1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mehmet Koç görevi devraldı
Mehmet Koç görevi devraldı

Mehmet Koç görevi devraldı

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde devir – teslim töreni gerçekleştirildi.

A+A-

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde gerçekleştirilen devir – teslim töreninde konuşma yapan eski Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, görevi birlikte çalıştığı ve çalıştıkları dönemde güzel hizmetlere imza atan Prof. Dr. Mehmet Koç’a görevi devretmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Konya’da sektördeki 23 yıllık hayatında çeşitli görevlerde bulunduğunu belirten Darılmaz, “Küçük bir devlet hastanesinde başhekimlik, merkezde büyük bir hastanede başhekimlik, aynı hastanede yöneticilik ardından da Genel Sekreterlik. Bu makamlar herkese nasip olmaz” dedi. Konya’da kamu hastanelerinin güzel işlere imza attığını anlatan Darılmaz, “Genel Sekreterlik görevine geldiğimizde 488 milyon bir ciro vardı, bugün 704 milyona çıktı. Ciddi bir rakam artışı. Yine yıllık 7 milyon muayeneden bugün 8 milyon bandına ulaştık. Şehrimizde kamu hastaneleri önemli bir oranda Konya sağlığına damga vuran hastane konumuna geldiler” ifadelerini kullandı. Bu görevin bir bayrak yarışı olduğunu ve hizmetlerin artarak devam edeceğini belirten Darılmaz, yapılan devir teslimle bir geleneği de başlatmış olduklarını söyledi. Kendisinin göreve geldiğinde bu şansı bulamadığına dikkat çeken Darılmaz, “Bizler devir teslimle bir geleneği daha başlatmış oluyoruz. Bir fiil her zaman Genel Sekreterimizin yanındayım. Bana 1 destek verdiyseniz hocama 3 destek verin. Kurumsal kimlik çok önemlidir” dedi.

‘2023 VİZYONU DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAĞIZ’

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini devralan Prof. Dr. Mehmet Koç da yaptığı konuşmada devlette devamlılığın esas olduğunu söyledi. Makamların tayinle gelinen ve gidilen yerler olduğunu vurgulayan Koç, “Bu makamlar hizmet makamıdır. Şahsımıza bir şey katmasını beklemedik beklemiyoruz. Samimi güzel hizmetler yapmayı arzu ediyoruz. Gökhan Darılmaz Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bu makamlara her gelen bir bakış açısıyla bir eksiği doldurur. Biz bugünden itibaren yeni bir sayfa açıyoruz. Kendi vizyonumuzla hizmete devam edeceğiz. Hiç kimseyle alıp veremediğimiz olmaz 15 Temmuz’dan sonra gazi bir millete hizmet etme gururu içindeyiz. Bu bilinçle hizmet edeceğiz. Bu hizmeti bize uygun gören, destek olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah onların yüzünü kara çıkartmayız. Sağlık Bakanlığı’mız çok hareketli, milletle iç içe bir bakanlık. Çok dinamik,dik duran bir kimlikle burada bulunmak durumdayız. Sorunları çözücü bir ekip olmak durumundayız. 2023 vizyonuna Konya açısından neler yapabileceğiz, projelerimiz nelerdir tüm yoğunluğumuzu buna vereceğiz. Sağlık sektörü olarak çok büyük sektörüz. Çok yakında açmaya çalışacağımız Doğum ve Çocuk Hastanesi, Numune Hastanesi ve Şehir Hastanesi var. Buralarda en iyi hizmeti nasıl sunarız onun bilinciyle hareket edeceğiz. Benim 3 prensibim var; birincisi samimiyet, ikincisi; ciddiyet, üçüncüsü; gayret. Ben bu bilinçle çalışıyorum. Sizlerden de bunu bekliyorum. Konya’ya çok güzel hizmetlerle çalışmak ümidiyle” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmetlerinden dolayı Op. Dr. Gökhan Darılmaz’a plaket verdi. Darılmaz da teşekkür ederek Koç’a çiçek ve ilk imzasını atmasını istemiyle kalem hediye etti.

Devir teslim töreninin tamamlanmasının ardından Genel Sekreter Koç, birliğe bağlı 23 sağlık tesisinin başhekimleri ile toplantı yaparak çalışmalarına başladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum