1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erciyes Üniversitesi ile Bahreyn Krallığı King Hamad Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı
Erciyes Üniversitesi ile Bahreyn Krallığı King Hamad Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

Erciyes Üniversitesi ile Bahreyn Krallığı King Hamad Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Bahreyn Krallığı KingHamad Üniversitesi arasında işbirliği ve iyi niyet protokolü imzalandı.

A+A-

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Bahreyn Krallığı KingHamad Üniversitesi arasında işbirliği ve iyi niyet protokolü imzalandı.

ERÜ rektörlük binası senato salonunda gerçekleştirilen protokol törenine Bahreyh Krallığı Yüksek Sağlık Şurası Başkanı Emir Şeyh Muhammed Bin Abdullah Al Khalifa, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, KingHamad Üniversitesi CEO'su General Salman Bin Ateyatalla Al Khalifa, Bahreyn Yüksek Sağlık Şurası üyeleri, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Doğan ve Prof. Dr. Mustafa Kemal Apalak, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru ile Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyeleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, törende yaptığı konuşmada, Erciyes Üniversitesi Hastanelerinin bölgenin en büyük hastanesi olduğunu belirtti ve hastanelerinin sadece yurt içerisindeki hastalara değil, yurt dışından gelen hastalara da sağlık hizmeti verdiğini söyledi.

Rektör Güven, "Bir yılı aşkın süredir yapılan anlaşmalar çerçevesinde Bahreyn'den çok sayıda hasta hastanemizde tedavi olmaktadır. Şu an hastanemizde Bahreynli hastalarımız da mevcuttur. Bahreyn ile yaptığımız görüşmelerle işbirliği içinde geldiğimiz noktada Erciyes Üniversitemiz ile Bahreyn'deki KingHamad Üniversitesi arasında eğitim ve sağlık işbirliği protokolünüimzalama aşamasına geldik. Biz bu çerçevede Bahreyn ile Erciyes Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalayacağız. Tabiki bu protokolün bir sonraki aşaması heyetler arası görüşmelerle, belki Yükseköğretim Kuruluyla da bir anlaşma yapmak olacak. O zaman işbirliğimiz daha önemli boyuta ulaşacak. Zaten Sağlık Bakanlığıyla, sağlık hizmetleri konusunda bir işbirliği anlaşmaları var. Biz bunu sağlık hizmetlerinin yanında eğitime de taşımak istiyoruz. Bu çerçevede de Bahreyn'den üst düzey yöneticilerimiz buradalar. Onlarla bir mutabakat çerçevesinde anlaşma imzalamaya karar verdik. Daha sonra bu anlaşma kapsamında ihtiyaç duyulan alanlarda anlaşmalar yapılması mümkün olacak. Ben bu vesileyle misafirlerimize hoş geldiniz diyorum ve anlaşmanın iki taraf içinde hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Bahreyn Krallığı Yüksek Sağlık Şurası Başkanı Emir Muhammed Bin Abdullah Al Khalifa da, Rektör Güven'e konukseverliğinden dolayı teşekkür etti. Emir Muhammed Bin Abdullah Al Khalifa, "Erciyes Üniversitesi Hastaneleri ile işbirliği yapmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bu işbirliğini özellikle eğitim alanında geliştirmek istiyoruz. Erciyes Üniversitesi Hastaneleri ile işbirliği çalışmalarımız sürecek" diye konuştu. Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ile Emir Muhammed Bin Abdullah Al Khalifa işbirliği protokolü metnine imza attı.

Karşılıklı plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından protokol töreni sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.