1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kepez’e Onkoloji Merkezi
Kepez’e Onkoloji Merkezi

Kepez’e Onkoloji Merkezi

Kepez ilçesinde yakın bir tarihte hizmete açılacak olan Kepez Devlet Hastanesinin yanına Antalya Onkoloji Merkezi inşa ediliyor.K

A+A-

Kepez ilçesinde yakın bir tarihte hizmete açılacak olan Kepez Devlet Hastanesinin yanına Antalya Onkoloji Merkezi inşa ediliyor.Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sağlık Bakanlığı'nın önemli bir yatırımının daha ilçesine yapılmasına öncülük etti.350 yataklı Kepez Devlet Hastanesi ile 52 ünitelik Antalya Kepez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yapıldığı Kepez, onkoloji merkezine ev sahipliği yapacak.

Atıl haldeki bina onkoloji merkezi oldu

Yakın bir zamanda hizmet vermeye başlayacak olan Kepez Devlet Hastanesinin bahçesinde atıl halde kalan poliklinik binası,48 koltuklu iki adet kemoterapi salonun bulunduğu Onkoloji Merkezi oluyor.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, 3 katlı ve 7 bin 500 m² kapalı alana sahip eski poliklinik binasının onkoloji merkezine dönüştürülmesi için ihale yaptı.

İhale kapsamında üzerine çelik konstrüksiyonla ilave bir kat yapılarak mevcut bina, dört katlı ve 10.000 m² kapalı alana sahip bir binaya dönüştürüldü.

Tütüncü, onkoloji merkezinde

Başkan Hakan Tütüncü de inşaatının fiziki gerçekleşme oranı yüzde 85 seviyesine gelen Antalya Onkoloji Merkezinde incelemelerde bulundu. Tütüncü, Kepez Devlet Hastanesi Koordinatör Başhekimi Opr. Dr. Adil Gökmen ve yüklenici firma yetkilileriyle binayı gezdi.Adil Gökmen, gezi sırasında Tütüncü'ye tesiste verilecek sağlık hizmetleriyle ilgili bilgi verdi.

50 adet poliklinik

Onkoloji merkezinin bodrum katında 3 büyük arşiv, teknik alanlar, mescitler ve sığınak; zemin katında hasta kabul bankoları, 22 adet poliklinik, toplam 48 koltukla hizmet verecek iki adet kemoterapi salonu ve ilaç hazırlama ünitesi, kan alma ünitesi, personel yemekhanesi; birinci katta hasta kabul bankoları, kan alma üniteleri ile 4 adeti özel şartlı poliklinik olmak üzere toplam 28 adet poliklinik bulunuyor.

Kamu Hastaneleri Birliği de Kepez'de

Binanın ikinci katı ise binaya ayrı bir girişle Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak planlandı. İçinde genel sekreterlik makamı ile bünyesindeki başkanlıklara ve saymanlığa bağlı yaklaşık 150 personelin çalışacağı ofisler, eğitim ve toplantı salonu, yemekhane ve diğer servis alanları yer alacak.

İhale bedeli 10 milyon 390 bin TL olan Antalya Onkoloji Merkezinin inşasının 30 Ekim'de tamamlanması öngörülüyor.

İnceleme sonrasında bir açıklama yapan Tütüncü, yeni ve büyük sağlık projeleriyle Kepez'in sağlığın merkezi olmaya başladığını söyledi.Kamu yatırımlarını Kepez'e getirmek için her türlü gayreti gösterdiklerini aktaran Tütüncü, "Bunun neticesinde Antalya'ya hitap edecek pek çok kamu yatırımı bölgemize geldi. Sağlık alanında büyük yatırımları Kepez'e getirdik, getirmeye devam ediyoruz." ifadesini kullandı.

Kamu yatırımları Kepez'in değerini artırıyor

Başkan Hakan Tütüncü, onkoloji merkezinin yakın bir zamanda hasta kabulüne başlayacağını aktararak, şunları söyledi: "Tesisin inşaatı tamamlanma aşamasına geldi. Kanserle mücadele noktasında önemli avantajlar sağlayacak bir merkeze kavuşuyoruz. Kullanım alanı 10 bin metrekare ve maliyeti 10 milyon TL'nin üzerinde olan onkoloji merkezi, Sütçüler bölgesine hareketlilik kazandıracak. Kamu yatırımları ilçemizi, sağlığın ve eğitimin merkezi olmasını sağlıyor. Kamu yatırımları, şehrimize vizyon kazandırırken Kepez Devlet Hastanesi ve onkoloji merkezi gibi eserler de Sütçüler bölgesinin değerine değer katıyor. Yeni kamu yatırımlarıyla Kepez'in değerine değer katıyoruz."

"Kamu yatırımlarının önünü açıyoruz"

Tütüncü, Antalya Onkoloji Merkezinin yapımında belediyenin katkısını ise şu sözlerle aktardı: "Onkoloji merkezi, önemli bir hayaldi ve büyük bir işti. Önce hayalini kurduk sonra gerekli çalışmaları yaptık. Bunun neticesinde bu eseri Kepez'e kazandırdık. Onkoloji merkezi kamu yatırımı olsa da tesisin yapıldığı arazinin mülkiyet ile imara ilişkin problemlerinin çözümü, bağlantı yollarının ve alt yapı çalışmalarının yapılması gibi süreçler belediyemizle ilgilidir. Belediyemiz burada âdete kamu yatırımının önünü açmıştır. Kamunun sağlık, spor ve eğitim yatırımlarında önünü açan belediye olduk. Her türlü imkanı zorlayarak kamu yatırımları Kepez'e çektik."

Kepez'in şifanın da merkezi olduğunun altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, yeni kamu yatırımlarıyla Kepez'e değer katmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.