1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. Emniyetten Uyarı
Ahmet Turan

Ahmet Turan

PARANTEZ
Yazarın Tüm Yazıları >

Emniyetten Uyarı

A+A-

GÜNÜN SÖZÜ

Oğul babadan görür at oynatmayı, kız anadan görür sofra donatmayı

 

ŞEHİRDEN

Emniyetten Uyarı

 

10 Nisan Polis Bayramı.

Hafta sonu Konya Emniyet Müdürlüğü basın bürosu yetkilileri ziyaretimize geldi. ‘Polis Bayramı’ ile ilgili şehirde yapılacak etkinliklere davet ettiler.

Polislerin yaptığı tüm etkinlikler izlemeye değer. Her zaman da bu etkinlikleri izlemek için gayret göstermişizdir.

Etkinlikleri izlemede ilginin giderek artmasında polis-vatandaş işbirliğinin güçlendirilmesi için atılan adımların büyük önemi vardır.

Sadece bir önek vermek gerekirse Asayiş Şube Müdürü Ercan Taştekin’in basın mensuplarının sorularındaki samimi duruşu ve vatandaş arasındaki devlet adamı tavrı bu ilginin bir parçasıdır.

Buna Konya Emniyetinde görev yapan tüm polis, amir ve müdürleri dahil edebiliriz.

Konya polisinin, görevini en iyi şekilde yapmasının yanında vatandaşı da kırmamanın nezaketi içinde olduğunu kimse inkar edemez.

Polise kim gitse; çıkarken ağız dolusu hakaret değil, memnun bir şekilde ayrıldığını görürsünüz.

Bir zamanlar ‘rüşvetçi’ gözüyle bakılan trafik polisimiz hak etmediği bu imajını Konya polisinin zorlu bir mücadelesinin ardından silmeyi başarmıştır.

Konya polisi, haraç çetelerine karşı yaptığı başarılı operasyonları ile huzura katkısının yanında iş adamlarımızın da güvenli bir hayat sürmelerinde tavizsiz olduğunu göstermiştir.

Sokak çocuklarına, kimsesiz garibanlara kol kanat geren Konya polisi, zehir tacirlerine de amansız bir takipçi oluşunu kanıtlamıştır.

Huzur ve güven için vazgeçilmez bir adres olan Konya Polisi’nin 10 Nisan Polis Bayramı’nı şimdiden kutluyoruz.

 

DOLANDIRICILAR BOŞ DURMUYOR

Bir süredir vatandaşlar arasında tedirginliğe yol açan kontör dolandırıcıları ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü uyarı niteliğinde bir mesaj yayınladı.

Vatandaşı rahatlatan bu mesaj şöyle.

''Sizi arayarak kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve çeşitli bahanelerle kontör göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz.

Son günlerde sıkça rastlanan kontör dolandırıcılığında kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan kişiler, önceden tespit ettikleri telefon numarasını arayarak veya çağrı bırakarak vatandaşlardan en yakın petrol istasyonu, market veya telefon bayisinden kontör almalarını istiyorlar.

Mağdurlardan aldıkları kontör şifrelerini bilgisayarlarına yükleyen dolandırıcılar, bu kontörleri parça, parça satıyorlar.”

 

İŞ ALEMİNDEN KORKMAZ’IN KORKULARI

 

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz’ın ekonomi ile ilgili görüşlerini açıklayan basın toplantısını seçim propaganda dönemine denk geldiği için sizinle paylaşamamıştık.

Seçim bitti geçim başladı ya.

Bizde ekonomi ile ilgili görüşleri açalım istedik.

İyi bakarsak seçim Konya da bitti. Bir çok ilde seçimin tartışmaları devam ediyor. ‘Açtırma kutuyu, söyletme kötüyü’ diye bir tabir var. Sandıklar açıldı Konya dışında kötü sözler de başladı.

Oy çalmalar, hileler, soruşturmalar, itirazlar, iddialar hepsi gırla gidiyor.

Ama Konya farkını burada da gösterdi.

Vatandaş demokrasinin kendisine verdiği yetkiyi hileye kaçmadan kullandı.

Seçim tahlillerini 29 Mart gecesi Konya TV’de yaptık. Köşemizden de yapacağız. Daha çok açıklanan projeleri ve bu projelerin gerçekleşmelerini muhataplarından dinleyerek dile getireceğiz.

AK Parti il teşkilatının kongre süreci başladı. DSP’de de kongre heyecanı var. Bu süreçleri de yakından takip edip sizinle paylaşacağız.

Seçime girmeden geçime geçelim dedik. Yine ‘Teğet’ geçemedik.

Aslan Korkmaz’ın açıklamasında dikkatimizi çeken hususlardan bazı başlıklar şöyleydi:

Piyasaların bugünlerde yaşadığı en temel problem maalesef “Güven bunalımı”dır.

Hükümetin açıkladığı kriz paketlerinin toplum üzerinde psikolojik bir rahatlama sağladığı görülmektedir.

(Burada bir parantez açıyorum. Otomotiv firmaları maalesef iyi niyeti kötüye kullanmıştır. Ellerinde binlerce araçlık stok bulunduğu iddia ederek “Yandık, bittik, öldük” diye feryat edenlerin doğru söylemediği ortaya çıkmıştır.)

Konya’daki sanayici ve esnafı bugünlerde en temel problemi işletmesine sermaye sağlayacak kredi bulamamasıdır.

Odalar ve sendikalarda üyelerden alınan ve şu anda atıl olarak bekleyen paraların reel sektör tarafından kullanılması için gerekli düzenlemelerin yapılması, piyasalara canlılık getirmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

KOBİ’ler için temel girdi kalemlerinden bir tanesi olan enerjinin 2009 yılı boyunca indirimli sağlanması gerekmektedir.

2009 yılına yönelik olarak istihdam üzerindeki SSK prim vb. yüklerin mevcut durumundan yüzde 50 oranında indirilmesi veya bir yıl boyunca SSK primlerinin ödenmesinin ertelenmesi olmalıdır.

Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki, Ülkemiz temel sorunlarını ancak üretmekle çözebilir. Biz herkesin üretimden ve üreticiden yana tavır almasını istiyor ve bekliyoruz.

 

HAYIRLI OLSUN

Dostumuz Mevlüt Uluçamlıbel AK Parti il teşkilatı basın danışmanlığı görevine getirildi. Uzun yıllar basın camiasının içerisinde yer alan Uluçamlıbel’in bu görevi en iyi şekilde yapacağına inanıyorum. Uluçamlıbel basınla AK Parti il teşkilatı arasında iyi bir köprü görevi olacaktır. Bizde elimizden gelen desteği vereceğiz.

Tebrikler. 
Bu yazı toplam 4086 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.