1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi Başkanı’na FETÖ fetvası teşekkürü
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi Başkanı’na FETÖ fetvası teşekkürü

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi Başkanı’na FETÖ fetvası teşekkürü

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi tarafından din istismarının arkasına gizlenen hain terör örgütü FETÖ...

A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi tarafından din istismarının arkasına gizlenen hain terör örgütü FETÖ hakkında yayınlanan fetva kararı için Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi Başkanı Şeyh Muhammed Hanefi Elrabbani'ye teşekkür mektubu yolladı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi Başkanı Şeyh Muhammed Hanefi Elrabbani'ye teşekkür mektubu yolladı. Mektubunda, din istismarının arkasına gizlenen hain terör örgütü FETÖ hakkında yayınlanan fetva kararı için teşekkürlerini ileten Erbaş, "Öncelikle kardeş ülke Endonezya ile ülkemizin derin dostluk, kardeşlik, kültürel ve tarihsel bağlarının güçlenmesine vesile olan ve son dönemde İslam dünyasında yaşanan sıkıntıların aşılmasına önemli katkı sağlayan ülkemize gerçekleştirmiş olduğunuz ziyaretten ve bu kapsamda 9 Ekim 2018 tarihindeki Başkanlığımızı teşriflerinizden memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Malumunuz olduğu üzere, ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi kanlı bir darbe girişimi yaşandı; 251 vatandaşımız şehit oldu, 2 bin 194 vatandaşımız yaralandı. Allah'a hamdolsun, bu hain darbe girişimi Rabbimizin yardımı; milletimizin uçağa, helikoptere, tanka ve silahlara siper olan imanlı direnişi, fiziken uzakta ancak kalben her zaman bizimle olan gönül coğrafyamızda yaşayan siz kardeşlerimizin dualarıyla püskürtülmüş oldu. İslam dininin temel hedefleri arasında "dinin korunması" önemli bir yer tutmaktadır. Dinin sağlıklı anlaşılması ve aktarılması ise din güvenliğinin birinci şartıdır. FETÖ/PDY ve benzeri zihniyete sahip olan yapıların inancımızı ve insanımızı sömürmesine engel olmak için, köklü ilim geleneğimizden beslenen sağlıklı bir din anlayışının desteklenmesi ve yaygınlaştırılması zaruridir. Bu çerçevede ülkemizi derinden etkileyen bu meşum hadise ve menhus oluşumun hizmet adı altında ihanetin en acımasız olanını icra edebileceğini bütün dünyaya göstermiş olan FETÖ/PDY ile İslam dünyası olarak topyekün mücadele yürütülmesi ve sorumluluk bilinciyle üretilen sağlıklı dini bilgiyle İslam âleminin din güvenliğine katkıda sağlanması önem arz etmektedir. Bu vesileyle, 25 Muharrem 1440 / 5 Ekim 2018 tarihinde yüksek meclisiniz tarafından din istismarının arkasına gizlenen hain terör örgütü FETÖ hakkında yayınlanmış olan isabetli fetva kararı için başta zat-ı âliniz olmak üzere tüm meclis üyelerine canı gönülden şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Keza; ülkenizde 28 Eylül 2018'de meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunami sonrasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli Endonezya halkına başsağlığı diler, afetten etkilenen kardeşlerimizin millet olarak yanlarında olduğumuzu ve her türlü yardıma hazır olduğumuzu belirtirim. Bu amaçla Türkiye Diyanet Vakfımız tarafından ülkenize ilk etapta 2 bin 40 adet hijyen ve gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirilmiş olup yardımların; barınma, gıda, su, ilaç, temizlik malzemesi, kıyafet dağıtımı gibi birçok alanda devam ettirilmesi düşünülmektedir. Rabbimden şahsınıza, yüce meclis üyelerinize ve ülkenizde yaşayan Müslüman kardeşlerimize sağlık, afiyet ve huzur ihsan etmesini niyaz eder, en kalbi muhabbet ve selamlarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.