1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erciyes Teknopark Avrupa Çıraklık Birliği’ne Üye Oldu
Erciyes Teknopark Avrupa Çıraklık Birliği’ne Üye Oldu

Erciyes Teknopark Avrupa Çıraklık Birliği’ne Üye Oldu

Erciyes Teknopark, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği (AB) üyesi ve aday ülkelerdeki çıraklık sisteminin geliştirilmesini hedefleyen...

A+A-

Erciyes Teknopark, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği (AB) üyesi ve aday ülkelerdeki çıraklık sisteminin geliştirilmesini hedefleyen The European Alliance for Apprenticeships (EAfA) / Avrupa Çıraklık Birliği'ne üye oldu.

Avrupa Çıraklık Birliği üye ülkelerde bir yandan çıraklığın kalitesini ve çıraklığın imkanlarının arttırılmasını hedeflerken, diğer yandan da toplumlardaki çıraklık algısının değiştirilmesini hedefliyor.

Erciyes Teknopark'ın Avrupa Çıraklık Birliği'ne üye olmasıyla ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Bilgin Yazlık şunları söyledi: "Türkiye'de maalesef genç işsizlerin oranı yüksek durumda. Tüm gençlerin ideali üniversite mezunu olabilmek. Ancak mesleki eğitim ve çıraklık sisteminin yaygın olduğu ülkelere baktığımızda gençlerdeki işsizlik oranı daha düşük seviyelerde. Ülkemizde de son yıllarda üzerinde önemle durulan mesleki eğitim ve çıraklık sistemi gelişme kaydetmeye başlamış durumdadır.

Erciyes Teknopark olarak bünyemizde barındırdığımız 200 şirkette, 700'den fazla nitelikli personel çalışmaktadır. Ar-Ge ve yenilik ekosisteminin bölgemizde gelişmesi adına özgün projelere imza atmaya çalışıyoruz. Avrupa Çıraklık Birliği'ne üye olmamızdaki amaç; bünyemizdeki şirketlerin nitelikli personele daha hızlı erişerek, belli bir tecrübeye ulaşmış kalifiye çalışanlara iş imkanının sağlanabilmesinde aracı olabilmektir. Bu sistemin önemli avantajlarından bir tanesi çıraklık eğitimi almış gençlerin iş dünyasına adaptasyonunun daha hızlı olmasıdır.

Avrupa Çıraklık Birliği'ne üye olmamızla çıraklık eğitimini tamamlamış bir kişinin, Erciyes Teknopark'taki firmalarla kolaylıkla iş görüşmesi aşamasına gelmesi sağlanmış olacaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.