1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitime Destek Platformu İstişare Toplantısı
Eğitime Destek Platformu İstişare Toplantısı

Eğitime Destek Platformu İstişare Toplantısı

Adana Eğitime Destek Platformu (EDP) İstişare Yönetim Kurulu Toplantısı, Yalçın Çelik başkanlığında gerçekleştirildi.

A+A-

Adana Eğitime Destek Platformu (EDP) İstişare Yönetim Kurulu Toplantısı, Yalçın Çelik başkanlığında gerçekleştirildi.

EDP Başkanı Yalçın Çelik, gündem maddeleri açıklayarak toplantıyı başlattı, platformun genel amacını hatırlattı ve platformun oluşumu, niteliği ve görevi ile ilgili açıklamalarda bulundu, eğitime Destek Platformu Adana'nın 15 ilçesinde teşkilatlanmayı ve yönetim kadrosunun tamamlanmış olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun da 2019 yılında planlamada yeni bir sınav, tercih ve öğrenci yerleştirme sisteminin olacağını dair bilgiler verdi ve bu yeni akıllı sistemlerden eğitimcilerin faydalanmasını çağrıda bulundu.

Platformun Danışmanı Prof. Dr. Aykut Gül, bu platformun Eylem Planına ihtiyacı olduğuna tespit etti ve var olan STK'ların güç birliği ve dayanışma için çaba ve gayret sarf etmeleri gerektiğini belirtti.

Eğitime Destek Plaftromu'nun var olan STK'ların aktif katılımları ile bir Eylem Planı oluşturmaları ve bu süreçte Milli Eğitim İl Müdürlüğü başta olmak üzere diğer paydaşların da altyapı desteğinde bulunmaları gerektiğini ifade edildi. Eğitime Destek Platformu'nun hazırlayacağı Eylem Planının başarısı için bir sekreteryaya ihtiyacı olduğu ve yaz döneminde bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.