1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Hazine taşınmazlarının idaresi yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
Hazine taşınmazlarının idaresi yönetmeliğinde değişiklik yapıldı

Hazine taşınmazlarının idaresi yönetmeliğinde değişiklik yapıldı

Maliye Bakanlığı hazine taşınmazlarının idaresi hakkında yönetmelikte, hükmen devletin hüküm ve tasarrufu altında bırakılan yerlere ilişkin işlemlerle...

A+A-

Maliye Bakanlığı hazine taşınmazlarının idaresi hakkında yönetmelikte, hükmen devletin hüküm ve tasarrufu altında bırakılan yerlere ilişkin işlemlerle ilgili değişiklik yaptı.

Maliye Bakanlığından "Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bugünden itibaren yürürlülükte olacak Yönetmelikte EK ikinci maddede yapılan değişiklik şöyle: "Mülkiyeti kamu kurum ve kuruluşlarına veya kamu iktisadi teşebbüslerine ait iken Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen miktar veya tutarda; yatırım, ihracat, ek istihdam ve üretim yapılması amacıyla bedelsiz olarak mülkiyeti yatırımcılara devredilen taşınmazların, açılan davalar sonucunda mahkemelerce Devletin hüküm ve tasarrufu altında bırakılmasına karar verilen kısımları üzerinde yatırımcılar lehine, mahkeme kararının kesinleştiği tarihten geçerli olmak üzere taşınmazın rayiç bedelinin binde beşi üzerinden kırk dokuz yıla kadar doğrudan kullanma izni verilebilir".

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.