1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. Hayır davulunun tokmağı kimde?
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayır davulunun tokmağı kimde?

A+A-

Gaz lambalarının isli ışıltısı ve genizleri yakan kekremsi kokusuyla sindi üstümüze bu fethin inancı. Böyle başlamak zorundaydı ve böyle başladı. Gece baskınlarıyla Kur'an okuduğu ya da okuttuğu için alıp götürülen masum çocukların, Hocaların vebali nasıl ödenir bilmem. Yıllar boyu bizim olanı bizden çalıp yine bizden sakladılar. Babalarımızı korku tarlalarında kundaklara sardılar, Tanrı uludur ninnileriyle uyuttular. Çilekeş analarımızın anaları ağladı. Bir avuç azınlığı halkın başına diktiler dikta ettiler, üstüne birde halkçıyız diyerek alay ettiler, halkı beğenmediler. Unuttukları bir şey vardı; "Köylü Milletin Efendisiydi’’ Efendiler!

**

Taşıma suyla değirmen dönmezdi, dönmedi. Yalancının mumu yatsıya kadar yanardı, yatsıya bile varmadı. Budandıkça gürleşen fidanlar misali sevdamız Çınarlaştı. Nuru Hira'da yükselen bir emir vardı. Elbette Yüceler Yücesinin de hesabı olacaktı. Bu uyanış da olsa olsa Çanakkale’de, Kurtuluş cephelerinde, Allah Allah nidalarıyla şehadete kanat açanların dualarındaydı. O kutsal üniformaya gizlenen ihanetlerin bedeli de ağır olmalıydı. Zaman dışarıdan beslenip içeride çatlayan sinsi sızıntıları bitirme zamanıydı. Bana bu mücadelenin Kıtmiri olabilme çabasını nasip eden Allah’a hamdolsun.

**

Menfaatleri parselleyen ülkeler var. İslam ümmetinin önderliğini yapan, hilafet sancağının merkezi Osmanlı İmparatorluğunu yıkmak için çalıştıkları gibi yine görev dağılımıyla çalışmayı sürdürüyorlar. Benzetme uygun olur mu bilmiyorum ancak, İngiltere ve İsrail karı koca gibidir. ABD ise şımarık evlatlarıdır. Diğer batılılar ise bunların hizmetkarlarıdır. Belli menfaatler karşılığında bazen sırasıyla bazen top yekun vazifelerini yaparlar. Yüz yıl önce kökünü kurumaya terk ettikleri İslam ümmetinin, silkinip kendine gelme ihtimalini 15 Temmuzda gördüler. Bu nedenle şimdi var güçleriyle saldırıyorlar. Birde, biz yanınızdayız, Müttefik devletleriz şarkısı söylüyorlar. Güya saldırdıklarını belli etmiyorlar! Bunların ne mal olduğunu çok iyi biliyoruz. Peki içimizi kemirme yarışına giren kurtçuklara ne oluyor? Bizi hala zayıflatıp uyutabileceklerini mi sanıyorlar?

**

Biriniz söylese ya, çaldığınız hayır davulunun tokmağını hangi kapıdan aldınız? Dün CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu sorarak dedi ki, memleketin bir sürü derdi, sorunu varken bu yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi nerden çıktı, neyin nesi? diye. Acizane ben cevaplamak isterim. Öncelikle Yeni Anayasa tekliflerini Meclis'te çözmüş olsaydınız sorun olmaktan çıkmış olacaktı. Dahası yeni sistemle memleketimizin çözüm bekleyen meselelerini halledelim ve sorun çıkmasını engelleyelim diye uğraşılıyor. Bunu sade vatandaşlar bile algılayabilirken, siz bir siyasetçi olarak muhalefet etmek için mi görmezden geliyorsunuz? Yoksa işin içinde başka işler mi var? Siyasetinize çözüm diye bir kavram getirmeli, her şeyi problem görerek problem haline getirmekten vazgeçmelisiniz.

**

Hani özgürlükler filan diyorsunuz ya, gerçekten hür olmak için, Her doğanın Hür doğması ve Hür kalması için Referandumda yeni anayasa teklifine EVET demeyi siz de bir düşünün isterseniz.                                                                                                                                               Allah’ın Selamı hepimizin üzerine olsun..

 

Bu yazı toplam 1431 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum