1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. Kılıçdaroğlu ve CHP ters yola girmiştir
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kılıçdaroğlu ve CHP ters yola girmiştir

A+A-

Görünen o ki, 15 Temmuz’un ikinci ayağı devreye sokulmak isteniyor. Güneydoğu’da İngilizlerin aşiretlere yardım ettiği, kredi borçlarını ödediği dilden dile dolaştırılarak algı oluşturmanın yolları deneniyor. Bu söylentilerin asılsız olduğunu düşünüyorum.

**

Silahların gölgesinde açık oylama şeklinde yapılan seçimlerin ortaya çıkardığı sonuçlar, O bölgenin HDP yani PKK destekçileri gibi görülmesine yol açmıştır. Ancak bu doğru bir veri değildir. Kürt halkının içerisinde, devletine milletine bağlı yiğit kardeşlerimiz mevcuttur. Bizi onlara, onları bize düşürmenin derdinde olanların bu oyunlarına gelmeyelim. Allah’ın izniyle gelmeyeceğiz de..

**

Bu algı operasyonu toplumumuzu tedirgin etmeye yönelik korku içgüdüsü oluşturmak, ters köşeye yatırmak çabasıdır.

**

Asıl tehlike, bir milyon FETÖ mağduru yaratıldı çıkışı yapan, FETÖ ye ve FETÖ cülere kol kanat germe çabasına düşen CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ne yapmaya çalıştığıdır?

Nereye varacağını düşünmeden, olaylardan ve sözde FETÖ mağdurlarından siyasi kazanç elde etmeye yönelik bir hamle bile olsa, bu sözlerinin kabul edilemez olduğu gerçeği ortadadır.

Bunu bilerek ve birilerinin yönlendirmesi sonucu yapmış olabileceğini düşünecek olursak, uygulamaya konmak istenen senaryonun vahametini öngörmek kehanet değildir.

**

Seksen milyon nüfusumuz, FETÖ nün kurduğu ağlarla yerleştiği kurumlar ve bunların deşifre olmayan hücreleri de değerlendirildiğinde, Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği bir milyon, ‘Devede kulaktır.’

**

Mağdurlarla ilgili istisnalar olabilir. Bunun için de hükümet gerekli açıklamaları yapmış, çalışmalara başlamış, haklı görülenlerden görevine dönenler olmuştur. Hatta Devlet bakanı, mağduriyet oluşturmak adına yanlış ihbar ve iftiralarında bedeli(cezası) olacağını açıklamıştır.

**

Bu açıklamalar ve çalışmalar ortadayken, Kılıçdaroğlu’nun yaptığı vurgu, verdiği izlenim ve oluşturduğu algı çok daha başkadır, tehlikelidir!

Devletin yürüttüğü operasyonları karalamak, adalet mekanizmasının yanlış işletildiğini dillendirmek, Batılı ülkelerin duymak istediği sözler olup, doğru bir söz değildir. Moody’s in kredi notu düşürmesiyle çakışması da ilginçtir?

**

Her fırsatta, Cumhurbaşkanımızın gerginlik çıkardığı söylemlerini henüz unutmadığımız Kılıçdaroğlu’nun, özellikle bu süreçte bu çıkışı yapması CHP tabanını güvensizliğe, gerginliğe ve kamplaşmaya yönlendirmektir. Geçmişte yapılmış bazı hataların göz önüne serilerek eleştiri malzemesi yapmanın, ne yeri ne de zamanıdır.

**

Önceki yazılarımda, Kılıçdaroğlu ve CHP’nin izleyeceği yolun önemli olacağını, verecekleri kararla milletin yanında ya da karşısında olma tercihi yapacağına vurguda bulunmuştum.

Bu günlerde anlaşılan o ki, CHP bir karar vermiş bir yola girmiş görünüyor. Edindiğim izlenim ve halkımızda oluşturacağı intiba bellidir. ‘’Kılıçdaroğlu ve CHP ters yola girmiştir!’’ Allah’ın selamı hepimizin üzerine olsun.

 

Bu yazı toplam 892 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum