KALDIRARAK CAMİLERİ HALK İLE BULUŞTURDUKLARINI ve aradaki engelleri kaldırdıklarını kaydetti.

40 kişilik CAMİ TEMİZLEME EKİBİ oluşturduklarını her caminin mutlaka ayda iki kez iç ve dış mekan temizliği yapıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

"Melikgazi Belediyesi hizmetleri ile her an her yerde derken, ilçe sınırları içerisindeki tüm yapılardan sorumlu olduğumu ima ediyoruz. Sağlık ocağı, okul ve spor salonları inşa ediyoruz. Sosyal tesisler ve Pazar yerleri inşa ediyoruz. Tarihi mekanları ve yapıları onarıyor ve hizmete sunuyoruz. Melikgazi Belediye olarak camilerimize ayrı bir öncelik tanıyor ve ayrıcalıklı hizmet ve yatırım sunuyoruz. Çünkü bu mekanları ayrı zamanda birer sosyal ve kültürel merkez olarak görüyoruz. Günde 5 vakit namaz kılınan mekanlar olarak görürsek toplum olarak kaybederiz. Çünkü camilerimiz çocuklarımız ve gençlerimiz için çok önemlidir. Dede namaz kılarken torunların bahçede oynayacağı alanlar olarak görüyoruz. Mahalle halkının sevinç ve hüzünlerini paylaştıkları yerler olarak görüyoruz. Eğitim merkezi olarak görüyoruz. Tarihi camilerimizi onarıyor, bakım ve onarım isteyen camilerimize ise bir plan dâhilinde hizmet veriyoruz. İbadethanelerle ilgili çalışmaları yaparken Melikgazi Müftülüğümüz ile işbirliği içerisinde ve oradan gelen talepler doğrultusunda ortak bir çalışma sergiliyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.