1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Manisa Büyükşehir’den yapılandırma hatırlatması
Manisa Büyükşehir’den yapılandırma hatırlatması

Manisa Büyükşehir’den yapılandırma hatırlatması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında kuruma borcu olan vatandaşların borçlarının...

A+A-

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında kuruma borcu olan vatandaşların borçlarının yapılandırılması için son günün 30 Haziran olduğunu hatırlatarak, büyükşehir belediyesine borcu olan vatandaşları, borçlarını yapılandırmaya davet etti.

27 Mayıs 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 sayılı Kanun kapsamında, Manisalı vatandaşların, Manisa Büyükşehir Belediyesine olan borçların yapılandırılmasına yönelik uygulama rehberi www.manisa.bel.tr adresinden yayımlandı. Mükelleflerin, yapılandırma ile ilgili öğrenmek istedikleri, hangi borç türlerinin yapılandırma kapsamında olduğu, yapılandırma için başvuru merkezleri, başvuru şekli, süreleri ve dilekçe örneği, ödeme imkanları ile dikkat edilmesi gereken tüm hususlara uygulama rehberinden ulaşabilecekleri duyuruldu. Söz konusu kanun ile büyükşehir belediye başkanlığına ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların gecikme zamları ve faizlerinde Yİ-ÜFE oranında güncelleme yapılması, vergi aslına bağlı cezaların tamamen silinmesi, vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının yüzde 50'sinin silinmesi, yapılandırılan tutarların ikişer aylık dönemler halinde 36 aya varan sürelerde taksitle ödenmesi, peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 50 indirim uygulaması, yapılandırılan borçların peşin ve taksit ödemelerinde, büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu banka kredi kartları ile peşin veya taksitli olarak ödenmesi gibi imkanlar da mükelleflere sağlandı. Yapılandırma kapsamında daha önce yapılandırma fırsatını kaçıran vatandaşların, 30 Mart 2017 tarihinden önceki dönemlere ait borçlarını, başvuru merkezlerine 30 Haziran 2017 mesai bitimine kadar yapmaları gerektiği belirtildi. Başvurular, Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası zemin katında bulunan Gelir Şube Müdürlüğüne, tüm ilçelerdeki koordinasyon işleri şube müdürlüklerindeki veznelere ve büyükşehir belediyesi ek hizmet binası (Beyaz Fil arkası) giriş katındaki başvuru noktasına bizzat başvuru yapmaları gerektiği kaydedildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.