1. YAZARLAR

  2. Murat Türkoğlu

  3. Marifetde Hac ve Zekat
Murat Türkoğlu

Murat Türkoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Marifetde Hac ve Zekat

A+A-

Allah’ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı!

Sırlar vardır hep yaşanılan ve hal dili ile anmadıkça gizlenen.

Bu gün artık asırları ifşa ediyoruz!

Hak ile batılın çetin savaşı mutlak suretle devam ediyor, bizlerin bu savaştaki rolüne bir bakalım.

Yüce kitabımızda Rabbimiz ısrarla , namazı doğru kılanlar zekatı verenler diyor ,yani ayrım yapmadan inanların bu iki şarta kurala uymalarını istiyor.

Biraz latifen alıntı bir söz de şöyle söylenir; Hac ve zekat paralı Müslüman’ın görevidir.

Bu latife evet ama her sözün irdelersek altından mutlaka gerçeğe yansımış haller mutlaka çıkıyor.

Her mümin Zekatı verecek! emir bu ben söylemiyorum, e param yok malım mülküm yok vs… Rabbin verdiği huzur var sağlık var sabah akşam O nu tesbih ediyor binbir güzel hale bürünüyorsun da bu halleri neden anlatmıyorsun işte bu hallerini anlatman Zekat tır.

Size bir zekat vereyim dilerseniz;

Marifet de olanlar yani şu an binlerce Üveys’lik zikrini yapan kardeşlerimiz bu sayede tarifi imkansız bir huzura ulaştı , sabah akşam evlerinde ve gönüllerinde gezdikleri her yerde Gül ve daha nice tarifi olmayan misk kokuları almak da ,salih rüyalar neticesinde hallerini , nefislerini  , gün içerisindeki hallerini , verilen müjdeleri ve hataları neticesinde ki uyarıları da yine bu salih rüyalarda öğrenmek de, dünyalık huzurun yanında bir sevgi ve kardeşlik hisleri de yeniden yeşermek de.

Bu halleri uzun yıllardır maalesef yaşayamadık, ama şimdi ifşa ediyoruz derken aslında bu lütufların zekatını veriyoruz , bizden söylemesi…

Namaz kılamaya oruç tutamayana da zekat  veriliyormuş. Hamd olsun ki öğreten Rabbimizin şanı pek yüce.

Nasıl mı; nafile namaz v oruçlarımızın sevabını, kılamayan tutamayan kardeşlerimize hediye ederek.

İşte dileyen istediği kadar zekat verebilirmiş ne güzel değil mi.

Gelelim marifetde oruça; Marifet hac La İlahe İllallah ile kalbimizde olur. Kalp Tevhidi söyledikçe diriliğe kavuşur. Allah, içten ve gerçek manada  anılmaya başlar. iç alem safiyetine kavuşuncaya kadar devam eder. Daha sonralarında Rabbimiz diğer zikirleri (Resulallah Sav efendimiz Ebubekir’le (RA) birlikte Mekke fethine kadar  de tevhid ile yol almıştı bizlerde Kabe’yi yani gönül evimizi tüm batıllardan önce Tevhid ile temizlik yapıp arındıracağız ki oraya Rabbimiz tecelli etsin sonrasında da Allah ve diğer zikirler verilir)   verir ve en güzel öğretmenlerle yolculuğa devam edilir. Bir gün Kabe de görür kendini yolcu ruhu Beytullah tadır. Ruh artık keşfe başlamıştır ve ruh, arada da olsa akla nerde ve nasıl güzellik yaşadığını arada bir bildirir her zaman olmaması ise enaniyete girmemesi içindir sonrasında Allah (CC ) fazlı , keremi ve cömertliği ile  vecd ve sefa halleri başlar ne diyelim yaşa ve GÖR hitabını hatırlatalım burada www.veyselkarane.com sitesindeki, artık devrimizde Sırat-al mustakim üzere olanların sayısı azınlıkta , ve olanların da mührü Kur’an ve hadis .

Kişi bunlara ne kadar sıkı sıkıya sarılırsa bir o kadar dosdoğru  şaşamadan ilerlemiş olur .

Marifet de Hac ve Zekat  kısmını daha detaylı ve içerikli olarak öğrenmek isteyenleri yine sevgili öğretmenimiz  sayın Muharrem Karabay ve binbir emekle uğraşla hazırladığı videolar ve anlatımlara sevk edebilirim. Şu an İstanbul CLUPTÜRK TV de güzel bir şekilde anlatmakta ve inşallah daha önce de söyleyip duyurmuştum , diğer  görsel ve basın camiamızda da görmek isteriz .Gizli kalmasın  hakikat er geç ortaya çıkacaktır ve bizlerde işte o HAK ile BATIL savaşında en azından acizane bir vesile olalım.

Yüce Rabbimiz sizleri sevdiği razı olduğu o güzel kullarından eylesin, her gecesi  Kadir , her günü Bayram olan .

 

 

Bu yazı toplam 931 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum