1. YAZARLAR

  2. Adnan Özkafa

  3. EKMEL Mİ TAYYİP Mİ?
Adnan Özkafa

Adnan Özkafa

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

EKMEL Mİ TAYYİP Mİ?

A+A-

Halkın gafası baya bi garışık. Bakın ahali neler gonuşuyor:
-Yılların gurt politikacısı Tayyib’in yanında Ekmel’in esamesi mi okunur yaav?
-Tayyib’in “van minıt”tan başga ejnebi kelam bildiği yok, bak bu Ekmel gaç dili birden ana dili gibi gonuşuyormuş haa.
-Gaç canım Ekmel de pek memor gibi, bürokrat gibi canım, ne iş görecek başımızda? Adam Sisi’ynen, Esed’inen bile arayı iyi dutuyor. Bu zalimlernen beraber olandan hayır mı gelir?
-Yaa doru sööleyon, bak bizim Tayyip o adamlarnan kötü olunca naadar hayrını gördük. Gapılar açık, vızır vızır ihracat yapıyoruz, Mısır’dan, Suriye’den gelen paraları goyacak yir bulamaayoruz maşşallah.
 -Hele Tayyibinen bizim hemşerinin politikaları sayesinde hem Suriye’deki, hem de Mısır’dakı müslümannar naadar irahata gavuşdular dee mi? Bak o ihvan filan en iyi günnerini Tayyib’e borçlu, hepbisi darağacının kölgesinde yatıp kakıyor…
-Adam nası İslam Gonfiransı İreyisi bilmem. Garısının başı filan da açığımış, çoluğu çocuğu hakgında da değişik rivayetler dolaşıyor.
-Tabi canım, bak bizimkilerin hanımları nası da pür tesettür, dee mi amma?  Bırak saçını başını, gara gözlükleri dakdı mı ya, gözünü-gaşını bile göremeyoruz. Depeden dırnağa tam tesettür haa!
-Bizim hemşeri “gonşularnan sıfır sorun” didi, maşşallah sorunnar sıfırın altına bile indi, dondu galdı ortalık. Bak bu adam sıfır sorunun edebiyatını deyil, icraatını yapmış, yidi düvelnen barışık.
-He yaa, Anıtgabire de gidiyor, Hacıbayram’a da, maşşallah Ömer Hayyam gibi…
-Tayyip de mitinglere Samsun’dan başlayor, gendini Musdafa Kemal zannidiyor heralde. Ne de olsa onun goltuğuna talip! Bu başlangıç ona puan mı getiri, puan mı götürü o da belli deyil.
- Aleviler naadar Anıtgabir’e de gitse, Hacıbekdaş’a da gitse bu Ekmel’i pek beğenmemiş, hatda Gılışdaroğlu’na da gızmışlar, “Bula bula bunu mu buldun?” dimişler.
-Aleviler Tayyibi de pek dakdığı yok zaten.
-MHP de CHP de bu işi türkü çığıra çığıra yörüdecekler. Pek de asıldıkları yok. Ekmel’in işi zor.
-AKP devlet imkannarıynan açcık asılacak amma onnarın içinde de Tayyib başvekil galsın, parti bölünmesin, ya deyilse “Bizi kim güdecek?” diyenner var.
-Kürtlerin adayı da yabana atılır deyil haa, MHP dışında her yirden üş-beş oy alır…
-Onu bunu bilmem de bu seçim heralde “ipdal’i, geçersiz’i en fazla olan seçim” olacak gibi.
-Neyse ıçcık daa duralım ak goyun-gara goyun ortaya çıkar. Hele şu İramazan geşdimi ya, geriye ne galdı? Bi bakmıssın herkezin kakili önüne inmiş.
 

Bu yazı toplam 5861 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.