1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gösteri ve toplanma yerleri açıklandı
Gösteri ve toplanma yerleri açıklandı

Gösteri ve toplanma yerleri açıklandı

Valilik Makamının 21/01/2020 tarih ve 1757 sayılı Olurları ile yeniden belirlenmiş olup, söz konusu toplantı yer ve yürüyüş güzergâhlar çıkartıldı.

A+A-

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi ve bu Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. maddesi uyarınca, 2020 yılı için Konya merkezinde yapılacak açık yer toplantısı ve gösteri yürüyüşlerinde, toplanma yerleri, yürüyüş güzergâhları, toplantı alanları ile pankart ve afiş asılabilecek yerler, Valilik Makamının 21/01/2020 tarih ve 1757 sayılı Olurları ile yeniden belirlenmiş olup, söz konusu toplantı yer ve yürüyüş güzergâhlar çıkartıldı.
KILIÇARSLAN ŞEHİR MEYDANI
Toplanma Yeri                    : Kılıçarslan Şehir Meydanı Toplantı Alanı
Toplantı Yeri                       : Kılıçarslan Şehir Meydanı Toplantı Alanı
Yüzölçümü/Kapasitesi      : Alan: 22.000 metrekare – Kapasite: 88-90 Bin Kişi
Yürüyüş Güzergâhı           : Kayalıpark-Anıt Meydanı-Alaaddin Bulvarı-   Beşyol Kavşağı
a) Toplantı Alanından Kayalı Park Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Alaaddin Caddesi-Camlı Köşk-İş Bankası Kavşağı-Mevlana Caddesini takiben Kayalı Park'tan dağılım. (1200 metre)
b) Toplantı Alanından Anıt Meydanı Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alaaddin Caddesi- Abdulezel Paşa Caddesi-Müneccim Başı Sokak-Sultan Cem Caddesi-Form Kavşağı-Amber Reis Caddesini takiben Atatürk Anıtından dağılım. (1100 m)
c) Toplantı Alanından Alaaddin Bulvarı Etrafı Yürüyüş Güzergahı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alaaddin Caddesi-Camlı Köşk- Orduevi-İş Bankası Kavşağı-Alaaddin Caddesi-Ankara Caddesini takiben Şehir Meydanı. (1100 metre)
d) Toplantı Alanından Ankara Caddesi- Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı Önü Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı önü-geliş istikametine dönüş-Askeri Şehitlik Mezarlığı-Musalla Mezarlığı-Beşyol Kavşağını takiben Kılıçarslan Şehir Meydanı toplantı alanından dağılım. (1150 metre)
BOSNA HERSEK MAHALLESİ PAZAR YERİ
Toplanma Yeri                   : Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı
Toplantı Yeri                      : Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı
Yüzölçümü/Kapasitesi     : Alan : 10.000 metrekare – Kapasite: 40-42 Bin Kişi
Yürüyüş Güzergâhı          : Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinde toplanılarak; Mesaj Caddesi-Beyaz Çarşı Önü-Şehit Ersen Şeker Caddesi Kavşağı-Mesaj Caddesini takiben Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinden dağılım. (900 m) Semt pazarının kurulduğu Cumartesi günü hariç.
IŞIKLAR MAHALLESİ PAZAR YERİ
Toplanma Yeri              : Işıklar Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı
Toplantı Yeri                   : Işıklar Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı
                                          (Dedeman Otel Karşısı) Yüzölçümü/Kapasitesi  : Alan: 22.000 metrekare – Kapasitesi: 88-90 Bin Kişi Semt pazarının kurulduğu Salı günü hariç.
AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER:

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerini halka duyurmak amacıyla, düzenleme kurulu tarafından hazırlanan afiş ve pankartların, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerince uygun görülen billboardlar, raket reklam panolari, megalight reklam panoları, otobüs reklam panoları ile belirlenen toplantı alanı ve yürüyüş güzergâhı üzerinde bulunan cadde ve sokaklara asılır.
HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.