1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Korkuteli esnafından “Kendi Yağımızla Kavrulalım” kampanyası
Korkuteli esnafından  “Kendi Yağımızla Kavrulalım” kampanyası

Korkuteli esnafından “Kendi Yağımızla Kavrulalım” kampanyası

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fahrettin Özbek, Korkuteli ekonomisine can vermek amacıyla Esnaf Odası olarak "Kendi yağımızla kavrulalım"...

A+A-

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fahrettin Özbek, Korkuteli ekonomisine can vermek amacıyla Esnaf Odası olarak "Kendi yağımızla kavrulalım" isimli bir kampanya başlatmak için harekete geçtiklerini ifade etti.

Korkuteli'de son dönemde ülke genelinde faaliyet gösteren zincir mağazaların üst üste şubeler açması sonrasında zaten sıkıntı yaşamakta olan ilçe esnafının daha büyük sıkıntı yaşadığına dikkat çeken Korkuteli Esnaf Odası Başkanı Fahrettin Özbek, "Korkuteli, Antalya'nın diğer ilçelerinden çok farklı bir yapıya sahip. Mesela bizim turizm ile bağlantımız yok. O nedenle turizmden çok olumlu ya da olumsuz etkilenmemiz söz konusu değil. Biz bu güne kadar ilçemiz içindeki ekonomiyi yine ilçemiz içinde çevirerek çok büyük sıkıntılar yaşamadık. Ama son dönemde ilçemize üst üste açılan zincir mağaza şubeleri, ilçemiz esnaflarını düşündürmeye ve endişelendirmeye başladı" dedi.

"Zincir mağazalardan yapılan alışverişlerin ilçeye faydası yok"

Özbek, zincir mağazaların merkezlerinin İstanbul veya Ankara gibi büyük şehirler olması nedeniyle, Korkuteli'den elde edilen gelirlerin tamamına yakınının büyük şehirlere gittiğini hatırlattı. Özbek ; " Vatandaşlarımız bir ürünü 50 kuruş daha ucuza almak için çaba sarf edecek. Geçim sıkıntısı bizi buna zorluyor. Ancak diğer taraftan zincir mağazadan aldığımız bir ürüne misal olarak ödediğimiz 5 liranın tamamı ilçemiz dışına çıkıyor. Tekrar bize dönme gibi bir ihtimali yok. Ancak biz bu ürünü zincir mağaza yerine ilçemiz esnafından 6 liraya bile almış olsak, o 6 liranın tamamı daha sonra ilçemizdeki bir başka esnafımızın kazancı olacak. Bizim tavsiyemiz başta esnaflarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ilçemiz ekonomisine can vermek için zincir mağazadan 1 lira ucuza almak yerine, 1 lira pahalı da olsa o ürünü ilçemiz esnafından almaya dikkat etmeleridir" şeklinde konuştu.

"Daha çok hassasiyet göstermemiz lazım"

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak böyle bir kampanyayı hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını ifade eden Özbek, "Önümüzdeki günlerde ilçemiz esnaflarını ziyaret ederek bu konuda hassas olmalarını isteyeceğiz. Küçük bir örnekle ben market alış verişimi ilçemizin yerli bir esnafından yaparsam, yarın o esnaf benden yün alarak benim ona verdiğim parayı tekrar bana iade edecek. Ayrıca ilçemiz esnafı bizim her zaman yüz yüze baktığımız insanlardır. Büyük bir çoğunluğu, yarın sıkıntı yaşadığımızda bize "Eline geçince verirsin" diyebilecek insanlardır. Ancak hiçbir zincir mağaza bize 50 kuruşumuz eksik olduğunda o ürünü kasadan bile geçirmeyecektir. Aslında bütün bunları hepimiz biliyoruz, ama nedense uygulamada gerçekleştiremiyoruz. İşte biz başlattığımız kampanya ile buna biraz daha dikkat çekmeye çalışacağız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.