1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İGF'de Alemdar yeniden başkan oldu
İGF'de Alemdar yeniden başkan oldu

İGF'de Alemdar yeniden başkan oldu

İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulu seçimlerinde, mevcut başkan Adem Alemdar yeniden İç Anadolu Gazeteciler Federasyon Genel Başkanlığına seçildi

A+A-

Konya Özkaymak Otel’deki yapılan İGF II. Olağan Kurulunda Genel Başkan ve Yönetim Kurul Üyeleri seçimi gerçekleştirildi. Açık oylama sonucu İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Adem Alemdar, üyelerin tamamının oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.  Konya genel kurula federasyona üye Konya, Ankara, Karaman, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırıkkale, Yozgat, Kayseri ve Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve delegeleri ile BYEGM Konya İl Müdürü Cemil Paslı katıldı.

Divan Başkanlığına Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Divan Üyeliklerine de Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı M. Emin Turpçu ve Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alparslan Başaran’ın seçildiği kongrenin açılış konuşmasını İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Adem Alemdar yaptı. "Hoşgörü şehri Konya'ya hoş geldiniz" diyerek başladığı konuşmasında Alemdar, 14 Ağustos'ta yapılması gerekirken hain darbe girişimi ve akabinde ilan edilen olağanüstü hal nedeniyle 5 Kasım'a ertelenen 2. Olağan Genel Kurulun, yüksek bir katılımla gerçekleşmesi nedeniyle cemiyet başkanlarına ve genel kurul üyelerine teşekkür etti. Alemdar, "On ayrı terör örgütüyle aynı anda mücadele eden, yetmiyormuş gibi AB ve ABD ile de hem Suriye ve Irak'ta hem de ülke içinde terör destekçisi siyasetçilerin tutuklanması nedeniyle sıkıntılı günler geçiren devletimizin yanındayız. Sağduyulu Anadolu medyası her zaman olduğu gibi şimdi de vatanının ve milletinin birliğini, bütünlüğünü ve bölünmezliğini savunmaya, demokrasi ve cumhuriyete bağlı vazifesini yapmaya devam etmektedir" şeklinde konuştu.

HER ZAMAN DEVLETİMİZİN YANINDA OLDUK

Türkiye'nin kurulduğu günden bu yana sürekli batılı güçler tarafından kuşatma altında tutulduğunu, kendi başına karar vermeye kalkıştığı anda da türlü türlü algı operasyonlarına, yıkıcı ve bölücü terör faaliyetlerine muhatap olduğunu belirten Alemdar, "Anadolu basını olarak bizler, kendimizi küçük görmeyip, her daim vazifemizi en iyi şekilde yapmaya, algı operasyonlarına kapılmadan devletimizin ve milletimizin yanında ve arkasında durmaya devam edeceğiz. İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu da işte bu düşünceden doğdu ve sesimizin daha gür çıkması için kuruldu. İnşallah, her türlü terörün bir ve beraber olarak üstesinden geleceğiz" dedi.  İGF 2. Olağan Genel Kurulu seçimlerinden önce açılış konuşmasını yapan İGF Genel Başkanı Adem Alemdar 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Avrupa ve Amerikalı yetkililerin geç gelen açıklamalarını eleştirdi.  İfade vermeye gitmedikleri gerekçesiyle gözaltına alınan HDP milletvekillerine sahip çıkan Avrupalı diplomatların aynı hızlılığı ve kararlılığı 15 Temmuz gecesinde göstermediklerini sözlerine ekleyen Alemdar, “Batı Müslüman ülkelerle ve en çok da Türk milletiyle uğraşmaya devam ediyor. Bunu Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğundan bu güne kadar devam ettiriyorlar. Avrupalı devletler algı operasyonlarıyla bizleri dünyaya olumsuz göstermeye çalışıyorlar. Bizlerde kalemlerimizle durumun farkında olarak bu tür algı operasyonlarına geçit vermeyeceğiz. İçinde bulunduğumuz bu günlerde basın çok önemli bir yerde duruyor. Bizde iç Anadolu bölgesi gazetecileri olarak üzerimize düşenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu birlikteliğiyle devletimizin arkasında duruyoruz.  Basın özgürlüğünün arkasına saklanarak ülkemizi bölmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Genel Kurulumuzun bölgemizdeki şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

PASLI VE ÖZDEMİR’DEN DESTEK

Basın Yayın Enformasyon Konya İl Müdürü Cemil Paslı da yerel basının önemine değindiği konuşmasında örgütlü faaliyetlerin daha başarılı olduğunu bu yüzden cemiyetlerin ve federasyonların daha güçlenmesini temenni ettiğini söyledi. Divan Başkanlığını yürüten Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ise, kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun faaliyetlerinden bahsetti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.