1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Odalarda seçim heyecanı
Odalarda seçim heyecanı

Odalarda seçim heyecanı

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Birliği'ne bağlı odaların seçimleri 1 Ocak'tan itibaren başladı. 4 yılda bir yapılan esnaf ve sanatkar oda seçimleriyle ilgili belirlenen takvim doğrultusunda odalarda seçimle ilgili heyecan yaşanıyor.

A+A-

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Birliği'ne bağlı odaların seçimleri 1 Ocak'tan itibaren başladı. 4 yılda bir yapılan esnaf ve sanatkar oda seçimleriyle ilgili belirlenen takvim doğrultusunda odalarda seçimle ilgili heyecan yaşanıyor.

Bazı odalarda tek aday varken, bazı odalarda ise 7 aday yarışacak. Yaklaşan oda seçimlerinde adaylar kendini tanıtmaya başladı. En çok aday Bakkarlar Odası'nda. Bakkalar Odası Başkanlığı için 7 aday, Şoförler Odası içinse 4 aday yarışacak.

BAKKALLAR ODASINDA 7 ADAY VAR

Demirciler Odası’nda, 22 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Celal Bayrak’ın yanında, Yüksel Kurt ve Enver Özdemir de aday oldu. Elektrikçiler Odası’nda, 10 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Adil Yüknü’nün karşısında, 2 güçlü aday daha var. Fırıncılar Odası'nda Vedat Honca yeniden aday. Ocak sonunda yapılması planlanan odanın seçimlerinde tek aday var. Hurdacılar Odası’nda, 5-12 Şubat tarihleri arasında yapılacak seçimde mevcut başkan Muammer Verim’den başka aday açıklanmadı.

Ayakkabıcılar Odası’nda, 9 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Hasan Uzman’ın karşısında aday yok. Bakırcılar Odası'nda da seçim takvimi henüz netlik kazanmadı. Mevcut başkan Kadir Torus yeniden aday. Torus'un karşısında henüz bir aday çıkmadı. Bakkallar Odası’nda, 2 Şubat'ta yapılcak seçimde mevcut başkan Süleyman Yılmaz ile birlikte 7 aday var.

ATAKAN ÖZBAYRAK ADAY DEĞİL

Berberler Odası’nda, mevcut başkan Atakan Özbayrak aday olmazken Ayhan Ağdaş, Ahmet Yetiş ve Veli Baranok adaylığını açıkladı. Bisikletçiler Odası’nda, 17 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Ahmet Çal’dan başka aday bulunmuyor.

İnşaatçılar Odası’nda, 8 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Ali Yazar’dan başka adaylığını açıklayan olmadı. Kasaplar Odası’nda ise, mevcut başkan Mehmet Cengiz ile birlikte Davut Balbaloğlu da adaylığını açıkladı. Odada seçim 18 Ocak'ta yapılacak. Kahveciler Odası’nda, seçim tarihi netlik kazanmadı. Odanın mevcut başkanı Hüseyin Menekşe’den başka aday yok. Kırtasiyeciler Odası’nda, mevcut başkan Ramazan Kuşpınar yeniden aday. Marangozlar Odası’nda 20 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Mustafa Dülgeroğlu adaylığını açıklayan tek isim. Lokantacılar Odası da 14 Ocak'ta seçimini yapacak. Başkanlık için bugüne kadara sadece mevcut başkan Ali Osman Karamercan adaylığını açıkladı.

ŞOFÖRLER'E HÜSEYİN KAYHAN ADAY

Şoförler Odası’nda ise 11 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Kemal Can ile birlikte, Hüseyin Kayhan, Abdullah Heybet, Oktay Ay olmak üzere 4 aday var. Saat Gözlük Esnaf Odası’nda da, 9 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Lütfi Pınarcak’tan başka adaylığını açıklayan olmadı. Minibüsçüler Odası’nda da, 12 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Muharrem Karabacak adaylığını açıkladı. Oda başkanlığı için önümüzdeki günlerde 1-2 isim daha adaylığını açıklaması bekleniyor. Mobilyacılar Odası’nda, 21 Ocak'ta yapılacak seçim için mevcut başkan Mehmet Günbaş’tan başka adaylığını açıklayan olmadı. Pastacılar Odası’nda, mevcut başkan Kadir Kağnıcıoğlu’ndan başka adaylığını açıklayan aday olmadı. Pazarcılar Odası'nda 19 Ocak'ta yapılacak seçimlerde mevcut başkan Tahsin Öz'ün yanı sıra 2 aday daha var.

TORNACILAR ODASINDA 3 ADAY VAR

Terziler Odası’nda ise mevcut başkan Aziz Güleç yeniden adaylığını açıkladı. Terziler Odası'nda Aziz Güleç ve İbrahim Turgut yarışacak. Tornacılar Odası’nda 16 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Emin Baranok, Musa Demirel ve Recep Gözcü aday oldu. Yorgancılar Odası’nda da mevcut başkan Cengiz Çiftçi'nin yanı sıra Metin Selek de adaylığını açıkladı. Tüpçüler Odası da 29 Ocak'ta seçimini yapacak. Oda başkanlığı için aday olacak isimler netlik kazanmadı. Tenekeciler Odası'nda ise seçim tarihi netlik kazanmazken, mevcut Başkan Ahmet Çalış'ın yanı sıra 2-3 adayın daha olduğu açıklandı. Sıhhi Tesisatçılar Odası’nda ise, 4 Ocak'ta yapılacak seçimde mevcut başkan Arif Özkahraman ile Mehmet Ünlügül adaylıklarını açıkladı. Konya Radyo Televizyon Tamircileri Odası’nda ise 9, 15 Ocak tarihlerinde yapılacak seçimde mevcut başkan Kadir Erölmez’in yeniden aday olup olmayacağı netlik kazanmadı.

KERİM ATICI merhabahaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum