1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İl Başkanlığı için bir isim belirlendi
İl Başkanlığı için  bir isim belirlendi

İl Başkanlığı için bir isim belirlendi

Geçtiğimiz günlerde Konyalı Eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi'nin teşkilat yapılanması yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Resmi olmayan bilgilere göre İl Başkanlığı için Konya'da bir isim üzerinde karar kılındı

A+A-

Kurucular Kurulunun çoğunluğunun oyunu alan Davutoğlu, partinin genel başkanı seçildi. Konyalı 8 isim de kurucular kurulunda yer aldı. Hatta bu görevlendirmelerin ardından Davutoğlu'nun memleketi Konya'nın kurucular kurulunda sayıca fazla temsil edilmesi partinin ana merkezinin Konya olduğu söylemlerini de öne çıkardı. Konya'lı kurucular kurulundan 3 isim Davutoğlu'nun a takımına getirilirken, 1 kişi disiplin 1 kişi de parti etik kuruluna getirildi. Ardından en çok merak edilen soru konuşulmaya başlandı. Konya'da resmi atama henüz yapılmasa da İl Başkanlığı için bir isim üzerinde karar kılındı.

HASAN EKİCİ ÜZERİNDE KARAR KILINDI

Alınan bilgilere göre Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı için Yeminli Mali Müşavir Hasan Ekici üzerinde karar kılındı. Ekici'nin bir değişiklik olmazsa atamasının önümüzdeki hafta Perşembe gününden sonra kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Ayrıca Ekici'nin dün belli olan görevlendirmelerin ardından, Konya'da ikili görüşmelere başladığı da öğrenildi. Ekici'nin teşkilat ekibini oluşturmak için farklı isimlerle yapacağı görüşmelerin süreceği de gelen bilgiler arasında yer aldı. Önümüzdeki hafta Perşembe günü parti genel başkan yardımcılarının belirlenmesinin ardından resmi anlamda görevlendirmelerin yapılacağı aktarıldı.

**Hasan Ekici kimdir?

Ekici, 1974 yılında Konya’nın Seydişehir ilçesinde doğdu.1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde kamu yönetimi dalında “kurumsal risk yönetimi” üzerine yüksek lisans yaptı.

2000-2003 yıllarında T.C. Maliye Bakanlığı İzmir Gelirler Bölge Müdürlüğü’nde Vergi Müfettiş Yrd. (Eski Unvan Vergi Denetmen Yrd.) olarak görev yaptı. 2003-2007 yıllarında T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Vergi Müfettişi (Eski Ünvan Vergi Denetmeni) olarak görev yaptı. 2007-2012 yıllarında T.C. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü’nde İç Denetçi olarak görev yaptı.

2010 yılında T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı’nda 1 yıl İç Denetçi olarak görev yaptı.

2012 yılından itibaren Küre Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’de kurucu ortak Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır. A-2 Düzeyinde Kamu İç Denetçi Sertifikasına ve Bağımsız Denetçi Lisansına sahiptir. “Kurumsal Risk Yönetimi-Kalkınma Ajansları Uygulaması” isimli bir adet kitabı yayımlanmıştır. Vergi, kamu ihale, bütçe, kamu yönetimi v.b. konularda çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

EMRE ÖZGÜL

images-(53).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum