1. YAZARLAR

  2. Ali Dikilitaş

  3. Darbe Günlükleri ve Konyasporumuz
Ali Dikilitaş

Ali Dikilitaş

Spor yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Darbe Günlükleri ve Konyasporumuz

A+A-

Türkiye 15 Temmuz 2016 akşamı alışık olduğu fakat unuttuğu bir görüntüyle sarsıldı.

Birileri mevcut siyasi düzeni yıkıp kendi para ve güç odaklı sistemlerini kurmaya çalıştı. Hesaba katmadıkları bir şey vardı, tankın önüne geçip gövdesini siper eden, kurşunlara karşı korkmadan yürüyen Türk Milletini hesaba katmamışlardı. Bu millet Çanakkale’de kurşunlara karşı süngü ile yürümüştü, bu Milletin Vatan aşkı, vatanı için gözünü kırpmadan şahadet şerbeti içme gibi genlerinden gelen bir özelliği var. Ne Mutlu Türküm Diyene…

Ama bizim resimlerin bütününü görme konusunda bir zafiyetimiz var, biz film, düzen, dümen işleri beceremediğimizden karşımızdaki düşmanı çözemiyoruz.

Şimdi konuya baştan bakacak olursak;

Bu ülkede 12 Eylül 1980 de bir darbe oldu. Sağ, sol kavgasını bitiren cuntacı Evren paşa komutasındaki düzen, en büyük savaşını namaz kılan, oruç tutan ümmete karşı verdi, başörtüsüne irtica dediler, namaz kılana irticacı dediler. İrtica yukarı, irtica aşağı yıllarımız böyle geçti. Böyle bir ortamda 80 li yılların başında Aydın’da ağlayan bir adam ortaya çıktı. Allah’ım o nasıl ağlamak, biz yufka yürekli milletiz ağlayan bir adam görünce dayanamadık. Tabi en ilgi çekici kısım ise irtica ile savaşan mevcut düzen ağlayan adama hiç müdahale etmedi. Ağlayan adam gün geçtikçe büyüdü. Ben lise yıllarımda cemaat evlerini duymaya başladım, üniversite yıllarında da bu evlerin varlığı devam etti.

Bir ev; bir ev ablası ve o evde kalan 6 ila 8 öğrenci. Erkeklerin kaldığı evlerde de durum aynıydı. Bu evler bugüne kadar varlığını devam ettirdi.

Lise yıllarında bu evler de cemaat ile tanışan bir arkadaşım yanlış hatırlamıyorsam 2001 yılında Rusya’da abi iken yurda dönüş yaptı. Arkadaşıma o gün sormuştum, cemaati neden bırakıp geldin ne oldu diye verdiği cevap o gün için beni tatmin etmemişti ama bugün taşlar yerine oturdu.

2001 yılında cemaat görevindeyken yurda dönen arkadaşım, ‘’Bunların ümmet ile işi yok. Cemaat adı altında para ve güç derdindeler demişti’’ o günün şartlarında açıklaması beni tatmin etmemişti. Bugün ise ne kadar haklı olduğu gün gibi ortada.

Son 10 15 yılda bu oluşum gelişen Türkiye ile birlikte para ve güç kazandı. Hiç azla yetinmediler hep daha fazlasını istediler.

15 Temmuzda ise ihtirasları tavan yaptı ve ellerindeki gücü hiç düşünmeden bu millete karşı kullandılar. Artık tüm Türkiye bunların gerçek yüzünü gördü. Fakat burada önemli bir ayrıntı var, bunları besleyen, bu oluşuma destek veren dış mihraklar….

Millet olarak uyanık olmalıyız, bu işin başında görünen adamı tasfiye etmek yeterli olmayacak. Bu gücün arkasındaki güç odakları hiçbir zaman durmadılar, bundan sonra da durmayacaklar.

Bu işin panzehri, milli iradeye sahip çıkıp. Bir ve bütün olmak. Türk milleti bir ve bütün olduğunu bir kez daha ispatladı…

Ben bu milletin parçası olmaktan gurur duyuyorum…

Xxx

Konyaspor’a gelecek olursak. Konya temsilcisi ikinci etap kamp çalışması için Hollanda’da. Konyaspor Hollanda’da bol bol hazırlık maçı oynayıp sistemini oturtmaya çalışacak. Demi Miloseviç ile ilgili hep iyi şeyler duyuyoruz. Daha öncede beyan etmiştim, Konyaspor orta alanda sorun yaşamaz. Konyaspor kaliteli bir yırtıcı forvet transfer edip transfer işine nokta koymalı. Konyaspor taraftarı ise destan yazıyor, şu ana kadar yaklaşık 25 bin kombine satıldı. Konyaspor bu şehirde milli duyguların sembolü oldu.

Konya bu sezon Konyaspor’a destek olmakla birlikte önemli birde görevi de yerine getirecek.

Konya’da her maçta Konyaspor ile birlikte Ay Yıldızlı bayrağımız dalgalanacak. Konya milli birliğin merkezi olacak. Konya’ya çağrım; Konyaspor ile birlikte Türkiye için o stadyumu hınca hınç dolduralım, Mevlana Meydanındaki görüntümüzü Konya Arena’da devam ettirelim…

Bu yazı toplam 4593 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum