1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. CHP’li Günaydın: “Demokrasiyle yönetilen memleket diyorsak bunu uluslararası standartlara yükseltmek zorundayız”
CHP’li Günaydın: “Demokrasiyle yönetilen memleket diyorsak bunu uluslararası standartlara yükseltmek zorundayız”

CHP’li Günaydın: “Demokrasiyle yönetilen memleket diyorsak bunu uluslararası standartlara yükseltmek zorundayız”

24. Dönem Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, "Demokrasiyle yönetilen memleket diyorsak bunu uluslararası...

A+A-

24. Dönem Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, "Demokrasiyle yönetilen memleket diyorsak bunu uluslararası standartlara yükseltmek zorundayız" dedi.

CHP Niğde İl Başkanlığını ziyaret eden Günaydın, parti üyeleriyle görüşerek Niğde'nin tarımıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu. Parti binasında basın açıklaması yapan 24. Dönem Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Günaydın, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili, "Eğer bu ülke iyi yönetilmiş olsaydı Türkiye böylesi bir kanlı darbeyle muhatap olmazdı" dedi.

İkinci darbe iddialarını değerlendiren Günaydın, "Olağanüstü hal 20 Ekim'de bitecek. Biri çıkmış diyor ki 20 bin İngiliz piyadesi Türkiye'yi işgal edecek, yakın ve somut bir tehdit var ikinci bir darbe kapıda. Her aklına gelenin söylendiği bir memleketteyiz. Peki bunu niye söylüyorlar çünkü iktidarın eline OHAL'i uzatmak için bir dönem daha vermek istiyorlar. Yani 20 Ekim'den sonra 20 Ocak'a kadar bir kez daha uzatılacak. Meclis nerede? Meclis tatilde. Meclis bombalanırken meclisi terk etmeyen milletvekillerine teşekkür ediyoruz ama meclisin bu dönemde gerekli kanunları çıkararak Türkiye'yi yönetmesine izin vermiyoruz sebep ne? Çünkü AKP oturup masa başında yazdığı KHK'lar ile ülkeyi yönetmek istiyorlar. Meclis derhal toplanmalıdır 1 Ekim'de toplanacak. Kimsenin bilmediği bir şeyi söylemek istiyorum 1 Ekim'de toplanan meclis, 4 Ekim'de tekrar tatil edilecek sebep ne? Tadilat yapılacakmış. Ben soruyorum meclisteki tadilatı neden bu kadar zamandır yapmadın? Memleketin adına demokrasiyle yönetilen memleket diyorsak bunu uluslar arası standartlara yükseltmek zorundayız ve her iç ve dış tehditleri demokrasiyle birlikte savuşturmak zorundayız" diye konuştu.

"2-3 katı girdi fiyatlarıyla baş etmeye çalışan çiftçi, üretmekte zorlanıyor"

Geçmiş yıllarda Ziraat Mühendisleri Odalarının Genel Başkanlığını yapan ve tarım konusunda da hükümeti eleştiren Günaydın, Türkiye'de 1.20 kuruş olan mazotu eklenen vergilerle 4 liradan satıldığını söyledi. Günaydın, ayrıca Niğdeli patates üreticilerinin desteklenmediğini ileri sürerek, şunları söyledi:

"Yaklaşık 1 buçuk milyon patates üretimi Niğde'de üretiliyor. Yani Türkiye'de üretilen her 3 kilogramın 1 kilogramı Niğde'de üretiliyor. Bu memlekette 8 tane Patates Üreticileri birliği var ama Niğde'de bir tane yok, ismi var ama tabelası yok. Mesela ihmal mi? Hayır. Adeta üreticiyi ekim yaptırmaktan geri koymaya çalışan politikalar var. Norveçli üretici elektriğin kilovatına 3 buçuk cent para öder, Avrupa ortalaması 6-7 cent ama Niğde'de 13 cent ödüyor ve üreticinin bütün derdi elektrik dağıtım şirketinin avukatlarından kaçmaktır. Üretici kahveye bile çıkamıyor hakkında icra veya tutuklama olacak diye. Bu memlekette mazot 1 lira 20 kuruşa mal oluyor. Ama bu mazotun üzerine KDV, ÖTV ve aracı payları koymak suretiyle mazot 4 liraya satılmaktadır. yani dünya ortalamasının 2-3 katı girdi fiyatlarıyla baş etmeye çalışan çiftçi üretmekte zorlanmaktadır."

Parti binasında düzenlenen basın toplantısına CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Merkez İlçe başkanı Kamil Davarcı, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları ile parti üyeleri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.