1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Hayat Boyu Öğrenme Projesi devam ediyor
Hayat Boyu Öğrenme Projesi devam ediyor

Hayat Boyu Öğrenme Projesi devam ediyor

Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi-2 Edirne bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi-2 Edirne bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Projenin temel hedefinin Türkiye'de öğrenme kültürünü yaygınlaştırmak, özellikle istihdama yönelik öğrenme programlarına erişimi ve katılımı artırmak olduğu belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye'deki gelişen insan kaynakları kapasitesine "Hayat Boyu Öğrenme"yi tanıtarak katkıda bulunmak hedefiyle Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi-2'yi (HBÖ-2) hayata geçiriyor.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ortaklaşa finanse ettiği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın sözleşme makamı olarak yer aldığı proje kapsamında hayat boyu öğrenme olanaklarını, kapsamlı stratejilerin geliştirilmesi ve uygulanması aracılığıyla iyileştirmek; hayat boyu öğrenme konusunda farkındalık oluşturmak ve hayat boyu öğrenmeye katılım oranını artırmak amaçlanıyor.

Toplantıya Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünü temsilen projede görevli öğretmen Ömer Yusuf Şekerci, il merkezi ve ilçelerindeki rehberlik ve araştırma merkezleri, halk eğitim merkezleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinden ilgili katılımcılar ile paydaş kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, "Eğitim, insanın ve toplumun kalkınmasını hedefleyen, sürekliliği esas alan bir süreçtir. Bireyler hayatlarının her anında eğitim kurumlarının desteğine ihtiyaç duyarlar. Yaygın eğitim kurumlarımız, örgün eğitim sisteminden ayrılmış bireylere; ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda ekonomik, toplumsal ve kültürel çalışmalarda öncülük etmektedir. Amacımız Hayat Boyu Öğrenme kapsamında, farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyokültürel gelişimlerini sağlamak; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye'ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmektir" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.