1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Harvard Business School’dan Ortadoğu’da liderlik eğitimi
Harvard Business School’dan Ortadoğu’da liderlik eğitimi

Harvard Business School’dan Ortadoğu’da liderlik eğitimi

Harvard Business School Orta Doğu'da yenilikçilik ve liderlik alanında yeni programını başlatıyor.

A+A-

Harvard Business School Orta Doğu'da yenilikçilik ve liderlik alanında yeni programını başlatıyor. Liderlik gelişim programı, Orta Doğu'da iş yapan büyüme odaklı organizasyonlar için zorlukları ve fırsatları ortaya çıkaracak

Harvard Business School (HBS) Executive Education (Yönetici Eğitimi) bugün üst düzey yöneticileri Orta Doğu'da sürdürülebilir ticari büyümeyi sağlayacak fırsatları yakalayabilen vizyoner liderlere dönüştürecek şekilde tasarlanmış yeni dört modüllü programı Senior Executive Leadership Program-Middle East'i tanıttı. 10 Aralık 2017 tarihinde başlayan bu liderlik gelişim programı, beş aylık sürede Boston ve Dubai kampüslerinde gerçekleştirilecek bir dizi modülden oluşuyor. Yapılan açıklamaya göre; Orta Doğu'daki hızla değişen ekonomik ortam, büyüme fırsatlarını yakalayacak şekilde kararlı bir biçimde hareket eden yöneticileri ödüllendirilirken; program, organizasyonlarını daha yüksek performans seviyesine taşımak isteyen yöneticiler için öğrenme sürecini hızlandırmakta, modüler yapısı ise öğrenmeyi uygulamaya dönüştürecek fırsatları artırıyor. Katılımcılar, organizasyonlarına daha güçlü stratejik planlama ve liderlik becerileriyle dönecek ve HBS mezunlar topluluğunu içeren global akran ve yaşam boyu üyelik ağıyla daha güçlü bağlara sahip olacaklar.

Jorge Paulo Lemann Profesörü ve Senior Executive Leadership Program-Middle East (Üst Düzey Yönetici Liderlik Programı - Orta Doğu) Fakülte Başkanı Tarun Khanna, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, "Orta Doğu, dinamik ancak karmaşık bölgelerinin evrimini yansıtmak isteyen iş liderleri için heyecan verici büyüme fırsatları sunmaktadır. Bu programda deneyimli fakültemiz, yükselen Orta Doğu piyasalarındaki zorluklara ilişkin girişimsel çözümlerin üretilmesini sağlayan global fikirlerin nasıl geliştirileceği açıklamaktadır. Yöneticiler, organizasyonlarına değişen küresel bağlamda değer yaratabilen daha güçlü liderler olarak dönecektir" dedi.

Program curriculum (program müfredatı) başarılı şirketlerin özelliklerini ve bunların nasıl bölgesel başarıya dönüştürüldüğünü açıklanacağı kaydedilirken; yoğun sınıf içi modüller, HBX Live sanal sınıf oturumları, kişisel yaşam koçu ve özel projelerle katılımcıların öğrenmesi sağlanacağı bildirildi. Ayrıca, katılımcılar canlı grupları ve kişisel yaşam koçları ile 360 derece geri bildirim aracını kullanarak bağlantı kurabilecek. Sınırlı süre boyunca ilk başvuru yapanlar, Dubai'de HBS fakülte üyesiyle birlikte özel 90 dakikalık oturum veya HBS kampüsünde tamamlayıcı Yöneticilik Eğitim programını içeren iki değerli öğrenme fırsatından birini seçebilecek.

Senior Executive Leadership Program-Middle East (Üst Düzey Yönetici Liderlik Programı - Orta Doğu) 10 Aralık 2017 - 4 Mayıs 2018 tarihleri arasında dört modül olarak Harvard Business School kampüsü ve Dubai'de düzenlenecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.