1. YAZARLAR

  2. Ali Dikilitaş

  3. Konyaspor Şampiyon Olmak Zorunda…
Ali Dikilitaş

Ali Dikilitaş

Spor yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Konyaspor Şampiyon Olmak Zorunda…

A+A-

Türkiye 15 Temmuz gecesinden beri meydanlarda, meydanlardaki nöbet 7 Ağustos’ta son bulacak.
Türk Milleti meydanlarda kalarak, çok önemli bir görevi yerine getirdi. Türkiye’de olağan üstü bir durum yaşandı ve halk meydanlarda kalarak devletine olan bağlılığını ve desteğini gösterdi.
Dolar ve Euro halk meydanlardan ayrılmayınca ileri gidemedi. Tutundukları son dallardan biri olan terör şebekesinin çökertilmesi meydanlardaki halk sayesinde oldu.
Konu aslında çok basit, batı dünyası yani Mehmet Akif’in ‘’Tek Dişi Kalmış Canavar’’ olarak nitelendirdiği batı dünyası güçlü Türkiye’den çok rahatsız. 100 yıldır bu ülkede hüküm sürüp istediği gibi at koşturan emperyalist güçler, 15 Temmuz gecesi halkın tokadını yedi…
Konya halkı ise Mevlana Meydanında nöbete devam ediyor. Mevlana Meydanındaki nöbet bu hafta bitecek fakat Konya halkı nöbete Konya Arena’da devam etmeli.
Futbolun sadece futbol olmadığını kabul edip, 15 günde bir de olsa Konya halkı stadyuma gidip birlik ve beraberliğini göstermeye devam etmeli.
Daha önce de müteakip defalar anlatmaya çalışmıştım, futbol Türkiye’ye İngilizler tarafından getirildi ve İnkılap tarihi boyunca futbol önemli bir misyon üstlendi…
Türkiye’de sadece 3 takım etrafında dönen ve Türkiye’ye yön veren bir sistem var. Bu sistemin içine bu güne kadar giren olmadı. Bu sistemi yıkma potansiyeline sahip tek takım var o da Konyaspor.
Konyaspor’un şampiyon olması bu ülkedeki sistem açısından son derece büyük önem arz ediyor.
Mevcut düzenden rahatsız olan tüm Konya halkı, Konyaspor’u şampiyon yapmak için tüm gücüyle çaba göstermeli.
Konya birlik ve beraberlik noktasında bu ülkede örnek bir kent, Anadolu’da diriliş Konya’da başladı ve Konya halkının elinde bunu göstermek için çok önemli bir olanağı var. Konya’da 42 bin kişilik bir stadyum var. Konya 15 günde bir o stadyumda toplanıp dosta düşmana birlik ve beraberliğin nasıl olduğunu göstersin.
Konyaspor maçlarını kazanabilir, kaybedebilir. Biz oraya Konya şehrinin gücünü göstermek için gidelim. Bayraklarla, filamalarla amacımız Konya’nın ve Türk’ün gücünü, birlikteliğini, bütünlüğünü göstermek olsun.
Bu olağan üstü ortamda Turgut Özal’ın yayınlanmamış röportajı yayınlardı, İstiklal harbi sonrası bu ülkede yaşananlara ışık tutacak cinsten bir röportaj. Bizde yavaş yavaş bu konuları sizinle paylaşmaya çalışacağız. Cumhuriyetin kuruluş döneminde yaşanan karanlık olaylar elbet aydınlanacak.
Türkiye’de Cumhuriyetin kuruluşu ve İnkılap tarihi döneminde en önemli aktör futbol olmuştur. Gelişen ve değişen Türkiye içinde hiç kuşkusuz en önemli sosyal olay futbol olacak. Futbol stadyumunda toplanmak, bazı kesimler için ‘’ Top Kafalı Olmak’’ gibi algılanmış olsa da durum görünenden çok daha farklı.
Konya halkı unutmamalı, Futbol, Sadece Futbol Değildir.
Özellikle bu sezon Konya için 15 günde bir bayraklarla stadyuma koşup bir ve bütün olduğumuzu gösterme sezonu olacak…

Bu yazı toplam 280 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.