1. YAZARLAR

  2. Murat Türkoğlu

  3. Din tüccarları
Murat Türkoğlu

Murat Türkoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Din tüccarları

A+A-

Allah’ın ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı!

Sözümüz sağlığa,, inşallah zafer İslam'ın olcak.

Her ne kadar kafa karıştırıcı fitneler olsa da, sebepler dahilinde Müslümanlar  kutuplaşmaya gitmiş olsalar da en nihayetin de zafer İslam'ın.

**

Kader ve kaza ya iman eden bir topluluk olma zorunluluğumuz var.  İslam beldelerin de fitne eksik olmuyor. Bunun yegane sebebi  islam anlayışının gerekli ölçüde olmaması dolayısıyla.

Özellikle Türkiye’yi de kutuplaşma bölme çabaları son dönemde yine islam ve din üzerinden yürütülmekte. Neden? Çünki din zafiyete açıktır. Hep söylediğimiz okuyalım araştıralım düşünelim sözleri hep geri planda ! Aklımızı neden kiraya veririz ki?

**

Allah akıl vermiş tut da başkasına kiraya ver diye değil. Bugün kendini Türkiye’nin en ünlü simaları arasın sa gösteren birçok tarikat şeyhi şu an bir panik içerisinde. Her konu da yaptıkları yanlışlar bidatlar arasın da güç kaybetmekte. Nereden biliyoruz bunu , her geçen gün yüzlerce  müridi Üveyslik kapısına gelmekte. Bahaneler açık. Yıllarca kene gibi hem maddesel hem de manen sömürülmenin şikayeti!

Kula kul olunur mu? Adam tekerlekli sandalye de ağzından kelam çıkmıyor kendi aklından haberi yok ve ne yazık ve acıdır ki etrafında putperestler pervane aman dilemekte.

**

Geç bunları Müslüman sen bir Şanlı Peygamberin ümmetisin Şanlı bir ceddin var atan ise Hz. İbrahim iken neden bunca dalkavuğa kulak verir de kapısına kul olursun ? uyan ma zamanı değil mi

Açın bakın her gün bir yerde bir sapkınlık haberi. Ya tecavüz ya sarkıntılık ya bilmem ne

Kardeşim ne diye verirsin zamanını o yalancı şehvet  avsuncularına...

**

Vaktin mi çok yönel Allah’a sabahlara kadar dilen kapısın da sana gelme miş dedi Allah yoksa felan kulun eteğine mi yapışıp gel dedi aç gözünü artık. Beş liralık internet paketi vallahi ne kadar ilim varsa zahirde alacağın hepsini sana öğretir. Paran mı çok ! bak etrafına kardeşine komşuna işçine ne diye bilmediğin keselere haraç verirsin. İlmin mi çok kardeşim çık dolaş kapı kapı anlat Hakkı ! feyz alsınlar. İlmin yok mu sus otur da adam sansınlar.

**

Yok öyle din tüccarlığı yanmaz kefenmiş bilmem peygamber terliğiymiş bilmem sırlı duaymış.

Ulen sen bir sır bulsan Dünya ya meydan okursun a akılsız. Hani neredesin dünyada zulüm var.

Hani neredesin Dünya da açlar var sefiller var yetimler var.

**

İşi gücü evliliğe dört kadın şartı olan derdi dünyada ferah kazanç olan büyü muska yazmakla servet yapan. Evet sana diyorum aç kulağını Kur'an ne diyor; Yaptıklarınızdan ve yapmadıklarınızdan hesaba çekileceksiniz..

**

Ey Müslüman Allah seni seçti de yarattı! Alemlere sultan olana kardeş ol diye, yetime öksüze yolda kalmışa zulme uğramışa kol kanat ol vesile ol diye yarattı. Ne diye din tüccarlarına bağımlılık ilacı alırsın. Vallahi Fatiha'nın dördüncü ayeti var ki aşamadığın ne kapılar varsa onunla aşarsın, ne derdin varsa onunla deva bulursun ne münacatın varsa onunla ikram bulursun..

**

Peygamberleri öldürmek isteyenler le şimdiki din tüccarları aynı fıtrat da , bunu böyle bil.

Doğru söz Ku'an'dır. Kur'an'ı oku ki Rabbim ne diyor nasıl kızıyor o tüccarlara anla!!

Her fırsat da Allah ve Resulunun adını alıp etrafına mürid toplayanlar neden Fatiha yı anlatmaz ? Bir sor kendine ey akıllı Müslüman! Nedeni çok açık değil mi? Sen Fatiha ya sarılırsan artık o sahtekara bir meylin bir bağımlılığın kalmaz o yüzden anlatmaz.

**

Önderimiz rehberimiz  Peygamber değil mi? Hiç duydun mu Onun tevbe aldığını onun insanların sırtından kene gibi yaşadığını? duymadın çünkü yok. Gerçek Şeyhler de insanları Tevhide çağırdı kendine deyil . Bunu hep yanlış anlattılar o sapkınlar. Onların ismini kullanıp millete efsun sattılar.

Pis nefisleriyle millete caka sattılar ve de satmaya devam etmekteler.

**

Ne zaman ki ümmetlik bilinci oluşur ne zaman ki tüm Müslümanlar Fatiha ya sarılır kurana sarılır , işte o zaman hepsi birden helak olur. Söz sözü açar da uzar gider. Sizleri çok seviyoruz Allah ki; ne kadar çok sevmekte işte bunu algılayabildik mi sonuca yakınlaşmışızdır. O merhametlilerin en merhametlisi ve her daim ikram sahibi Allah’ımıza hamd olsun ki şu imtihan Dünyasın da yetmiş üç Fırkanın içerisin de en güzel olan Üveysliği öğretti..

Biz davetçiyiz.

Derdimiz şan şöhret deyil, bir kardeş daha kazanmak menfaatimiz kazancımız Rabbizimiz katın da .

Rabbimiz her gecesi Kadir, her günü Bayram olan o güzel müminlerden eylesin. İlminden ilim, nurundan nur nasip eylesin..

Bu yazı toplam 1149 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum