1. YAZARLAR

  2. Ümit Ölmez

  3. İyilik daima kazanır!
Ümit Ölmez

Ümit Ölmez

Yazarın Tüm Yazıları >

İyilik daima kazanır!

A+A-

Zamanı yakala! Bizler bir önce ki güne “geçen zaman” deriz. Çünkü artık bitmiştir, bir sonra ki güne geçmişsindir ve o anı yaşıyorsundur. Geriye bıraktığımız hiçbir şey –o an olduğu kadar önemli ve değerli değildir artık. Neyi, kimi? Kimleri? Hangi duyguları hangi mutluluk ve üzüntüleri geride bıraktığın pek önemli değildir artık. Aslında her şey senin elinde gibi görünür fakat zaman sana neyi verirse o kadarı ile yetinmek zorundasındır. Dünya da insanların hala tam olarak idrak edemediği bir mucize vardır.

**

“Zaman Olgusu” yaşadığımız mutluluklar, derin veya yüzeysel fark etmiyor yaşamış olduğun en ufak mutluluk hatıranda yer alırken, yaşadığın üzüntü ve acılar zamanla siliniyor. Evet, izi kalıyor ve kalmalı da çünkü bizler o izler sayesinde bir sonra ki aşamada aynı hatalara düşmemeyi öğreniyoruz. Bazılarımız bunu pek yapamayıp sürekli aynı hataya düşse de yine de çoğu zaman ders çıkarmasını biliriz. Daha açık dile getirmek gerekirse zaman “mutluluk” duygusuna karşı daha merhametli ve bu da insanoğlunun işine geliyor. Siz hiç mutluluktan deliren birini gördünüz mü? Fakat acıdan deliren ve yaşadığı zorluklardan dolayı ruhsal çöküntü yaşayan birçok insan gördük.

**

Şimdi bir soru var akıllarda. Eğer zaman iyileri bırakıp kötüleri siliyorsa neden buna yenilip acıdan delirir insanlar? Soru basit ve cevabı daha basit. Çünkü zaman herkese göre aynı düzende yürüyen bir araç değil. Bizler zamanı nankörce kullanıyoruz maalesef. Birinin bize onlarca iyilik etmesine karşı yaptığı bir yanlışı hafızamıza kazımamız ve en ufak sorunda bunu dile getirmemiz ve hatta sırf bir hata yüzünden o kişiyi hep hatalıymış gibi görmemiz tamamen bencillikten.

**

Böyle insanlarız ve kimse kimseye kızmasın çünkü bunu yapıyor olmamızın bir sebebi var. Beyaz bir masa düşünün ve üzerinde nokta tanesi kadar küçük bir leke mevcut. Peki, o bembeyaz masada o leke ne kadar dikkat çeker tahmin edebiliyor musunuz? İşte bize onlarca iyilik yapmasına karşı en ufak yanlışında bunu o kişinin yüzüne vurma sebebimiz budur. Dostlar hepimiz aynıyız ve kimseye iyi olun, değişin gibi telkinlerde bulunmayacağım. Demem odur ki zaman bize verilen bir armağan. Lütfen onu iyi kullanalım. Bırakın iyi hatıralar kalsın ve yaşadığımız üzüntüler silinsin. Bırakın zaman sizi götürsün. Unutmayın ki gülmek ve mutlu olmak insanın doğasında var.

**

En önemli konuyu unutmadan dile getirmek isterim. Zaman sevdiklerinizle güzel ve siz sevdiklerinizin zamanını güzelleştirdikçe mutluluk çoğalacaktır. Sevgi ve saygı her daim yaşadığımız zamanın içinde başrolde olsun. İşte o zaman insanlığın günümüzde yer alan kronik sorunları yok olur ve iyilik daima kazanır. Saygılar, hoşça kalın!

Bu yazı toplam 2337 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.