1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. İnsana yatırım yapan belediye
İnsana yatırım yapan belediye

İnsana yatırım yapan belediye

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yerel ve ulusal basın temsilcilerine Selçuklu Belediyespor Kulübünü tanıttı. Selçuklu Belediyesi 20 branşta 24 bin 832 sporcusu ile ülkenin en büyük amatör spor kulübü

A+A-

SELÇUKLU EN SPORCU BELEDİYE

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile Selçuklu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan spor tesislerini gezdi. Basketbolseverlere müjde veren Başkan Altay, “Selçuklu Belediyespor Basketbol takımımız Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek” dedi.

Sözlerine Turkcell Süper Kupa Şampiyonu Konyaspor'u tebrik ederek başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Türkiye'nin en büyük ilçelerinde biri olan Selçuklu' da spor ve sporcuya yatırıma devam ediyoruz. Selçuklu bu alanda Türkiye'nin en önde gelen belediyeleri arasındadır.Spor deyince birçoğumuzun aklına profesyonel futbol kulüpleri geliyor, tribün kavgaları ve görmek istemediğimiz görüntüler beynimizde canlanıyor olabilir. Ben bu gün size sporun amatör yanını, dostluk, kardeşlik ve birlik-beraberlik tarafını aktaracağım. Spor'un güzelliklerini konuşacağız” dedi.

img_0260.jpg

20 BRANŞTA 24 BİN 832 SPORCUSU OLAN BİR BELEDİYE

Her yaş gurubundan sporseverlere hizmet sunduklarını söyleyen Başkan Altay, “Selçuklu' da açtığımız tesislerde ve spor kulübümüzde en küçük üyemiz 3 yaşında, en büyük üyemiz 76 yaşında. Bu gün 3 yaşında spora başlayanları ve 76 yaşında halen sporun içinde olanların azmini konuşacağız. Belki Türkiye'nin en zengin kulübü değiliz, belki tribünleri binlerce sporseverle dolduramıyoruz ama spor tesislerimizi tamamen amatör ruhla dolduran ve Türkiye'nin örnek alınacak en büyük amatör spor kulübüyüz. Bu konuda iddialıyız. 68 tesis 20 branş, 24.832 sporcumuz var. Bu rakamlarla Selçuklu Belediyespor Kulübümüz Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden biridir” dedi.

ALTAY: TÜRK SPORUNA KATKI VERİYORUZ

Selçuklu Belediyespor Kulübünün bu gün çoğu profesyonel spor kulüplerinin sahip olmadığı tesislere sahip olduğunu söyleyen Başkan Altay, “Selçuklu'da spor yapmak isteyen çocukları evlerinden servislerle aldığımızı ve antrenman sonrasında yine servislerle evlerine bıraktığımızı biliyor musunuz? Bu sporcularımıza seçtikleri branşlara göre spor kıyafetlerini ve ekipmanlarını veriyoruz. Selçuklu' da 3 yaşında çocuklarımızı cimnastik sporu ile tanıştırıyoruz, 9.156 ev hanımıza  yüzme öğrettik” dedi.

spor_basin_gezisi-(4).jpg

Milli takımlara birçok sporcu kazandırdıklarını ifade eden Başkan Altay, “Selçuklu' da sportif alanda en büyük hedefimiz; daha fazla hemşehrimizin spor tesislerinden faydalanmasını sağlamaktır. Ailede mutluluğun temel taşlarından biri sportif etkinliklerdir. Aile Yaşam Merkezlerimizde spor yapan annelerimiz, erkek spor merkezlerine gelen erkeklerimiz ve branşlarda sporla tanışan çocuklarımızın olduğu ailelerin sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmelerini hedefliyoruz. Bu yüzden ailede her bireye uygun bir spor tesisimiz ve spor branşımız mevcuttur. Selçuklu Belediyesi Spor Kulübümüz gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp boş zamanlarını sporla doldurarak ahlaklı ve sağlıklı bir nesil yetiştirmeyi amaçlamaktadır.20 branşta 11 bin 300 lisanslı sporcusu ile Türk Sporuna önemli katkı sağlayan kulübümüz, bu yıl milli takımlara 78 sporcu kazandırarak önemli bir başarıya imza atmıştır” dedi.

SELÇUKLU'DA YIL BOYU SPOR YAPILIYOR

Spor Okulları denince akla Selçuklu Belediyesi geliyor diyen Başkan Altay, “Çoğu branşımızda kayıtlarımız 1-2 günde doluyor. Ailelere buradan teşekkür etmek istiyorum. Spor okullarında bize güç veren ailelerin güvenidir. Anne-babalar çocuklarını Selçuklu Belediyesispor Okullarına yazdırmak için kayıt tarihlerini bekliyor. Her geçen gün spor okullarında çıtamızı yükseltiyoruz. Eskiden sadece yaz spor okulları diye adlandırılan spor okullarına yeni bir soluk getirdik ve yıl boyu spor okulları formatına geçtik. Öğrencilerimiz yaz spor okullarına geliyor ve yıl boyu spora ara vermek zorunda kalıyordu. Çocuklarımızı ve gençlerimizi spordan koparmamak için yıl boyu spor okullarımızı faaliyete geçirdik” dedi.

spor_basin_gezisi-(7).jpg

SPORA 84MİLYON TL'LİK YATIRIM

Ahlaklı, centilmen, vatanını milletini seven ve değerlerine sahip çıkan sporcular yetiştirmeyi amaçlıyoruz diyen Başkan Altay, “Spor okullarında eğitim alacak öğrencilerin faaliyet gösterecekleri branşlara göre yaş aralıkları farklılık gösteriyor. Faaliyet gösterilen branşların yaş aralıkları ise; Yüzme 7-14 yaş, Cimnastik 3-6 yaş,  diğer branşlarda ise 7-15 yaş aralığında spor okullarımızı açıyoruz. Spor okullarımızı ayrı ve özellikli kılan bir diğer husus ise servis hizmetimiz. Spor yapmak isteyen gençlerimizi ve çocuklarımızı evlerinden servislerle alıp tesislerimize getiriyoruz. Antrenman sonrası ise yine servislerle evlerine götürüyoruz. Burada tek şartımız var Selçuklu' da ikamet ediyor olmak. 2009 yılından bu yana yapılan çalışmalar ve yatırımlar sonucunda kayıt yaptırılan toplam öğrenci sayısı 45 bine ulaştı. Ayrıca spor okullarına kayıt yaptıran öğrencilere branşa özel hazırlanan kıyafetler kulüp tarafından ücretsiz veriliyor. Spor okulları eğitimleri merkezde yer alan tesislerin yanı sıra merkeze bağlanan Başarakavak, Aşağı ve Yukarı Pınarbaşı, Sızma, Yeni Sızma Tepekent, Tatköy mahallelerinde de olmak üzere toplam 26 tesiste yapılıyor. Son 7 yılda spor kulübümüze 26 milyon 329 bin TL kaynak aktardık. 2009 yılından itibaren spora kazandırılan tesislerimizin maliyeti 48 milyon 360 bin TL. 2007 yılında yapımı devam eden okullara spor salonları yapım işi ile Sporda bina maliyetimiz 57milyon 27bin oldu. Spora toplam 83 milyon 356. bin TL’lik yatırım yaptık.

spor_basin_gezisi-(8).jpg

ÇINAR: BAŞKAN İNSANA YATIRIM YAPIYOR

Selçuklu Belediyesi'nin tesisleşme noktasında önemli yatırımlara imza attığını ifade eden TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar," Selçuklu Belediyesi sadece spora ve tesise değil insana da yatırım yapmış. Bu noktada Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a teşekkür ediyorum.  İnsana yatırım yaptığı için de bu işin kazananı Selçuklu Belediyesi olacak. Şehir olarak bizler de Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne yükselen Selçuklu Belediyesi'ne destek vermeliyiz" dedi.

GÜNBAŞ: SELÇUKLU BEYEDİYESİ'NE MİNNETTARIZ

Selçuklu Belediyesi'nin 68 tesiste yıl içinde 24 bin sporcuya hizmet verdiğini ifade eden Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Günbaş," Bu çok önemli birşey. Biz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak Selçuklu Belediyesi'ne ve Selçuklu Belediyespor'a minnettarız. Federasyon olarak birçok branşımızda buradan destek alıyoruz. Bizde burada deneyimlerimizi kazanarak birçok yerde yöneticilik yapıyoruz. Çıkış yerimiz burası, Selçuklu Belediyespor'un mutfağında yetiştik. Bu manada Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve ekibine desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

RECEP ÇINAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.