1. HABERLER

  2. ADS

  3. İnternetten Marka Sorgulama
İnternetten Marka Sorgulama

İnternetten Marka Sorgulama

İnternetten Marka Sorgulama

A+A-

Bir markanın oluşturulması oldukça zor ve zahmetli süreçlerden geçilerek yapılmaktadır. Bu konuda isim ve logosunun oluşturulması ile bir anlamının olması ve dikkat çekici olması istenebilmektedir. Tüm bu çalışmaların yapılması öncesinde marka sorgulama işleminin yapılması önemlidir. Kullanılmasını ve oluşturulması planlanan bir markanın başkası tarafından alındığı ve alınabilir durumda olduğu sorgulanabilmektedir. Bu durum resmi dairelerden yapılabileceği gibi internet üzerinden de kolayca yapılabilmektedir. Yapılacak marka sorgulama ile harcanacak emeklerin ve zamanın boşa gitmemesi sağlanabilmektedir. Bu sorgulama ile en uygun marka ismi ve düşünülen marka ismine yakın olan isimler de sorgulanabilmektedir. Detaylı olarak sorgulamalar yapılabilmektedir.

Online Patent Sorgulama

Markalar kadar patentlerde oldukça önemlidir. Bir buluş veya kulanım hakkının alınması olan patent konusunda da inceleme ve araştırmalar yapılmalıdır. Alınması planlanan bir patent için internet üzerinden kolayca patent sorgulama yapılabilmektedir. Bu sayede patentin alınabilmesi konusunda durumları net olarak görülebilmektedir. Yapılan buluş veya bunun kullanım hakkı ile alakalı olarak daha önceden bu konudaki başvuru ve bunun haklarının alışmış olması gibi durumlar bu şekilde görülebilmektedir. Bu durumda markanın sorgulanması kadar önemli ve gerekli bir durum oluşturmaktadır. Aynı şekilde bir uygulamanın patentinin kimse olduğu konusunda da bilgileri patent sorgulama ile yapabilmek mümkündür. Bu durumda sorgulama işleminin önemini göstermektedir. Marka almak gibi patent almak da oldukça zor ve titiz bir çalışma gerektirmektedir.

Patent Nedir, Nasıl Alınır?

Bir ürün veya uygulama için marka oluşturmak ve Patent almak oldukça önemlidir. Bu konuda Türkiye’de Türk Patent Enstitüsü görev yapmaktadır. Buradan bir patent alımı için başvuru yapılabilmekte ve patent alınabilmektedir. Bu durum marka oluşturmak ve bunun tescilinin yapılması işlemi ile paralel şekilde sürdürülebilmektedir. Bir patentin alınması buluş veya uygulama gibi markalar için de geçerli olabilmektedir. Bu sebeple de patent başvurusu yapılmadan araştırmak ve sorgulama yapılması gerekmektedir. Bunun için de Patent sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Bu işlemler internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmekte ve kısa sürede sonuca ulaşmak mümkün olabilmektedir. Bu durumda zaman konusunda tasarruf sağlamaktadır. Daha detaylı Bilgi almak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz.. http://www.eforpatent.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.