1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Kamuoyunda gözler Ahmet Şan’a çevrildi!
Kamuoyunda gözler  Ahmet Şan’a çevrildi!

Kamuoyunda gözler Ahmet Şan’a çevrildi!

Atiker Konyaspor kulüp adına sahte bir elektronik postadan gazetelere gönderilen ve altında imza bulunmayan borçlarla ilgili açıklamanın Ahmet Şan ve birkaç eski yönetici tarafından yapıldığı iddia edildi

A+A-

adsiz-012.jpg

İMZASIZ BİLDİRİYE BÜYÜK TEPKİ VAR

Atiker Konyaspor’un yönetimsel olarak başarılı bir dönemi takdir edilirken ve alkışlanırken, bazı fesat ve fitne çevreleri boş durmuyor ve mevcut yönetimi itibarsızlaştırmak için sonucu beyhude olan yoğun bir çaba gösteriyor. Önceki gün Konya’da yayımlanan yerel gazetelere ve ajanslara “Konyaspor 1922” başlığı ile gönderilen,ancak altında hiçbir imza bulunmayan bildirinin eski başkanlardan Ahmet Şan ve bazı eski yöneticilerin yaptığı iddia ediliyor. Bu bildirinin sosyal medyada ve 1-2 yerel gazetede yayımlanmasına rağmen, bu bildiri konusuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Ahmet Şan ve eski yöneticilerin sessizliği sürüyor.

Atiker Konyaspor yönetiminin bu konudaki açıklaması şöyle:

Atiker Konyaspor Kulübü’nün 8 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu sonrasında Hilmi Kulluk Başkanlığındaki Yönetim Kurulumuz görevi devralmıştır.

Genel kurulda mevcut yönetimin yaptırmış olduğu bilanço ekrana bile yansıtılmadan 5-10 dakika içinde sözlü olarak okunmuş rakamlar telaffuz edilmiş ve mali tablo ibra edilmiştir. Yönetim Kurulu olarak amacımız hiçbir zaman geçmiş dönemlerde kulübe hizmet eden kişileri karalamak yargılamak ve bu tablolar üzerinden hesap görmek olmamıştır. Mevcut durumun tespitini yapmak ve nasıl bir kulübü devraldığımızı görmek en doğal hakkımızdır.

Gelinen noktada asıl konuşulması gereken konu yönetime geldiğimiz dönemde Atiker Konyaspor’la ilgili ülke genelindeki olumsuz ve yerleşmiş kanıdır. Kulübümüzün itibarı önceki yönetim ve başkanlarının marifetleriyle yerle bir olmuştur. Gittiğimiz deplasmanlarda utanç vesilesi tezahüratlar ve ağır suçlamalar nedeniyle camiamızın başı öne eğilmiştir. Hilmi Kulluk Başkanlığındaki yönetim kurulumuz daha bir sene bile dolmadan kulübümüzün itibarını saygı duyulan bir noktaya taşımıştır. Milli ve dini değerlere sahip çıkan ve bu doğrultuda önemli adımlar atan kulübümüz kısa sürede saygın bir camia haline gelmiştir. Sürekli açığımızı kollayan ve bunu köpürterek spor kamuoyunun dikkatine sunan Atiker Konyaspor düşmanlarına malzeme üreten bir yönetimden bu kadar kısa süre içinde bambaşka bir noktaya kulübümüzü taşımamız belki de yaptığımız icraatların en başında yer almalıdır.

Kamuoyunun malumu geçtiğimiz sezon mevcut yönetim hem dışarıda hem de içeride herkesle

problem yaşamıştır. Camiayı kulübe küskün hale getirmiştir. Yönetimimiz başta taraftarımız olmak üzere, bürokrasi, şehrin mülki ve idari erkânı ile ileri gelenlerini yeniden bu kulübün çatısı altında toplamış, barıştırmıştır. Birçok alanda son derece önemli adımlar atılmıştır. Devir teslim sürecinde adeta kaçarak kulüpten uzaklaşanların bıraktığı Atiker Konyaspor Futbol Takımı bu kısa sürede tam anlamıyla bir spor kulübü haline getirilmiştir.

Bir başka konu ise göreve geldiğimiz günden itibaren şeffaf bir politika izlememiz olmuştur. Yaptığımız her icraatı kamuoyu ile paylaştık. Camiamızdan hiçbir şeyi saklamadık. Mali tablolar yayınladık, yaptığımız harcamalar ve hizmetlerimizle ilgili en küçük detayları dahi tek tek açıkladık.

Bugün 1922konyasporr@gmail.com adresinden 39 medya mensubuna kulübümüzün borcuna

yönelik çıkan tartışmalarla ilgili bir açıklama metni gönderilmiştir. Kendilerini Konyaspor’a gönül vermiş neferler olarak tarif edenler ‘kamuoyuna saygılarımızla duyururuz’ şeklinde sona eren açıklamanın altına isimlerini yazamamışlar, basının karşısına çıkamamışlar ve sahte mail

hesaplarından kaos oluşturmaya çalışmışlardır.

Kimden geldiği belli olmayan, imzası bulunmayan bu korsan açıklamaya an itibariyle sadece bir önceki yönetimde yer alan bir yöneticinin gazetesi olan Anadolu’da Bugün ve Yeni Haber Gazetesi itibar etmiştir. Her ne kadar sahte hesaplardan gönderilen metnin altına isimler yazılmamış olsa da bunun arkasında kimlerin olduğu tarafımızdan bilinmektedir.

Camiada kargaşa çıkarmak için planlanan bu girişim taraftarlarımızın nezdinde karşılık bulmamıştır. Bu vesile ile yönetimimize duyulan güven ve teveccüh için tüm taraftarlarımızı, imzasız açıklamaya prim vermeyen basınımızı saygı ile selamlıyor, kulübümüzün menfaatlerini her şeyin üstünde tuttuğumuzu bir kez daha güçlü bir şekilde ifade ediyoruz.

Kulübümüz yarın korsan açıklamayla ima edilen konularla ilgili rakamlar vererek kamuoyunu

bilgilendirecektir. Ayrıca ilerleyen günlerde reklam, sponsorluk, store ve diğer konularla ilgili akıllara takılan her türlü soru kulübümüz tarafından şeffaflık politikamız gereği camiamızla paylaşılacaktır.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum