Murat Türkoğlu

Murat Türkoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

FİTNE

A+A-

Allah’ın ve Resulunun Selam ve Bereketi Üzerinize Olsun Ey Hane Halkı !

"Fitne uykudadır , uyandırana lanet olsun" (Hadis-i Şerif)

Resulllah (SAV) efendimiz ilk defa lanet olarak bu hitbı kullanmıştır. İşin boyutunun ne kadar büyük olduğunu ancak bu şekilde idrak edebiliyoruz.

Fitne ; kelime manası ile ara bozuculuk kargaşa çıkarmaktır. Birde fitne , bizlerin ruhi yani manevi hallerimizin bir çöküntü vesilesidir , fitneyi nerde olursa olsun uzaklaştırmak ve yine her daim TEVHİD ile Allah'ın kalesine sığınarak ondan korunmak gerekir.

Yine Resulallah SAV efendimiz;

Kıyametin hemen önünde karanlık gecenin parçaları gibi fitneler olacak! Orada kişi mü’min olarak sabahlayacak, kâfir olarak akşamlayacak! Yine mü’min olarak akşamlayacak, kâfir olarak sabahlayacaktır! O fitneler zamanında, oturan kişi ayakta olandan, yürüyen kişi koşandan hayırlıdır. Okunuzu kırınız, kirişinizi kesiniz, kılıçlarınızı taşa vurunuz! Sizin yanınıza biri zorla girerse ev sahibi kimse, Âdem’in iki oğlundan en hayırlısı gibi olsun!’ buyurdu.”

Kıyametin hemen önünde diyor, yani şu an içerisinde bulunduğumuz zaman dilimini anlattığını hepimiz biliyoruz.

Bu gün sadece ara bozuculuk oarak bilinsede aslında şu an ki fitnenin amacı, Müslüman olan kardeş olan bizleri birbirimizden parçalayıp güçsüz hale getirmek ve İslamı yok etmek kendilerine muhtaç hale getirmek ve dahası kendilerince kıyamete inanıp kıyameti kontrollü uygulama peşinde olan ve siyaset dilinde Küresel Güçler olarak adlandırılan bu fitne yuvaları, çoğu kez içimizden biri gibi davranmakta.

Bu gün ülkemiz gerçekden islam kitlesinin medarı iftarı olan bir konumda her ne kadar bir takım yine fitneci maşaları kendilerini bir takım Arap isim ve lakaplarıyla sözde cihad örgütleriyle ön plana çıkarmaya çalışsalar da netice de, Rabbimiz tuzak kuranların en hayırlısı değil mi ? Elbette gayelerine ulaşamayacaklar inşallah.

İslamı ve Kur anı , Rabbimiz kıyamete kadar kporuyacağını zaten bizlere kesin ve kati olarak bildirmiş , me diyordu ayetde ‘ Kur'an'ı biz indirdik ve yine biz koruruz ‘

İŞİTTİK İTAAT ETTİK sözünden ötesi olmaz.peki burda korunması gereken nedişr diye biraz tefekkür edince ,bizler kendimizden sorumlu olanlarız yani bizler her türlü batıldan ve fitneden nefislerimiz koruyacağız .

İKRA! OKU hitabına uyup okuyacağız bizleri yokken var eden Rahman ve Rahim olan Allah ımızın adı ile okuyacağız işte o zaman bu korunma sırrına erenler oluruz.

Fitneyi uzakda aramayacağımız gün gibi ortada iken halen fitneyi uzak sanıp ve hatta sabah akşam fitne okları ile islamı baltalayan bizzat görüntü Müslümanları var Rabbimiz onların şerrrinden korusun.

Hatırlarsanız önceki yazılarımda MARİFETİ ve ÜVEYS'leri anlatmıştık. Birde onlara atılan iftira ve hakaretler var !

Eyvah ki eyvah! sabah akşam kulum diye kendini zikrettiren Rabbimiz bunca açık seçik hatta nefredeyse sokaklarda tellallık yapan binlerce ÜVEYS kardeşimize hala akla gelmedik ifitaralar atılıyor .

Resulallah SAV yolundan gidenlere mutlaka çamur da atılır iftirada.

Meyve veren ağaç mutlak taşlanırmış .

Ne güzeldir ki o makam bizlerde nasip oldu varsın taşlanma makamında atılan taş sayılmaz .

Elbet kabak olunursa Hz. Mevlana dediği gibi

O kabağı da Rab sahibsiz bırakmaz diyoruz.

Kendince yalnız nefislerine ve insanlara güzel görünmek medya diliyle reytıng uğruna çamur deryasında yüzen insanlar var onlara kardeşlerim hitabı kullanmak gerçek kardeşlerimize bir hakaret algısı oluşturur.

Yine öncelerden bir konu ki şu an çokça reytingler almakda

Kabede sözde canlı yayın ve insanlara dua satılmakda

Hatimler veya sayılı ayet dualar okunup yine sanki Allah onların emir eriymiş gibi bir hisssiyat içerisnde Allah ve resulune savaş ilan etmekteler.

Oysa kadere iman bunun zıttını gerektirmezmi kıymeti kardeşlerim?

Bakalım Fatiha'nın şu ayeti ne diyor hani her vakit de her rekatda okuduğumuz

Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz.

Allah kuluna kafidir gayrete kader aşıktır ayrı ama iman tam olmazsa gayuret de yanlış yönde olur.

Bu gün islam coğrafyamızda aynı camide namaz kılamayan, aynı sohbetlerde bulunamayan Bir araya gelip hasbihal edemeyen ve ne acıdır ki hala CUMA namazını kılmama adına fetvalar veren gruplar var.

İşte size asıl olan FİTNE!!

Rabbimiz her türlü fitne den fitnecinin şerrinden cümlemizi muhafaza buyursun

Aklı selim idrakı güçlü tefekkür edip güzel işlerde yarışan Hakkı anlatıp Batıl karşısında aslanlar gibi olmayı da yine tüm Ümmeti Muhammed enasip etsin .

İbu gün birşeyleri değiştirmek batılı yıkmak hakikatı dilden dile yaymak için bir adım atmaz isek ki ilk adım nefislerimize karşı olmalı ne diyordu Resulallah Sav efendimiz

Nefsini bilen rabbini bilir, ilerde atacak adımlarımız kalmayabilir .

Selamların en güzeli üzerinize olsun , her geceniz kadir her gününüz bayram olsun.

Bu yazı toplam 1009 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum