1. YAZARLAR

  2. Kerim Atıcı

  3. Mehmet Kale ve Yıldız barışmalı
Kerim Atıcı

Kerim Atıcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Mehmet Kale ve Yıldız barışmalı

A+A-

Toplumumuzda "Komşu beldeler, mahalleler, ilçeler, şehirler, ülkeler birbirini pek sevmezler" sözünü çok sık duyarız. Ne yazık ki birbirimizi sevmeyi pek öğrenemedik. Basit nedenlerden dolayı birçok köy, kasaba, ilçe ve şehir birbiriyle kanlı bıçaklı. Sanırsın aralarında kan davası var.

***

Cihanbeyli ve Kulu halkı ise diğer ilçelerin aksine birbirini çok seviyor. Ancak iki ilçenin belediye başkanları arasında muayene istasyonun yeriyle ilgili bir çekişme var. 3 dönemdir Kulu Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Ahmet Yıldız ve geçen yıl yapılan 30 Mart Yerel Seçimleri'nde göreve gelen Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, muayene istasyonunun yeri noktasında anlaşamıyor.

***

Mehmet Kale, istasyonun Cihanbeyli merkezinde yapılmasında ısrar ediyor. Ahmet Yıldız ve Kulu halkı ise istasyonun iki ilçe arasında yapılmasını istiyor. İstasyonu kuracak olan Koyuncu Grubu da beklemeye geçti. 

***

Kale, seçimlerde ilçeye bir muayene istasyonu kazandıracağının sözünü verdi. Geçen yıl ilçe merkezinde istasyonun yeri belirlendi. Tam istasyon yapılacak iken Kulu'dan itiraz sesleri yükseldi. Çalışmalar durduruldu.

***

Kulu'da 15 bin araç, Cihanbeyli'de ise 12 bin araç var. İki ilçe, ekonomik büyüklük ve nüfus noktasında da hemen hemen eşit noktada bulunuyor. Muayene istasyonunun iki ilçeye eşit uzaklıkta bulunan Yeniceoba makasında yapılması bana göre daha uygun olur.

***

Genel Seçimler'den önce, "Hangi ilçeden AK Parti'ye daha çok oy çıkarsa muayene istasyonunu oraya yaparız" demişler... Kulu'dan daha çok oy çıkmış AK Parti'ye. Ancak bu verilen söz de unutulmuş.

***

Muayene istasyonu olmadığı için Cihanbeyli'deki vatandaş araçlarını muayene için ya Konya merkeze getiriyor ya da Ilgın'a götürüyor. Kulu'dakiler de daha çok Şereflikoçhisar'a götürüyor. İki ilçe halkı da bu eziyetten kurtulmak istiyor.

***

Gezici istasyonlar da var. Traktörünü muayene ettirmek isteyen bir vatandaş günler öncesinden gidip traktörünü sıraya koyuyor. Sonra tekrar gidip onu alıyor... Çile.. Kalıcı bir istasyonun olması çok iyi olur.

***

İstasyonun nereye yapılacağı muallak. Mehmet Kale ve Ahmet Yıldız, hizmet üretmek için çaba sarfediyorlar. Dolayısıyla iki başkan bir an önce orta yolu bulmalı. Bildiğim kadarıyla iki başkanın arası açık.

***

Kale'nin Ankara ile de arası çok iyi. Bazı hizmetleri bizzat Ankara'dan talep ediyor. "Müthiş projelerim var. İlçeyi şaha kaldıracağım" diyor. Bekleyip göreceğiz.

***

Vatandaşın menfaati için başkanlar artık dargınlığa son vermeli, barış içinde, birbirine destek vererek halka daha iyi hizmetler sunmalı. Kulu ve Cihanbeyli kavga değil, hizmet bekliyor.

***

Ayrıca, geçen dönem Cihanbeyli'nin Atilla Kart, Mustafa Kabakcı ve Ayşe Türkmenoğlu olmak üzere 3 milletvekili vardı. Vekillerin ilçeye katkısı oluyordu. Bu dönem ilçenin Meclis'te hiç vekili yok.

Bu yazı toplam 5249 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum