1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çukurova Diş Hekimliği Günleri başladı
Çukurova Diş Hekimliği Günleri başladı

Çukurova Diş Hekimliği Günleri başladı

Adana Diş Hekimleri Odası ev sahipliğinde düzenlenen Çukurova Diş Hekimliği Günleri Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Mersin Diş Hekimleri Odalarına...

A+A-

Adana Diş Hekimleri Odası ev sahipliğinde düzenlenen Çukurova Diş Hekimliği Günleri Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Mersin Diş Hekimleri Odalarına kayıtlı diş hekimlerinin katılımıyla Adana Sheraton Otelde başladı.

Etkinlikte konuşan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, "Artık makinelerin makinelerle konuştuğu bir çağa geçmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki 10 yıllarda yazılım programlarının ilerlenmesiyle her alanda çok önemli dönüşümler olacak. Bunun Diş Hekimliğindeki etkilerinin Cadcam cihazlarıyla, dijital röntgenlerle, laser center dediğimiz laboratuvar cihazlarıyla görmeye başladık. Cadcam cihazlarının gelişmesi yazılımın ilerlemesiyle ağız içerisinde yapacağımız tüm restorasyonları hazır bloklarla yapacağımız ve bunun rutine gireceği günlerin çok yakın olduğunu görmekteyiz. Aynı şekilde dijital ve tomografik planlarla daha az hata yapacağımız, daha az risk alacağım tedavi konseptlerinde ilerlemekteyiz. ÇUDİG gibi kongrelerle bilgilerimizi sürekli güncelleyeceğiz. Bu günlerde bir araya gelerek meslek kardeşliğimizi göstereceğiz" dedi.

ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Toroğlu ise bir meslekte profesyonel olma yolunda, söz konusu disiplinin ilerlemesinde ve o disiplinde uğraş veren bireylerin – meslek mensuplarının ekonomik ve sosyal statülerinin yükselmesinde, özellikle sağlık alanında meslek örgütlenmesinin öneminin büyük olduğunu söyledi.

Türk Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel'de sürekli eğitimin ömür boyu olarak da adlandırıldığını ifade ederek, "Biz sağlıkçılar, diş hekimleri genel sağlık içerisindeki rolümüzü de bilgilerimizi arttırarak daha sağlamlaştırmak zorundayız. Ağız diş sağlığı genel sağlığın ayrılmaz bir parçasıdır. Genel sağlık sistemi içerisinde ülkenin sağlık sorunlarının çözülmesinde bizler daha fazla sorumluluk almak durumundayız. Üniversitelerimiz ve 34 odamız Çukurova Diş Hekimliği gibi etkinlikleri yaygınlaştırarak kliniklerde uygulanan alanları en son güncel bilgilerle donanmış bir şekilde ağız diş sağlığını hastalarınıza sunabilmeniz çok önemlidir. Bizler önemsiyoruz. Bu gün bu bilimsel programa emek eden başkan ve yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yard. Doç. Dr. Sinan Erşahin'in gitar dinletisi, Prof. Dr. Oğuz Yoldaş'ın "Apikal Periodontitisinin Tedavisinde Kanıta Dayalı Stratejiler", Dr. Khangi Hüseynov'un "İmplant Tedavi Sürecinin Kısaltılması. Muayenehanelerde Başarıya Giden Yol", Prof. Dr. Burçak Çehreli'nin "Çocuk ve Adolesanlarda Çürük Yönetimi", Doç. Dr. Haluk Barış Kara'nın "Dental İmplantolojide Kısa İmplantların Yeri", Prof. Dr. Zafer Çehreli'nin "Mikro Sızıntıyı Nasıl Önleriz" konularında eğitim verdi.

Çukurova Diş Hekimliği Günleri Pazar gününe kadar sürecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.