1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kudüs'ü Siyonizme yedirmeyeceğiz
Kudüs'ü Siyonizme yedirmeyeceğiz

Kudüs'ü Siyonizme yedirmeyeceğiz

AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, “ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir. Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır” dedi

A+A-

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlediği “Ayağa kalk, Kudüs İslamındır” isimli basın açıklaması ile ABD Başkanı Trump'ın Kudüs söylemlerini eleştirdi.  AGD Konya Şubesi ise basın açıklamasını öğle namazının ardından, Şerafettin Cami önünde gerçekleştirdi. Açıklamaya; AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak'ın yanı sıra; Saadet Partisi Konya İl Başkanı Avukat Hasan Hüseyin Uyar, başkan yardımcıları, ilçe başkanları, Eğitim Bir-Sen 2 No'lu Şube Başkanı Şenol Metin, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Konya Şube Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Uysal, çok sayıda STK temsilcisi, AGD'liler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açıklamanın ardından ABD ve İsrail karşıtı sloganlar atılarak, Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğu vurgusu yapıldı

img_4723.jpg

ABD İSLAM COĞRAFYASINI KANA BULAYAN HAİNDİR

AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in kanlı ortaklığı ve işgal planlarının devam ettiğini dile getirdi. Parlak, Siyonizm’in yeni kuklasının ise Trump olduğunu aktardı. “Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyor” diyen Parlak, “Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir. Aynı ABD’nin Siyonist işgalin ilk günlerinden beri terör şebekesi İsrail’i kanatları altına aldığını herkes görüyor. Elindeki kirli propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin gerçekte kendisi tüm dünyadaki terör olaylarının müsebbibidir. Bir yerde masum sivillerin hedef alındığı saldırılar varsa, tetiği çeken hangi örgüt olursa olsun, arkasındaki azmettiriciler ABD ve İsrail’dir” açıklamalarında bulundu.

 img_4741.jpg

ÜLKEDE ABD UZANTILARINI GÖRMEK İSTEMİYORUZ

ABD’nin ipi ile kuyuya inilmeyeceğini ve Siyonist İsrail'in sadece güçten anladığını söyleyen Parlak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İslam coğrafyasında kim kendi halkına rağmen ABD ve İsrail ile iş tutmuşsa sonu hüsran olmuştur. ABD  ve İsrail,  İslam ülkelerinin yöneticilerinden kendilerine dost edinmezler, sadece kullanırlar ve vakti gelince de çöpe atarlar. Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Biz bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan askeri görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı görmek istemiyoruz. Siyonist kukla Trump, kısa sürede nasıl bir yanlışın içinde olduğunun farkına varacaktır. Tüm İslam ülkeleri,  ABD ve İsrail’le bir şekilde ilişkide bulunan tüm hükümetler izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacaklardır. Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir. Böyle hadsiz ve hukuksuz bir sürece kimse reel politik söylemiyle izahat getiremeyecektir. Her Müslüman’ın Kudüs’e olan bağlılığının ve sadakatinin, hükümetlerin ABD ve İsrail’le olan ilişkilerinden daha kuvvetli olduğunu herkes görecektir. Siyonizm’in kuklası Trump ve politika yapıcıları bu küstahlıktan ve hadsizlikten mutlaka vazgeçmelidirler. Aksi takdirde en az çelik kadar sağlam ve sert bir öfkenin hedefi olacaklardır.

img_4741-001.jpg

KUDÜS'E SAHİP ÇIKMAYANI DESTEKLEMEYECEĞİZ

İçi boş kınamaların ve lanet okumaların bir kenara bırakılarak, sahici yaptırımlar beklediklerini ifade eden Parlak, “Kudüs’ü başkent olarak tanıyacağını ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını beyan eden Amerika’dır. O zaman yaptırımların da öfke selinin de ilk muhatabı Amerika olmalıdır” diye konuştu. Ülkenin Amerika’ya mecbur ya da mahkum olmadığının da altını çizen Parlak, “Yapmamız gereken tüm İslam ülkeleri ve tüm mazlum halklar olarak birlikte hareket etmektir. Yapmamız gereken İslam Birliği bir an evvel kurmaktır. Yapmamız gereken D-8’i aslına ve amacına uygun olarak canlandırmaktır. Yapmamız gereken Avrupa Birliği kapısında beklemekten vazgeçmektir. Yapmamız gereken bölge başkentleriyle ve bölgenin Müslüman halklarıyla kucaklaşmaktır.Yapmamız gereken bu coğrafyanın Müslüman ya da gayrimüslim tüm unsurlarıyla adil bir birliktelik kurmaktır.  Kimse kendi teslimiyetine bahaneler bulmasın, bundan sonra bulamaz da. Kudüs’e sahip çıkmayana sahip çıkılmayacaktır. Kudüs’ü Siyonist İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Kudüs için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Siyonist İsrail, Tel Aviv’de dahil işgal ettiği her karış topraktan sökülüp atılacaktır. Bu coğrafyada barışın iki şartı var. Amerika mutlaka evine geri dönecektir. İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Bunlar hamaset değildir.Biz Allah’a ve ahiret gününe inanıyoruz. Roma ve Bizans’ın akıbeti ne olduysa Amerika ve İsrail’in akıbeti de o olacaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

EMRE ÖZGÜL

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum