1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş:
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş:

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) tarafından 1-2 Kasım 2016 tarihinde Bahreyn'de düzenlenen,...

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) tarafından 1-2 Kasım 2016 tarihinde Bahreyn'de düzenlenen, TOBB-Körfez İşbirliği Konseyi 2'nci İş ve Yatırım Forumu gerçekleşti. Toplantıda MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Körfez ülkeleri iş insanları ile tarım, turizm, ticaret ve inşaat alanında görüşmeler gerçekleştirerek yatırım yapmaya davet etti.

Körfez ülkeleri ile gerçekleşen iş formu başarılı ve verimli geçti

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, 2 gün süren temasların çok başarılı ve verimli geçtiğini belirterek, 1,7 trilyon dolar hâsılası bulunan körfez ülkelerinden Manavgat ve ülke olarak pay alınması gerektiğini söyledi. Foruma, Türk ve Körfez ülkelerinden toplam 700 civarında iş insanının katıldığı kaydeden Boztaş, büyük bir ekonomik güç olan Körfez ülkeleri ile ticareti artırma noktasında önemli bir fırsat olabileceğinin altını çizdi.

Körfez ülkeleri için Manavgat verimli bir kent

Körfez ülkelerinde özellikle su, gıda ve tarıma çok önem verildiğine vurgu yapan Boztaş, Manavgat'ın bunun için verimli bir kent olduğunu belirtti. Körfez ülkelerindeki iş insanları ile yapılan görüşmelerin ülke ve Manavgat'tan yapılacak ihracat için önemine değinen Boztaş, "ilçemizde ihracat kapasitesini arttırmak için çaba gösteriyoruz. Bu görüşmelerden sonra ihracat konusunda yeni bir saha açılacağını düşünüyorum" dedi.

Boztaş, körfez ülkeleri iş insanlarını Manavgat'a davet etti

Turizm konusuna da değinen Boztaş, toplantılarda iş insanlarını bölgeye yatırım ve tatil için davet ettiklerini ifade etti. Boztaş, yapılacak yatırımlar sonrasında inşaat sahasında meydana gelen yavaşlamanın sona ermesi için iyi fırsat olduğunu belirtti.

Turizmcilere ürün ve pazar çeşitlendirmesi konusunda tavsiyede bulundu

Turizmcilerin körfez ülkelerine yönelik ürün ve pazar çalışması yapması gerektiğine vurgu yapan Başkan Boztaş, "Yaptığımız ikili görüşmelerde bölgemize yönelik körfez ülkelerinden yoğun bir ilgi var. Turizmcilerimize tavsiyemiz körfez ülkelerine yönelik pazar ve ürünü çeşitlendirmek için çalışma yapmalarıdır. Turizmde yaşadığımız sıkıntıları körfez ülkelerinden gelecek turist ile azaltabiliriz" dedi.

Bakan Tüfenkçi ile görüştü

Boztaş, uçak yolculuğu ve iş formu sırasında Bakan Tüfenkçi ile görüşme fırsatının olduğunu belirterek Manavgat ve bölgenin turizm -ekonomik durumu ile ilgili bilgi verme fırsatı bulduğunu kaydetti.

Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş'ın da aralarında bulunduğu Oda ve Borsa Başkanları ile 250 Türkiye'den ve 60'ı ise körfez ülkelerinde faaliyet gösteren Türk iş insanları olmak üzere 310 civarında iş insanı katıldı. 2 gün süren TOBB-Körfez İşbirliği Konseyi 2'nci İş ve Yatırım Forumu'nda Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Oman ve Suudi Arabistan'ın da yer aldığı ülke iş insanları ile karşılıklı işbirliği imkânları ele alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.