1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Huawei ve Vodafone Türkiye, ‘Techcıty2.0’ projesinin ikinci aşamasını başlattı
Huawei ve Vodafone Türkiye, ‘Techcıty2.0’ projesinin ikinci aşamasını başlattı

Huawei ve Vodafone Türkiye, ‘Techcıty2.0’ projesinin ikinci aşamasını başlattı

Huawei ve Vodafone Türkiye, "TechCity" (Teknoloji Şehri) projesinin ikinci aşaması için işbirliği anlaşması imzaladı.

A+A-

Huawei ve Vodafone Türkiye, "TechCity" (Teknoloji Şehri) projesinin ikinci aşaması için işbirliği anlaşması imzaladı.

Huawei ve Vodafone Türkiye, dünyanın önemli başkentlerinin teknolojik altyapısını dönüştürmek amacıyla başlatılan "TechCity" (Teknoloji Şehri) projesinin ikinci aşaması için işbirliği anlaşması imzaladı. Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre TechCity2.0 Projesi ile her iki şirket de sadece yeni teknolojileri sağlamak ve bunları ticari olarak devreye almak için işbirliği yapmayı sürdürmekle kalmayacak; aynı zamanda çeşitli teknoloji ve çözüm kümeleri sunarak ticari başarı ve sosyal değerlerin gelişmesini sağlayacak. Proje anlaşması, Vodafone Türkiye CEO'su Colman Deegan ve Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı James Chen tarafından imzalandı. İstanbul, Mayıs 2016'da dünyanın önde gelen 14 Teknokent'inden (TechCity) biri seçilmişti. Proje, İstanbul'daki megakent sorunlarına çözümler üretiyor; yenilikçi teknoloji ve hizmetler sunarak hayatı kolaylaştırarak, iletişim deneyimini geliştiriyor.

"Proje, dijital hedeflerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olacak"

Vodafone Türkiye CEO'su Colman Deegan, Vodafone'un küresel stratejik ortaklarından Huawei ile olan işbirliğini, İstanbul'da en iyi mobil teknolojilerini sunmayı sürdürecek şekilde genişletmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, "Vodafone olarak, her ülkenin vatandaşlarının ve işletmelerin, saniyede 1 gigabitlik yaygın bağlanabilirlik, düşük gecikme süresi ve güvenilir performans sağlayan sağlam, gelecekte de kullanılabilir sabit ve mobil teknolojilerden yararlanılan bir Gigabit Toplumu olmayı hedeflemesi gerektiğine inanıyoruz. Bu noktada, gelecekte 5G teknolojileri ile elde edeceğimiz yüksek verimlilik ve kapasite çok önemli hale gelecek. Vodafone, müşterilerine yüksek verimlilik ve kapasite sunmak için dünya çapında 5G teknolojilerinin geliştirilmesine öncülük ediyor. Gigabit Toplumu'nun gelecekteki uygulamaları için gerçek sağlayıcıların fiber optik, nesnelerin interneti ve 4.5G-5G mobil teknolojileri olduğuna inanıyoruz. Türkiye'nin dijitalleşmesine öncülük eden bir şirket olarak, müşterilerimize mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunma çabamızı sürdürüyoruz. Huawei ile başlattığımız TechCity2.0 Projesi, İstanbul'daki müşterilerimize hizmetler ve yenilikler sunarak bu hedefleri gerçekleştirmemize yardımcı olacak" dedi.

"Projede ileri teknolojileri deniyoruz"

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Başkanı James Chen, "TechCity projesi, Huawei'nin operatörlerle birlikte ileri teknolojilerin denendiği, ticari başarı gösterme ve toplumsal sorumluluk almak için çok önemli bir platform. TechCity projesini Vodafone Türkiye ile beraber ticari ağlara taşımaktan mutluluk duyuyoruz ve son bir yıl içinde tatmin edici bir performans aldık. Huawei, müşterilerin ticari başarısını güvence altına almak için teknik yenilikler sunmaya kendini adamıştır. TechCity2.0 projesi, Vodafone Türkiye'nin daha iyi bağlantılı bir şehirde genişbant, sayısallaştırma ve sosyal güvenlik konularındaki liderliğini korumasına destek olacak" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.