1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Edirne Belediyesi Kasım ayı Meclis toplantısı
Edirne Belediyesi Kasım ayı Meclis toplantısı

Edirne Belediyesi Kasım ayı Meclis toplantısı

Kasım Ayı Olağan Toplantısı'nı gerçekleştiren Edirne Belediye Meclisi, tarihi bir karara imza attı.

A+A-

Kasım Ayı Olağan Toplantısı'nı gerçekleştiren Edirne Belediye Meclisi, tarihi bir karara imza attı. Edirne'nin alt yapı sorunu çözecek olan 4 proje için İller Bankası'ndan kredi kullanılması oy birliğiyle kabul edildi.

Edirne Belediye Başkanı Gürkan, 590 bin metre İçme Suyu Şebekesi Projesi, 467 bin metre Kanalizasyon Projesi, 29 bin metre yağmur suyu toplama kanalı ve 64 bin metre kare atık su arıtma tesisiyle Edirne'nin en önemli ihtiyacına cevap vereceklerini söyledi.

Edirne Belediye Meclisi'nin Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın Başkanlığı'nda Edirne Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. 9 gündem içi 9 gündem dışı olmak üzere 18 maddenin karara bağlandığı mecliste üyeler Edirne'nin geleceğini yakından ilgilendiren tarihi bir karara imza attılar.

Belediye Meclis Üyeleri, projeleri tamamlanarak ihale aşamasına gelen 4 proje için İller Bankası'ndan kredi kullanılması konusunu oy birliğiyle onayladılar. Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Edirne'nin çağdaşlaşma yolundaki en büyük engel olan altyapı sorunlarına 4 önemli proje ile son veriyoruz. Bir kısmı 1934 yılından kalan su şebekesini, 590 bin metre İçme Suyu Şebekesi Projesiyle yeniliyoruz. Şu anda ihale aşamasında olan bu projeyle Edirne'nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılamayı planlıyor ve Edirne halkına daha sağlıklı içme suyu kazandırıyoruz. Ekonomik ömrünü tamamlamış olan kanalizasyonu, 467 bin metre kanalizasyon projesiyle yeniliyoruz. Mevcut kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanallarında yaşanan sıkıntıları bu proje ile ortadan kaldırıyoruz. Bu projelerle birlikte 29 bin metre yağmur suyu toplama kanalı ve 64 bin metre kare atık su arıtma tesisi projelerinin tümünü birden yaparak, kentimizin en önemli ihtiyacına cevap vereceğiz. 2,5 yıl gibi kısa bir sürede bu projeleri hazırlamak ve bunları hayata geçirmek için bugün burada aldığımız kararlar da çok önemli. Şu an tarihi bir karara imza atıyoruz. Hepinize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Edirne Belediye Meclisi'nde şu konular görüşülerek, karara bağladı:

"Edirne Belediyesi sınırları dahilinde, Billboard, Megaboard, Raket Pano, LED Reklam Tabelası ve Otobüs Duraklarının yapım, bakım ve onarımının yapılarak 10 yıl süre ile işletilmesi işinin ihale edilmesi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün yazısı. Şükrüpaşa Mahallesi Mithat Vardar Caddesi ve Abdi İpekçi Caddesi (5-B/5-C) güzergahına yeni bir hat eklenmesi talebinin Ulaşım Komisyonu'na havale edilmesi ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün yazısı. 5393 sayılı Belediye Kanununun 41. maddesi gereğince; stratejik planlarımıza uygun olarak hazırlanan 2017 Yılı Performans Programının görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün yazısı. Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 27. maddesinin 4. bendi gereğince; Belediyemiz 2017 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesinin ve Bütçe Tarife Cetvellerinin görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün yazısı. 15 Kasım 2016 tarihinde Bulgaristan'ın Yambol şehrinde düzenlenecek olan toplantıya davet ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü'nün yazısı. Fahri Hemşehrilik Beratı verilmesi ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü'nün yazısı. Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonunun almış olduğu 21 Ekim 2016 tarih ve 2016/10 sayılı Cadde ve Sokak İsimleri Komisyon kararı ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yazısı. İmar komisyonuna havale edilen konular ile ilgili olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yazısı."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.