1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kombassan Holding'de başkan Alaboyun oldu
Kombassan Holding'de başkan Alaboyun oldu

Kombassan Holding'de başkan Alaboyun oldu

Kombassan Holding A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından 17.10.2016 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Sayın Ali Rıza Alaboyun getirildi.

A+A-

Kombassan Holding A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından 17.10.2016 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Sayın Ali Rıza Alaboyun getirildi. Kombassan Holding’in kuruluşundan bu güne kadar Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Sayın Haşim ŞAHİN, Holdingin daha dinamik bir şekilde gelişimini sürdürebilmesi için Yönetim Kurulu Başkanlığında kan tazelemesinin iyi olacağını belirterek Başkanlık görevini Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından Sayın Ali Rıza Alaboyun’a devretti. Haşim Şahin Holding Yönetim kurulunda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya devam edecek

ALİ RIZA ALABOYUN KİMDİR?

Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Sayın Ali Rıza Alaboyun 63. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı, 64 ve 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde ise Enerji ve Tabii Kaynakları Bakan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.Bilgi, birikim ve tecrübesiyle Kombassan Holding’i daha ileri noktaları taşıyacağına inandığımız Sayın Ali Rıza Alaboyun,  1957 Aksaray doğumlu olup,  evli ve üç çocuk babasıdır. İlk ve Orta öğretimini Aksaray'da tamamlamıştır.  1975 Yılı Malatya Teknik Lisesi Makina bölümü mezunudur.  1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Maden İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra,  1983 ile 1989 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde Penn State Üniversitesinden Master derecesi almıştır.  1989 yılında Türkiye'ye döndükten sonra, 1989 ile 1994 yılları arasında Enerji Bakanlığı MTA ve Maden İşleri Genel Müdürlüklerinde çalışmıştır.  1994 ile 1996 yıllarında AFS Boru Sanayi A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak,  1996 – 1997 yıllarında Etibank Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte aynı dönemde Hollanda Etimine SA pazarlama şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Finlandiya Etiproducts OY pazarlama şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. 28.05.2015 tarihinde seçildiği Kombassan Holding Yönetim Kurulu Üyeliğinden, 63.Dönem Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev alması nedeniyle 27.08.2015 tarihinde ayrılmak durumunda kalmıştır. 22., 23. ve 24. Dönem Aksaray Milletvekili olarak hizmet ettiği süreçte  TBMM KİT Komisyon Sözcülüğü, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkan vekilliği ve NATO Parlamentosu Türk Grubu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Bu görev değişiminden sonra Kombassan Holding Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu.

Yönetim Kurulu Başkanı                               : Ali Rıza Alaboyun

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  : Haşim Şahin

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı : Erol Kaya

Yönetim Kurulu Üyesi                                  : İsmail Pirgon

Yönetim Kurulu Üyesi                                  : Talha Arslan

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi                   : Hamdi Canevi

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi                   : Mustafa Ulvi bezirci

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.