1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. Diriliş Ertuğrul
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Diriliş Ertuğrul

A+A-

Bugün,(20.11.2016 Pazar yazım bu tarihte çıkacağı için) İstanbul TÜYAP Kitap fuarında saat 16.00 ile 18.00 arası Gizli Güçlerin Darbe Oyunları adlı kitabımla ilgili söyleşi ve imza etkinliğimiz vardır. İstanbul ve çevresinden vakti müsait olan okurlarımız davetlimizdir. Geçtiğimiz hafta kitabımızın tanıtım çalışmaları esnasında bazı belediye başkanları ve milletvekilleriyle görüşmelerimiz ve sohbet etme imkanımız oldu. Genel hatlarıyla bakıldığında milletimizin her ferdi, Ülkesinin derdinde ve herkes zor bir mevsimin geçeceğini düşünüyor.

**

Ekonomi açısından piyasalarda bir durgunluk vardır, doların hızlı yükselişi hepimizi düşündürmektedir. Lakin hükümet yetkililerimizin, maliye bakanımız ve müsteşarlarımızın bu durumu kısa sürede toparlanma yönünde değiştirebileceğini ümit ediyorum. Bu sıkıntıları ve zorlu süreci kullanmaya çalışan, kamuoyu oluşturma derdine düşen, siyasi krize ve belirsizliğe dönüştürmek isteyenleri anlayabilmiş değilim. Gerçekten dertleri Türkiye’miz midir? Yoksa fırsat yasiri kimselerin durumdan çıkarmaya çalıştıkları vazifeler midir? Avrupa’ya kaçışan, oradan ödüller ve madalyalar alan bazı hainlerin açıklamaları takip edildiğinde, aynı şekilde onların da ‘vazifelendirilmelerinin’ ve beklentilerinin bu yönde olduğu görülüyor. Türkiye’mizin 90 lı ve daha önceki yıllara dönmesini bekliyorlar ise daha çok beklerler. Allah(C.C.)Müslümanların ve ülkemizin düşmanlarına fırsat vermesin.

**

Bu özgürlükçüler, endişeli Avrupalılar ve Birleşmiş Milletlerin geçmiş icraatlarını düşünüyorum da, hafızamda canlanan görüntüleri okurlarımla paylaşmak istiyorum. Özgürlüklerin kısıtlandığını, acil çağrı! şeklinde Almanya’dan diğer batılı ülkelere duyurmaya çalışan zavallıya madalya! takan sözde özgür Batı!, Üniversite önlerinde zulüm gören, kürsülerden ağzı kapatılıp apar topar indirilen başörtülü kızlarımız için neden endişelenmemişler idi? Meclise başörtüsüyle girdiği için kıyametler kopartılan milletvekilinin, batılı ülkelerin özgürlük değerleri! arasında, terör destekçileri kadar haysiyeti yok muydu? Teröristlere telekonferans sistemlerini açanlar, Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanına konuşma izni vermez iken hangi özgürlük çağrısının muhatabı olabiliyorlar?

Oynanan oyunlar artık hayretle izleniyor. Komik bir filmi, korku gerilim ve drama karışımı bir yapım gibi yutturmaya çalışmak bu milleti enayi yerine koymaktır ki, yenilir yutulur değildir. Diriliş Ertuğrul dizisine verilen ödül ve sonrasında yaşanan rezillik, niyetlerin ne olduğunu açığa çıkarmıştır. Tepkiler sonucu, şakaydı, espriydi söylemi de çok belli edilmiş yakışıksız bir rolden ibarettir ve bu milletin atacağı tokattan korktuklarına işarettir.

Allah’ın izniyle milletimizin uyanışı devam etmektedir, bu uyanış da yeni "Diriliş ve Ertuğrul’’ ların müjdecisidir. Hak eden herkes de bir gün bu milletin tokadını yiyecektir. Allah’ın Selamı hepimizin üzerine olsun.

 

Bu yazı toplam 1535 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.