1. HABERLER

  2. ADS

  3. Diş İmplantının Avantajları Nelerdir?
Diş İmplantının Avantajları Nelerdir?

Diş İmplantının Avantajları Nelerdir?

Diş İmplantının Avantajları Nelerdir?

A+A-

Diş implantları, diş köklerinin yerine implantların yerleştirilmesi işlemidir. Eğer herhangi bir nedenden dolayı diş kökünüzde kayıp yaşadıysanız bu durumda implant tedavilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. İmplant diş tedavisi ülkemizde çok sayıda klinikte başarılı şekilde uygulanabilen bir işlem olmakla birlikte, bu tedavinin uygulanmasının tercih edilmemesi halinde büyüyen problem kanal tedavisi Ankara kliniklerine de taşınabilmektedir. İmplantın dişlerde tercih edilmesinin kişilerin ağız ve diş sağlığına çok sayıda katkısı bulunuyor. Ek olarak kişilerin genel sağlığına da önemli katkılara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda sizlere bu tedavi tipinin faydalarından bahsetmeye çalışacağız.

İmplantın Avantajları

Diş köklerinizi, ağzınız içerisinde onlar gibi davranabilecek ve ağız sağlığınız koruyacak sağlam materyal ile değiştirmeniz durumunda bu işleme implant adı verilmektedir. Kişiler dilerlerse implantları çıkarılabilir veya kalıcı olacak şekilde yaptırabilirler. İmplant işleminin tercih edilmemesi durumunda ise kanal tedavisi yaptırmaya başlamanız gerekecektir. Dental implantların kişiler sağladığı çok sayıda avantaj var. İşte onlardan birkaçı:

 

  • Görünümün geliştirilmesi. Diş implantları doğal şekilde sizin kendi dişinizmiş gibi görüntü verirler. Bu sayede ağız içi görünümünüzde geliştirme sağlarlar. Kemikle kaynamak üzere kalıcı şekilde yerleştirilmesi sayesinde de bu özelliklerini geliştirirler diyebiliriz.
  • Konuşmada gelişme. İmplant diş yapımı sayesinde kişilerin konuşmalarında da gelişmeler meydana gelir. Ağzınızda bir dişin veya diş kökü ile birlikte dişin olmaması durumunda, konuşmada bozukluklar meydana gelebilir. İmplantlar sayesinde endişe duymaksınız rahatlıkla konuşabilirsiniz.
  • Rahat ettirir. Ağzınız içerisinde sizden bir parça haline gelmeleri sayesinde, implantlar rahat etmenizi sağlarlar. Ağzınız içerisinde sürekli bir boşluk hissetmezsiniz. Bu sayede kendinize olan güveniniz artar ve daha normal bir hayat sürmeniz mümkün hale gelir.
  • Yemede rahatlık. Eğer ağız içerisinde dişlerinizden bir veya bir kaçında eksiklik varsa, bu durumda ağzınızın bir bölümü ile çiğneme işlemini yapmak bir hayli zor hale gelebilir. Diş implantları ise sizden bir parça haline gelmeleri sayesinde de istediğiniz yemekleri yemeniz konusunda size önemli bir destek İmplant diş yaptıranlar, yemeklerini yerken yaptırmayan kişiler gibi ağızları içerisinde ağrı, acı gibi olumsuz sorunlar da hissetmezler.
  • Özgüvende artış. İmplantlar sayesinde günlük aktivitelerinizde çok daha az kaygı duyarsınız. Sevdiklerinize ve yeni tanıştığınız kişilere rahatlıkla gülümseyebilirsiniz. Bu sayede kendinize duyduğunuz öz güvende de artış meydana gelir. İmplantlar tümüyle kendinize olan güveninizin artmasını sağlarlar.
  • Ağız sağlığının geliştirilmesi. Diş kökleri, üstteki dişin kaybolması ile bir süre sonra erimeye başlarlar. Bu erime sonrasında, diş kökünü çevreleyen kemikte de erime başlar ve bu süreç çene kemiğine kadar sirayet eder. Böylesi durumlarda, bir veya birkaç diş kaybı nedeniyle tüm çenenin yapısının bozulması riski ortaya çıkar. Bu nedenle diş implantı ağız sağlığını koruyucu bir etkiye sahiptir. İmplant sayesinde diş kökünü çevreleyen kemiğin erimesi durur ve daha sağlıklı bir ağız yapısına sahip olursunuz.
  • Kullanılabilirlik. İmplant diş fiyatı ile de uygun bir tedavi yöntemidir. Bu tedavinin uygulanmasının ardından kullanılabilirlik süresi bir hayli uzundur. İmplantların bakımı da diğer dişlerin bakımı ile benzer şekilde yapılmaktadır. Düzenli olarak dişlerin fırçalanması ve diş ipleri ile temizliklerinin sağlanması durumlarında, implantlar ömür boyu olacak şekilde işlev görürler. İmplant dişlerle ilgili detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.