1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Diyarbakır’da kadınlara ücretsiz turizm eğitimi verilecek
Diyarbakır’da kadınlara ücretsiz turizm eğitimi verilecek

Diyarbakır’da kadınlara ücretsiz turizm eğitimi verilecek

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Kadın Girişimcileri Kurulu üyeleri, "Turizmde kadın girişimciliği eğitimi" adlı projeyle kadınlara eğitim verecek.

A+A-

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Kadın Girişimcileri Kurulu üyeleri, "Turizmde kadın girişimciliği eğitimi" adlı projeyle kadınlara eğitim verecek.

DTB Kadın Girişimcileri tarafından hazırlanan ve Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın desteklediği "Turizmde kadın girişimciliği eğitimi" projesi hayata geçiriliyor. Diyarbakırlı kadınları turizm sektöründe girişimci ve yönetici olmaya yönlendirecek olan proje 3 Ekim'de başlayacak. DTB Kadın Girişimciler Başkanı Yardımcısı Ekin Ensarioğu, "Tarihi ve kültürel özelikleriyle önemli turizm potansiyellerine sahip olan Diyarbakır'da uygulanacak proje ile kadın girişimci sayısının artırılması, ve mevcut işletmelerde hizmet kalitesinin artırılarak, kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin sayısını ve memnuniyetinin artırılması hedefliyoruz. Diyarbakır'da özelikle turizm sektöründe kadın girişimci sayısının yok denecek düzeyde olduğunu belirterek projeyle bu açığı kapatmak istediklerini" dedi.

2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi hocaları ile kadınların iş hayatına katılmalarını hızlandırmayı amaçlayan eğitim projesini tamamladıklarını anlatan Ensarioğlu,"122 iş kadını eğitimini başarıyla tamamlayarak yeterlilik sertifikası almaya hak kazanmıştı. Bu kez kadın girişimcileri kurulunun talebi doğrultusunda kadınlarımızın turizm sektöründe girişimci ve yönetici olmalarını hedeflemekteyiz. Boğaziçi Üniversitesi hocalarının vereceği eğitim ile turizmde girişimci kadın sayısı artacak. İşletmelerde hizmet kalitesi ve turist memnuniyeti de artacaktır. Turist memnuniyetinin artması ilimize ve bölgemize ilgiyi artıracaktır. Böylece bölgedeki işletmelerin daha fazla iş yapmasının önünü açacak, ilimiz ve bölgemize katma değer yaratacak zincirin önemli bir halkasını oluşturacaktır" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.