1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erzurumlu Gazeteci Özünal ödülünü aldı
Erzurumlu Gazeteci Özünal ödülünü aldı

Erzurumlu Gazeteci Özünal ödülünü aldı

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından Türkiye genelinde düzenlenen yerel medya yarışmasında sayfa mizanpajı dalında...

A+A-

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından Türkiye genelinde düzenlenen yerel medya yarışmasında sayfa mizanpajı dalında Türkiye ikinciliğine layık görülen Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Samet Özünal ödülünü aldı. Ödül töreni, Ankara Rixos Otel'de Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla düzenlendi. Dünyanın dört bir yanından çok sayıda yabancı gazetecinin katıldığı tören, 15 Temmuz anma etkinliklerine de damgasını vurdu.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), 15 Temmuz'da şehit olan gazeteci Mustafa Cambaz'ın anısına, yerel medyanın gelişmesi için yapılan "30. Yerel Medya Özendirme Yarışması" ödül töreni gerçekleştirdi.

Yerel medyayı daha da güçlendirmek için Türkiye genelinde düzenlenen ve büyük katılımla gerçekleşen yarışmada Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Samet Özünal, mizanpaj dalında layık görüldüğü Türkiye ikinciliği ödülünü düzenlenen görkemli törende aldı. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün bu yıl 15 Temmuz'un gazeteci şehidi Mustafa Cambaz anısına düzenlediği 30. Yerel Medya Özendirme Yarışmasının ödül törenine; Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, milletvekilleri, büyükelçiler, bürokratlar, siyasetçiler, yerel, ulusal ve uluslararası basından gazetecilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Ödül töreninde, Özünal'la birlikte Yenigün Gazetesinin Yazı İşleri Mehmet Musa Çakır'da hazır bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz'un gazeteci şehidi Mustafa Cambaz anısına Ankara Grand Oteli'nde düzenlenen "BYEGM 30. Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni'ne katıldı.

Yıldırım, "2017 medya ödül töreni yapıyoruz. Bu yılki ödüller 15 Temmuz şehidimiz Mustafa Cambaz adına düzenleniyor. Mustafa Cambaz başta olmak üzere 15 Temmuz alçak darbe karşısında göğüslerini siper eden, demokrasiyi kurtaran ve ülkemizin bağımsızlığı, birliği için gece gündüz demeden mücadelede eden, şehit düşen şehitlerimizi minnetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

"Türkiye'de özgürlük alanları sizler sayesinde genişliyor, demokrasimiz sizler sayesinde güçleniyor" diyen Yıldırım, "Medya ve basının gücünü 15 Temmuz alçak darbe girişiminde bir kez daha sizlere hatırlatmak isterim. O gecenin şüphesiz kahramanları var. Bayrağını, milletini, ülkesini seven dirayetli bir hükümet var. O gecenin kaderini ve seyrini değiştiren medya var. Medya o gün durumdan vazife çıkarak hemen devreye girmiş ve alçak darbecilerin oyun planını bozmuştur. Yaptıkları işgal girişimi akamete uğramış, milletimiz duydukları haberle meydanlara akın etmiştir. Medya o gece hakikaten çok iyi sınav vermiştir" şeklinde konuştu.

Türkiye'de gerçekten ne olup bittiğini anlamak için yerel medyaya çok büyük ihtiyacın olduğunu anlatan Yıldırım, "Diyoruz ki yerel medya kuruluşlarımızın sayı ve etkinlikleri giderek artıyor. Bu da ülkemiz, geleceğimiz için ümit verici gelişmedir. Çünkü güçlü bir yerel basının demokrasiye yönelik teamülleri güçlendirdiği gibi ülkemizin geleceği için de teminat oluşturuyor. Hükümet olarak bizim amacımız, güçlü demokrasi için yerelleşme adına, yerel medyanın güçlenmesi için gerekli çalışmayı geçmişte de yaptık, bundan sonra da yapacağız" dedi.

Özünal: "Biz birlikte Türkiyeyiz"

Gazete Yenigün Genel Yayın Yönetmeni Samet Özünal, "Birlikte Türkiyeyiz" adlı eseriyle Türkiye ikinciliğine layık görüldü. Yenigün'ün dereceye giren özel kapağı, 15 Temmuz hain darbe girişiminden bir süre sonra bakanlara, milletvekillerine, şehrin yöneticileri ve STK temsilcilerine özel olarak hediye edilip ayrıca okurlara da gazeteyle birlikte ulaştırıldı.

Genel Yayın Yönetmeni Samet Özünal, Türkiye ikinciliğe layık görülen eserin, Türkiye'deki birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun bir nişanesi olduğuna dikkat çekerek, "Bu eserimizle ödüllendirilmiş olmak bizi çok memnun etti. Şahsımıza layık görülen ödülü biz de, 15 Temmuz hain darbe girişiminde toprağa düşen şehitlerimize, ailelerine; ilaveten gazilerimize ve o gece Aziziye ruhunu yeniden canlandıran kadirşinas hemşehrilerimize armağan ediyoruz" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.