1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İlk adımlarını Konya’da attı
İlk adımlarını Konya’da attı

İlk adımlarını Konya’da attı

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, “Fikirlerini hayata geçirmek, siyasi hayatına başlamak için Konya’mızı seçmiş, bu manada Konya’ya ve Konya halkına güvenmiş ve ilk adımlarını burada atmıştır” dedi

A+A-

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, parti il binasında düzenlediği basın toplantısıyla 25 Şubat Salı günü Bera Otel'de saat 20.00'de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Erbakan'ı Anma” programı öncesi değerlendirmelerde bulundu. Saydam, “Her yıl Genel Merkezimizin belirlediği, Erbakan Hocamızın farklı bir yönünü ön plana çıkararak, Erbakan Hocamızın ve onun davası olan Milli Görüş’ün anlaşılmasını sağlamak amacıyla bu haftayı tertip ediyoruz. Bu yıl ki tema üretim, kalkınma ve adil paylaşım olarak belirlendi. Bu çerçevede bu hafta boyunca Erbakan Hocamızın fikirlerini, düşüncelerini farklı platformlarda anlatmaya çalışacağız. Burada önemli olan Erbakan Hocamızın anılması, hatırlanması değil. Zaten Erbakan Hocamızın böyle bir şeye ihtiyacı da yok. O bütün hayatı boyunca, yaratılış gayesini anladı, bizlere de anlattı ve söylediklerini de tatbik etti. Ömrünü laf üreterek değil icraat yaparak geçirdi. Bizlere de söylettiği “milletimizin saadet ve selameti için takatimizin sonuna kadar çalışacağız” ifadesini kendi hayatında da tatbik ederek yaşadı. Buna hepimiz şahidiz” dedi.

KENDİSİ GİBİ DÜŞÜNMEYENLERİ DE BİR ARAYA GETİRDİ

“Erbakan Hocamız, önüne çıkan engelleri aşabilmek Anadolu’yu ayağa kaldırabilmek için siyasete atılmış ve ilk olarak şehrimizden Konya’mızdan başlayarak milletvekili olmuş, sonrasında ise parti kurarak meclise girmeyi başarmıştı” diyen Saydam, daha sonra şunları kaydetti: “O dönemde kendisi ile aynı düşünmeyen partilerle bir araya gelmiş, 1974 ve 1977 yıllarında farklı partilerle koalisyon kurmuş ve yetkiyi alır almaz Ağır Sanayi Hamlesini başlatmıştır. Bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan zıt kutupların bir araya gelemeyeceği tezini çürütmüş, ülke menfaatleri için farklı düşünüyor olsak bile millet olarak bir araya gelebileceğimizi, birlikte ülke için çok büyük hizmetler yapabileceğimizi kanıtlamıştır. Bugün gururumuz, övündüğümüz birçok fabrikanın, fabrika yapan fabrikaların temelleri o zaman atılmış ve kısa zamanda önemli bir kısmı da üretir hale gelmiştir. Bugün ASELSAN, TÜMOSAN, TAKSAN, ROKETSAN gibi ülkemiz için övünç kaynağımız olan silah ve makine sanayine yönelik birçok adım ta o yıllarda atılmıştır. İnsanımız hem üretsin, hem iş sahibi olsun, hem müreffeh yaşasın, hem de doğduğu yerde doysun diye ülkenin her bir tarafına yaygın fabrika ve sanayi tesisleri kurmuştur. Dünyadaki sömürü düzenini görmüş, küresel vampirlerin dünyayı sömürdüklerinin farkına varmış ve bu konuda hem milletini hem de diğer İslam ülkelerini de uyarmıştır. Yeryüzündeki nimetlerin hakça ve adaletlice paylaşılması için adeta çırpınmıştır. Adil Düzen sitemini geliştirmiş, faiz ve sömürü sisteminin olmadığı, insanların yardımlaşarak bu sömürü sistemine muhtaç olmayacakları bir nizamı bir düzeni ortaya koymuştur.”

ERBAKAN İÇİN KONYA, KONYA İÇİN ERBAKAN ÖNEMLİYDİ

Merhum Erbakan'ın çok bedeller ödediğini söyleyen Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, Erbakan'ın Türk halkına “Biz milletimizin refahı ve mutluluğu için bedel öderiz ama kesinlikle milletimize bedel ödetmeyiz” mesajını verdiğini ifade etti. Erbakan'ın bu atılımlarından ve milletine yaptığı bu hizmetlerden dolayı 4 partisinin kapatıldığını hatırlatan Saydam, “Kendisi siyasi yasaklı olmuş, siyaset yapması engellenmiştir. Ama o yılmamış her seferinde yeni bir parti kurarak milletine hizmete devam etmiştir. Hatta kendisine bu engelleri çıkaranlara bile kötü bir söz söylememiş, onların nezdinde ülkemiz kurumlarının yıpranmaması için bu sıkıntıları sineye çekmiştir. Nezaketiyle herkesi kendisine hayran bırakmıştır. Bunu sadece ülkemizle sınırlı tutmamış, Milli Görüş Hareketini yerelle sınırlamamış, önüne, önümüze 'Yeni Bir Dünya' sloganı ile daha büyük bir hedef koymuştur. Erbakan Hocamız son nefesine kadar da bugün yaşadığımız hadiseleri anlatmış ve bunlara karşı uyanık olmamızı öğütlemiştir. Tabi ki bütün bu söylediklerimize ilaveten Konya’mız Erbakan Hocamız için önemli, Konya için de Erbakan Hocamız önemli idi. Fikirlerini hayata geçirmek, siyasi hayatına başlamak için Konya’mızı seçmiş, bu manada Konya’ya ve Konya halkına güvenmiş ve ilk adımlarını burada atmıştır. Konya’mızda bağımsız olarak seçildiği ilk seçimde 3 milletvekili alacak oyu almış, Konya halkı da Erbakan Hocamızın bu güvenini boşa çıkarmamış ve gereken desteği vermiştir. Geçmişte TÜMOSAN, Ilgın Şeker Fabrikası, Ereğli Şeker Fabrikası gibi fabrikaları şehrimizde kazandırmıştır. Erbakan Hocamız Konya’mızın neden önemli olduğunu, neden işe Konya’dan başladığını, Milli Görüş davası için Konya’nın ne kadar önemli olduğunu her Konya ziyaretinde üzerine basa basa anlatırdı. Bugün biz de Saadet Partisi İl Teşkilatı olarak onun öğretileri doğrultusunda, onun hatırasına uygun olarak aynı hassasiyetle sevdiği, önem verdiği şehir için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Konya İl Teşkilatı olarak hatırasına sahip çıkmak, anlamak ve anlatmak adına bizler de her yıl olduğu gibi bu yıl da Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ve Erbakan Hocamızın çalışma arkadaşlarının da katılacağı bir programla onu anmakla beraber tekrar anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Bu vesile ile 25 Şubat Salı günü Bera Otel’de saat 20.00 yapacağımız programa herkesi davet ediyorum. Herkese sağlıklı, huzurlu, mutlu günler diliyorum” şeklinde konuştu.

M.ALİ NURULLAHOĞULLARI

3-1-060.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum