1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Demirci Eğitim Fakültesi yeni eğitim-öğretim yılına başladı
Demirci Eğitim Fakültesi yeni eğitim-öğretim yılına başladı

Demirci Eğitim Fakültesi yeni eğitim-öğretim yılına başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Demirci Eğitim Fakültesinde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı açılışı gerçekleştirildi.

A+A-

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Demirci Eğitim Fakültesinde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı açılışı gerçekleştirildi. Tören, 15 Temmuz Şehitleri'ne saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlarken, fakültede bu yıl 1945 öğrencinin eğitim öğretim göreceği öğrenildi.

Geçen yıl 1715 öğrencisiyle Eğitim-Öğretim yılına başlayan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi, bu yıl açılan İlköğretim Matematik Bölümü'ne gelen 62 öğrencisiyle birlikte 2016-2017 Akademik yılına 1945 öğrenciyle başlamış oldu.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç eğitim-öğretim yılının açılış konuşmasına, 15 Temmuz'da yaşanan kalkışma girişimine atıfta bulunarak, bu ülkenin en başta vatanını, milletini, devletini seven bireylere ihtiyaç duyduğunu, kalbinde bu sevgilerle yanıp tutuşan, yüreğinde bu sevda ve cesareti hisseden öğretmenlere gereksinim duyduğunu ifade ederek başladı.

Dekan Ataç, kalkışmada tanklara ve onları yürüten askerlere tek başına "Siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz?" diye meydan okuyan Türkan Türkmen Tekin'i de örnek göstererek "Hakiki inancı, güveni, kalbinde hisseden insan kainata meydan okur." cümlesiyle örneklendirdi. Konuşmasında devletten zarar tazmini almayan, tarlasını yakan Hicabi Amca'nın "Vatan için feda olsun. Ben bunun parasını alırsam ne anlamı kalır" demesini de vurgulayan Dekan Ataç çok duygulu anların yaşandığı konuşmada bir öğrenciden gelen soru üzerine, okulun sadece dört duvardan ibaret olmadığını ve öğrenmenin mekanı olmayacağını ifade etti.

Demirci halkının da çok fedakar olduğunu, okullarına sahip çıktığını, kız öğrencileri kızları, erkek öğrencileri oğulları gibi gördüklerini belirten Dekan Ataç, Demirci'nin, Türkiye'de öğrencilere "hocam" diye seslenen ender yerlerden biri olduğunu dile getirdi.

Soru-cevap şeklinde gerçekleşen tanışma toplantısında Dekan Ataç, öğrencilere, hayatın bir mücadele, kavga olmadığı; sadece ve sadece yardımlaşma ve paylaşma olduğunu belirtti.

Toplantının ardından pilav ve ayran ikramına geçildi. Tüm öğretim elemanları ve idarecilerin, öğrencilerle daha iyi kaynaşmasına vesile olan yemeğin ardından bölümlerin, öğretim elemanlarının tanıtımını içeren oryantasyon programına geçildi.

Oryantasyon programında ise öğrencilere, bölümlerin tanıtımı ve fakültede görev alan 2 profesör, 5 doçent, 21 yardımcı doçent, 23 öğretim görevlisi, 1 okutman ve 26 araştırma görevlisinin bilgisi verildi.

Ayrıca öğrencilere; öğle yemeği yardımı, kısmi zamanlı çalışma imkanı, fakültedeki öğrenci kulüpleri, spor imkanları hakkında da detaylı bilgiler aktarıldı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında gerçekleşen tüm etkinlikleri içeren bir video sunumuyla programa son verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.