1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Karaman’da Kent Konseyi genel kurulu yapıldı
Karaman’da Kent Konseyi genel kurulu yapıldı

Karaman’da Kent Konseyi genel kurulu yapıldı

Karaman'da yapılan Kent Konseyi Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Ali Konukseven yeniden seçildi.

A+A-

Karaman'da yapılan Kent Konseyi Olağan Genel Kurulunda mevcut Başkan Ali Konukseven yeniden seçildi.

Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu toplantısı Kent Konseyi yeni binasında gerçekleştirildi. Genel Kurul öncesinde, Kent Konseyi yeni binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa, Karaman Valisi Süleyman Tapsız, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk, Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Kent Konseyi yeni binasının açılışının ardından genel kurula geçildi.

Genel Kurul öncesinde açılış konuşması yapan Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, "2014 Haziran ayında oy birliği ile başkan seçildim. Görevim sürecinde Karaman da Kent Konseyini aktif bir hale getirdik. Yeni proje ve faaliyetlerimizle örnek bir şehir olma yolunda ilerliyoruz. Bu başarı ve çalışma azmini bütün Kent Konseyi üyelerinin ortak payda da buluşmasına borçluyuz. "Ortak Paydamız Karaman" sloganıyla çıktığımız bu yolda siyasi görüşümüz, ideolojimiz her ne olursa olsun aynı masada köklü bir geçmişe sahip Karaman'ımız için oturduk. Yeni dönemde proje ve faaliyetlerimizi daha ileri bir noktaya taşımak için hassasiyetle çalışacağız. Bu noktada bize bu binayı kazandıran ve desteğini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen değerli Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan'a teşekkür ediyorum. Yeni dönemimizin ve hizmet binamızın hayırlı uğurlu olmasını ümit ediyorum" dedi.

"Sizlerle beraber bu kenti daha güzel yerlere taşıyacağız"

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'da yaptığı konuşmasında, "Karaman Kent Konseyi'nin Karaman'ımızın marka şehir olması yolunda, hayata geçirdikleri bütün sosyal projeleri son derece yerinde buluyorum ve memnuniyetle karşılıyorum. 2014 yerel seçimleri öncesinde seçim beyannamesinde belirttiğimiz üzere, Karaman Kent Konseyi yapısında önemli yenilikler yaparak, Kadın Meclisi, Engelli Meclisi ve Çocuk Meclisi'ni kurduk. Böylece kadın, engelli ve çocukların da yönetimde daha etkin rol alabilmeleri ve daha fazla söz sahibi olabilmelerini sağladık. Ayrıca kurulan diğer meclisler ve çalışma grupları ile Kent Konseyimizi toplumumuzun büyük bir kesiminin şehrin geleceği adına söz sahibi olabildikleri güzel bir yapıya kavuşturduk. Şuna inanıyorum ki birliğimizin ve beraberliğimizin daha da kuvvetlenmesi adına bize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Sizlerle beraber bu kenti daha güzel yerlere taşıyacağız. Karaman Kent Konseyi'nin Karaman'ımızın marka şehir olması yolunda, hayata geçirdikleri bütün sosyal projeleri son derece yerinde buluyorum ve memnuniyetle karşılıyorum. Kent Konseyi Başkanı Sayın Ali Konukseven'e ve kendisinin şahsında emeği geçen tüm Karaman Kent Konseyi mensuplarına gönülden teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker ise, "Kent Konseyi farklı her düşüncenin saha da somut bir hale getirilmesini sağlıyor. Milletvekili olmadan önce Sayın Ali Konukseven'in de ricası üzerine Kent Konseyi Sağlık Komisyonunda gönüllü olarak görev yaptım. Bu süre içerisinde bilgi ve görüşlerimi aktarma fırsatı yakaladım. Kent Konseyi farklı renkler barındıran insanımızı bir araya getirebilen güçlü bir STK'dır. Farklı her düşüncenin saha da somut bir hale getirilmesini sağlıyor. Bu iki yıllık dönem içerisinde daha da aktif bir hale geldi. İlerleyen dönemlerde daha güçlü bir şekilde proje ve faaliyetlerini gerçekleştireceğine inanıyorum. Kent Konseyi'nde emeği ve hizmeti geçen bütün çalışanlarına ve üyelerine ve özellikle bu binayı Kent Konseyine kazandıran Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.

"18 Temmuz'da Kent Konseyi ruhunu yaşadık"

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk da, yaptığı konuşmada, "Esasen Ali Bey'e ve emeği geçen bütün üyelere müteşekkiriz. İnsan fıtratı gereği farklı görüşlere, farklı düşüncelere sahip olabilir ama Karaman'ın gelişmesinde, kalkınmasında gerçekten "Ortak Payda Karaman" diyebilmek önemlidir. Kent Konseyini bu noktada gerçekten önemsiyorum. Farklı fikir ve görüşleri bir araya getirerek kalkınma noktasında en doğru kararın verilmesi sağlanıyor. Aslında 15 Temmuz da yaşanan hain darbe girişiminden sonra gerçekleştirilen demokrasi nöbetlerinde Kent Konseyi ruhunu yaşadık. Siyasi düşüncelerimiz, ideolojilerimiz her ne olursa olsun birlik ve beraberlik içerisindeydik. Kent Konseyi mantığı da bu şekilde. Ben bu binayı Kent Konseyimize kazandıran Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum hep birlikte Kent Konseyi'ni daha ileri bir düzeye taşımak için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Kent Konseyi'nin Karaman'da aktif bir şekilde çalıştığını kaydeden Vali Süleyman Tapsız da, "Kent Konseyleri çoğu ilde herhangi bir proje ve faaliyeti bulunmadan sadece kağıt üzerinde varlık gösterirken Karaman da ise çok kısa bir süre önce kurulmasına rağmen Karaman Kent Konseyi'nin aktif bir şekilde faaliyet yürüttüğünü gördüm. Bu noktada Ali Bey'i ve Kent Konseyine gönül vermiş bütün üyeleri tebrik ediyorum. İnanıyorum ki yeni döneminde daha güzel bir Karaman için birlik ve beraberlik yolunda çalışacaktır. Yeni yönetimin hayırlı olmasını diliyor hepinize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Olağan Genel Kurul toplantısı Kent Konseyi üyelerinin fikir ve görüşlerinin alınmasının ardından sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.