1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Didim Vergi Dairesi, ticaret odası üyelerini yapılandırmaya davet etti
Didim Vergi Dairesi, ticaret odası üyelerini yapılandırmaya davet etti

Didim Vergi Dairesi, ticaret odası üyelerini yapılandırmaya davet etti

Didim Vergi Dairesi Müdürü Aziz Sarı, Didim Ticaret Odası Yönetimini ziyaret etti.

A+A-

Didim Vergi Dairesi Müdürü Aziz Sarı, Didim Ticaret Odası Yönetimini ziyaret etti. 27 Mayıs 2017 tarihinde yürürlüğe giren 7020 sayılı yapılandırma kanunu hakkında bilgiler paylaştı.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 sayılı Kanun 27 Mayıs 2017 tarihli ve 30078 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Aziz Sarı, söz konusu kanun ile vergi dairelerine ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların gecikme zamları ve faizlerinde Yİ-ÜFE (Yurt içi Üretici Fiyat Endeksi) oranında güncelleme yapılması, vergi aslına bağlı cezaların (vergi ziyaı) tamamen silinmesi, vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının yüzde 50'sinin silinmesi, yapılandırılan tutarların ikişer aylık dönemler halinde 36 aya varan sürelerde taksitle ödenmesi, peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca % 50 indirim uygulanması, yapılandırılan borçların kredi kartı ile ödenmesi gibi çok önemli imkanlar getirdiğini vurguladı.

Mükelleflerin bu düzenlemeden faydalanması için başvuruların; Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden veya bağlı bulunulan vergi dairesine şahsen veya posta yoluyla 30 Haziran 2017 tarihi akşamına kadar yapılması gerektiğini söyledi.

Ziyareti için Didim Vergi Dairesi Müdürü Aziz Sarı'ya teşekkür eden Başkan Üstündağ, bu avantajlardan Didim Ticaret Odası üyelerinin yararlanması için gereken duyuruları yapacaklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.