1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kaymakam Zafer Sağ’dan eğitim ve öğretim yılı mesajı
Kaymakam Zafer Sağ’dan eğitim ve öğretim yılı mesajı

Kaymakam Zafer Sağ’dan eğitim ve öğretim yılı mesajı

Adıyaman'ın Sincik ilçe Kaymakamı Zafer Sağ, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

A+A-

Adıyaman'ın Sincik ilçe Kaymakamı Zafer Sağ, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Zafer Sağ yayımlamış olduğu mesajında, "İlçemizde 2016 - 2017 eğitim öğretim yılını büyük bir coşkuyla başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim öğretim, milletimiz ve insanlık için büyük önem taşımaktadır.

Kuşkusuz eğitim, üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmenin en önemli adımı eğitimdir. Eğitilmemiş bir ulusun, medeni dünyada yeri yoktur.

Sağlam ve köklü bir eğitim almış fertlerin oluşturduğu toplum istikbale güvenli adımlarla yürüyerek güçlü ve kalkınmış bir Türkiye'nin yolu açılmış olacaktır. İlçemizin eğitimini yükseltilmesinde en büyük görev eğitimin her kademesinde görev alan yönetici ve öğretmenlerimiz ile öğrenci velilerimiz ve öğrencilerimize düşmektedir.

Kıymetli öğretmenler, çağın gerektirdiği bilgi donanımı ile yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizi ilgi ve yeteneklerini geliştirerek onlara gerekli bilginin yanında, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak sayesinde onları hayata hazırlamak ve toplumun ilerlemesine katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak en büyük hedefiniz olmalıdır. Bütün bunların yanında millet bilincini yaşatabilmek için de yavrularımıza milli kültür ve değerlerimizi aktarmak başlıca görevlerinizdendir.

Değerli veliler, okul idarecilerimizle sürekli iletişim ve işbirliği içinde bulunarak sağlıklı bir iletişim kurmanız evlatlarınızın başarısını arttıracaktır.

Sevgili öğrenciler, bizlerin bütün gayesi ve gayreti, sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz ve ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaran birer fert olabilmenizdir. Okuyan, araştıran, sorgulayan, bilimsel gelişmeleri takip eden çağın teknolojik gelişmelerinden yararlanan başka bir deyişle çağın öncüleri olan bir nesil olmalısınız. Bunları gerçekleştirecek kudretin sizlerde fazlasıyla mevcut olduğuna inancımız sonsuzdur. Ülkesini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle, 2016- 2017 eğitim öğretim yılının başta okula ilk kez başlamanın heyecanı ile yürekleri çarpan minik yavrularımıza, okul idarecilerimize, öğretmen, öğrenci ve velilerimize huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.